E dielë, Shkurt 17, 2019
Ballina Etiketimet Serbi

Etiketim: Serbi

Serbi godet në kokë me shufër metalike 19-vjeçarin shqiptar

Një 19-vjeçar me origjinë nga Shqipëria është plagosur rëndë në një kamp refugjatësh në Gjermani. Ngjarja ka ndodhur të shtunën (15 tetor) në qendrën e...

Rama: Marrëdhëniet tona me Serbinë kalojnë nga Kosova

BEOGRAD- Kosova nuk është një krahinë, por një shtet i pavarur. Kështu është shprehur kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama në një intervistë për median...

Edi Rama, armiku artificial i Kosovës

Kryeministri shqiptar ka nisur të realizojë politikën e tij të përforcimit të prezencës kulturore shqiptare në rajon nën timonin e tij. Kjo do të thotë...

Komuniteti i Energjisë në Vjenë I kërkon Serbisë të mos...

Këshilli i Ministrave të Komunitetit të Energjisë i caktoi afat Serbisë deri më 31 dhjetor të këtij vitit që të përmbushë detyrimet që kishte...

Interkonjeksioni Shqipëri-Kosovë është i bllokuar nga Serbia

Qeveria shqiptare është ankuar në Sekretariatin e Komunitetit të Energjisë ndaj Serbisë, pasi kjo e fundit nuk lejon vënien në punë të linjës së...

Nga droni te biznesi, shqiptarë e serbë bëjnë marrëveshje ekonomike

Që biznesi nuk njeh kufij, këtë e dëshmon edhe Kadri Morina, një biznesmen dhe pronar i një kompanie sigurimesh, i cili punon jo vetëm...

Prishtina Zyrtare kundër Ramës: Mos u përziej në raportet tona me...

Ministri i Jashtëm i Kosovës Enver Hoxhaj, në një reagim ndaj vizitës së Kryeministrit të Shqipërisë Edi Rama në Beograd dhe Nish, ka përjashtuar...

Në Shqipëri punojnë 100 firma nga Serbia

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama ka deklaruar sot se në Shqipëri afarojnë rreth 100 firma të subjekteve ekonomike serbe të cilat punojnë në atmosferë...

Vuçiç: Shqiptarët, njerëz të besës

“Shqiptarët janë njerëz të besës, prandaj duhet punuar me ta“. Kryeministri serb, Aleksandar Vuçiç, ka vlerësuar lart shqiptarët si karakter, duke kërkuar nga biznesmenët...

Interkonjeksionit Shqipëri-Kosovë. Gjiknuri: Vënia në punë e linjës, e bllokuar nga Serbia

Në Sarajevë të Bosnje Hercegovinës zhvilloi punimet takimi i 14-të i Këshillit të Ministrave të Komunitetit të Energjisë. Tryezën e drejtoi Ministri për Tregtinë...

EDITORIAL

A është i ligjshëm përdorimi i gazit helmues ushtarak në protestën qytetare? (VIDEO)

Policia dhe Garda e Republikës ka përdorur në protestën e sotme gaz lotsjellës, jo vetëm ndaj disa...

FORUM

Neritan Sejamini: Reagim i turpshëm i ambasadave

Nga Neritan Sejamini- Është qesharake të shikosh nivelin e turpshëm ku kanë përfunduar ambasadorët perëndimorë në Tiranë: bëjnë...

Lubonja: Policia e papërgatitur për protestuesit

Analisti Fatos Lubonja i ftuar në rubrikën “Opinion’ në News 24 ka komentuar protestën e ditës...