E hënë, Nentor 19, 2018
Ballina Etiketimet Serbi

Etiketim: Serbi

Ahmeti: Hashim Thaçi sponsorizon shkrime kundër Edi Ramës

Kryetari i komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti në një reagim në “Facebook”, ka akuzuar Presidentin e Kosovës, se ka sponsorizuar shkrime kundër kryeministrit të...

Beogradi dhe Athina “tërbohen” nga shenjtërimi i Nënë Terezës

Shenjtërimi i Nënë Terezës dhe procedurat e nisura nga Vatikanit për shenjtërimin e priftit kardinalit katolik Stepinac kanë zgjuar ndjeshmëri në qarqe jo vetëm...

Serwer: Serbia, njohje Kosovës para anëtarësimit në BE

Eksperti ndërkombëtar i politikës, Daniel Serwer, ka deklaruar për shtypin në Beograd se Serbia nuk ka shans anëtarësimi në Bashkimin Evropian pa e njohur...

“Provokacia”, kompania Serbe e basteve sportive e quan Kosovën…(FOTO)

Kosova më 5 shtator në Turku përballet me Finlandën në ndeshjen e parë kualifikuese për Botërorin 2018. Kompanitë e basteve, duke marrë parasysh që kjo...

Kisha serbe: Siguria që ofron NATO, njësoj si ajo e Hitlerit...

Afrimi i elitës politike të Malit të Zi me Perëndimin dhe sidomos kërkesa për anëtarësim në NATO, po kundërshtohet nga një propagandë që zë...

Granit Xhaka, letër tifozëve: Mos më shani, jam po aq shqiptar...

Granit Xhaka, lojtari kosovar që është pjesë e ekipit kombëtar të Zvicrës, në një letër publike tregon arsyet se përse nuk mund të luaj...

Beogradi tregon muskujt. Këto janë forcat sociale më të mira serbe...

Ushtria e Beogradit ka zhvilluar këto ditë një stërvitje të përbashkët me forcat e Republikës Serbska në Bosnjë. Sërvitja e quajtur “Drini 2016”, ishte...

Këngëtarëve ju vidhen telefonat e ju dalin foto nudo, rast tipik...

Artistet femra në Serbi, gjithmonë ju vidhen telefonat celularë dhe papritur ju dalin fotot nudo. Kështu të paktën thuhet për këngëtaren serbe Dara Bubamara,...

Tangoja e Ramës me Beogradin, në garë për pëlqimin e ndërkombëtarëve

Tani me pikturat dhe Kurbanin, ai kërkon të rrokë faqet e para të gazetave serbe, që përkthehen në anglisht dhe rusisht menjëherë. Por, këto...

Hoxhaj​:​ ​Dialogu​ ​i​ ​pakuptimtë​ ​nëse​ ​nuk​ ​përfundon​ ​me​ ​njohje​ ​nga Serbia

Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj po merr pjesë në Forumin e Dubrovnikut, ku në panelin për “Sfidat gjeopolitike” me...

EDITORIAL

Basha:15 oligarkë marrin 2,2 miliardë euro nga buxheti i shtetit dhe 150 milion euro çdo vit

Lulzim Basha sot ka qenë i prerë dhe më i drejtëpërdrejtë se çdo herë kohët e fundit....

FORUM

Si duhet t’i përshtatemi Globalizimit 4.0

Nga Klaus Schwab Gjeneve- Pas Luftës së Dytë Botërore, bashkësia ndërkombëtare u bashkua për të ndërtuar një të...

10 sfidat e Ministrit të Brendshëm, Sandër Lleshi

Nga Roland Qafoku Colin Powell ishte gjenerali me 4 yje i ushtrisë amerikane, por edhe kur u emërua...