E mërkurë, Shkurt 20, 2019
Ballina Etiketimet Serbia

Etiketim: serbia

Pse Athina Zyrëtare dhe Kisha greke dridheshin nga gjuha shqipe?!

Dhe e dini pse Athina Zyrëtare dhe Kisha greke dridheshin nga gjuha shqipe dhe donin të shtriheshin në territoret e Shqipërisë së Jugut? Sepse...

Nis seanca per Ramush Haradinaj ne Gjykaten e Colmerit ne...

Lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ka mbërritur në Gjykatën në Colmar të Francës, aty ku do të mbahet seanca për...

Franca është edhe e shqiptarëve!

Në këtë acarim nervash, sidomos në Kosovë, rrezikojmë tu bëjmë serbëve jo dashamirës, një dhuratë shumë të madhe duke u vetshpallur si “antifrancezë”, kur...

“Haradinaj”, Kocijançiç: Serbia e Kosova t’i përmbahen klimës që nxit normalizimin...

Për arrestimin e ish kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj në Francë në bazë të një fletarresti të Serbisë, ka folur mbrëmë edhe Maja Kocijenaçiç,...

Serbia i përcjell Francës kërkesën për ekstradimin e Haradinajt

Ministria serbe e Drejtësisë i ka dërguar sot autoriteteve franceze kërkesën për ekstradimin e ish-kryeministrit kosovar, Ramush Hardinaj. Mediat serbe raportojnë se bashkë me kërkesën...

Christian Tomuschat: Haradinaj rrezikohet vetëm nëse ka akuza të reja

Akuzat e vjetra për Ramush Haradinajn, i shpallur i pafajshëm nga Tribunali i Hagës, nuk bëhen dot më shkak për arrestimin e tij, sipas...

BE nuk prononcohet për arrestimin e Haradinajt, por kërkon vazhdimin e...

Një zyrtare e lartë evropiane i tha Radios Evropa e Lirë, se BE-ja “po e ndjek me kujdes zhvillimin” rreth rastit Haradinaj, por nuk...

Javën e ardhshme Serbia kërkesë për ekstradimin e Haradinjat

Në filliim të javës së ardhshme, autoritetet gjyqësore në Francë do ta kenë në dorë kërkesën zyrtare të Serbisë për ekstradimin e Ramush Haradinajt...

PE-ja kërkon që politikanët serbë të Kosovës të mos ndikohen nga...

Ditën e parë të punës për këtë vit Komisioni i politikës së jashtme të Parlamentit Evropian në Bruksel do t’ua kushtojë Kosovës dhe Serbisë. Në...

Nikoliç: Serbia nuk heq dorë nga urdhër-arresti për Haradinajn

Serbia nuk do të heqë dorë nga urdhër-arrestet, deklaroi presidenti serb, Tomislav Nikoliç në përgjigje ndaj kërkesës së zëvendëspresidentit të Parlamentit Evropian, Ulrike Lunacek...

EDITORIAL

Presidentit Meta për “Deutsche Welle”: Opozita një hap pas, kryeministri dy hapa prapa

Presidenti Meta ishte në Gjermani në Konferencën e Sigurisë, ku takoi kancelaren gjermane Merkel si dhe u...

FORUM

Andi Bushati: Donika Prela, një arsye më shumë pse duhen djegur mandatet

Nga Andi Bushati  - Në kulmin e debateve për djegjen e mandateve të opozitës, një ngjarje në dukje...

Rrëzimi i një busti dhe pamundësia e ndërtimit të një shprese

Nga Albert Vataj SOT 28 VITE MË PAS Rrëzimi i një busti dhe pamundësia e ndërtimit të një shprese Cili...