E shtunë, Nentor 17, 2018
Ballina Etiketimet Serbi

Etiketim: Serbi

Pacolli: Tirana të ndërhyjë. Meta: Duhet Unitet Kombëtar. Rama: Jo kompetencë...

Idetë e korrigjimit të kufijve si pjesë e një marrëveshje mes Serbisë dhe Kosovës kanë shkaktuar jo pak reagime në Prishtinë dhe në Tiranë....

Ndeshja në Beograd, Shaqiri: Nuk kam frikë nga askush, do të...

Xherdan Shaqiri do të udhëtojë më 6 nëntor në Beograd për ndeshjen e Ligës së Kampionëve kundër Crvena Zvezdës. Tifozët serb do t’i përgatisin...

Debati për kufirin Kosovë-Serbi, Shaip Kamberi: Bujanoci dhe Medvegja të mos...

Kreu i komunës së Bujanocit, një nga politikanët kryesorë të Luginës së Preshevës, Shaip Kamberi, deklaron se nëse Serbia i konsideron shqiptarët si elementë...

Vizitë e pazakontë në Prishtinë e ambasadorit amerikan në Serbi

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Serbi, Kyle Scott, ndodhet në Kosovë. Scott do të zhvillojë disa takime me zyrtarë kosovarë dhe...

Serbia nuk lejon pllaka përkujtimore në varrezat masive me shqiptarë

Mbi 700 trupa të shqiptarëve të vrarë gjatë luftës janë gjetur vite më parë në varreza masive në Batajnicë të Serbisë, por po ta...

Projekti serb i Hashim Thaçit. Kush do ta pengojë ndarjen e...

Nga Arben Çejku* Marrëveshja e Kosovës me Malin e Zi për demarkacionin, kaloi nëpër diskutime dhe tensione të mëdha publike e politike (pati zgjedhje te...

Fotot dhe video pikante nga takimi i Durrësit

Kryeministrat e vendeve të Ballkanit Perëndimor zhvilluan sot takimin informal në vilat qeveritare në Durrës, me temë “Integrimi i Ekonomisë Rajonale”. Në takim ishte...

“Rama, me avion privat serb drejt Italisë për të parë Juven”

Deputeti i PD-së, Edi Paloka deklaron se kreu i qeverisë Edi Rama menjëherë pas përfundimit të mbledhjes së qeverisë në Vlorë ka ardhur në...

U shkarkua 8 ditë pas emërimit, Mihajlovic hedh në gjyq Sportingun

Sinisa Mihajlovic çon në Gjykatën e Arbitrazhit Sportiv në Lozanë të Zvicrës Sportingun e Lisbonës. Trajneri serb pretendon se “i janë shkelur të drejtat...

Serbi mashtron shqiptarin, i merr 1800 euro pasi i premtoi se…

Një serb ka mashtruar një shqiptar duke i marrë kështu 1 mijë e 800 euro për rregullimin e dokumenteve. Policia njofton se i dyshuari...

EDITORIAL

Kushtetuta u zbatua. Sandër Lleshi, ministër

-Dje ministria e mbrojtjes dërgoi me urgjencë në presidencë shkresën për largimin nga shërbimi aktiv ushtarak të...

FORUM

17 nëntori i Tiranës antifashiste

Nga Luan Rama, nënkryetar i LSI-së Tirana antifashiste sot kremton ditën e çlirimit prej pushtuesve nazifashistë. Tirana antifashiste...

Ç’gallatë idiote!

Nga Ylli Manjani  - Ç’gallatë! Gruevskin, mikun e Metës e paska ndihmuar Policia e Ramës të arratiset. Ndërkohë Meta kastile...