E mërkurë, Janar 16, 2019
Ballina Etiketimet Serbia

Etiketim: serbia

Sulm i fuqishëm kibernetik nga Serbia, eksperti: Ditët më të vështira...

Një sulm i madh kibernetik po ndodh dy ditët e fundit në Kosovë. Lajmi është bërë publik nga Hekuran Doli, një nga ekspertët më...

Jo vetëm lahutën, Serbia kërkon të “marrë” dhe xhubletën shqiptare

Jo vetëm lahuta dhe të kënduarit me lahutë, por duket se edhe xhupleta shqiptare po kërkohet të përvetësohet nga Serbia. Këtë fakt e zbuloi në...

Dy kamionë nga Serbia e Bosnja hynë në Kosovë, paguan taksën...

Nesër bëhen një javë nga vendimi i Qeverise se Kosovës, e cila vendosi ta rrisë në 100% taksën ndaj produkteve të Serbisë dhe Bosnjës....

Reagon Serbia – Policia mbyll objektin e RTV Preshevës, Zyren e...

Në orët e pasdites së sotme, respektivisht diku rreth orës 16:00, inspektoriati kundër zjarrit me asistencë të policisë, ka mbyllur sërish institucione të komunës...

4 shtete të Ballkanit kërkojnë organizimin e Botërorit 2030

Mund të jenë katër shtete europiane organizatorët e kampionatit Botëror për vitin 2030. Serbia, Bullgaria, Rumania dhe Greqia kanë si qëllim të kandidojnë për...

Pas taksës, Limaj paralajmëron një masë tjetër ndaj Serbisë

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj, ka paralajmëruar Serbinë se Kosova mund ta marrë edhe një masë tjetër ndaj saj, pas vënies së taksës prej...

Kosova ”luftë” tregtare me Serbinë, rritet në 100% taksa për mallrat...

Një ditë pasi dështoi të anëtarësohej në Interpol, Qeveria e Kosovës ka marrë vendimin për të rritur taksën për mallrat e Serbisë nga 10%...

Serbia kundër anëtarësimit të Kosovës në Interpol, por shtohen edhe 5...

Pesë shtete anëtare të INTERPOL-it i janë bashkuar kërkesës së Serbisë për votim kundër mbi kërkesën e Kosovës për anëtarësim në këtë organizatë. Bëhet fjalë...

Kosova dhe Serbia me akuza të ndërsjella për moszbatim të marrëveshjeve

Zbatimi i marrëveshjeve të arritura në kuadër të dialogut në mes Prishtinës dhe Beogradit me lehtësimin e Bashkimit Evropian në Bruksel, vlerësohet në mënyra...

Serbia humbi në Luftën e Parë Botërore një të tretën e...

Gjatë Luftës së Parë Botërero Serbia humbi rreth 1 të 3 e popullsisë në luftë, ku mbi 50% e tyre ishin meshkuj. Ambasada Serbe...

EDITORIAL

Ligji i kadastrës, Luan Rama: Shpërdorim flagrant të procesit kushtetues

Zëvendëskryetari i LSI-së, Luan Rama ka deklaruar se miratimi i “Ligjit për Kadastrën” vjedhurazi është një nga...

FORUM

KADASTRA – Përtej fantazisë së Enver Hoxhës

Nga Sonila Bejtja / Kushdo që lexon këto ditë me vëmendje dhe pa qenë aspak jurist, dy dekretet...

Njohje e Kosovës, brenda kufijve të sotëm

Nga Harry BAJRAKTARI Illyria- New York Për Kosovën nuk është i pranueshëm asnjë opsion tjetër, përveç njohjes reciproke...