E dielë, Shtator 23, 2018
Ballina Etiketimet Serbi

Etiketim: Serbi

Korrigjim kufijsh Kosovë-Serbi, Shehu: 4 pasoja fatale, Rama tradhti ndaj…

Flet për “Koha Jonë”, nënkryetari i Komisionit të Jashtëm: Katër pasoja fatale nga ideja e ndryshmit të kufijve Kosovë-Serbi Intervistoi: Redjon Shtylla "Hapja sot e këtij...

Nishani: Korrigjimi i kufijve dëmton stabilitetin e Ballkanit

Ish-presidenti Bujar Nishani në një intervistë për televizionin "Fax News" ka komentuar debatet për korrigjimin e territoreve midis Kosovës dhe Serbisë. I pyetur sesa...

Historiani francez: Marrëveshja Kosovë-Serbi arrihet në nëntor

Historiani dhe gjeopolitikani francez Alexis Troude mendon se raundi i ardhshëm i dialogut ndërmjet Beogradit dhe Prishtinës do të jetë vendimtar, ndërsa marrëveshja përfundimtare,...

Vizita në nëntor/ Serbia e pret Vladimir Putinin me 100 tanke,...

Presidenti i Rusisë Vladimir Putin do të shkojë në Serbi gjatë muajit nëntor, raportojnë media të Beogradit. Putin me zyrtarë të larët serbë e ndoshta...

Vuçiç: Kufijtë na i kanë përcaktuar fuqitë perëndimore

Edhe pse ka mesazhe si nga Uashingtoni dhe BE-ja kundër projektit të vjetër serb dhe kërkesës së Hashim Thaçit për “korrigjim të kufijve” mes...

Këshilli Amerikan kundër idesë së shkëmbimit të territoreve

Mesazhe të forta nga Uashingtoni kundër projektit të vjetër serb dhe kërkesës së Hashim Thaçit për “korrigjim të kufijve” mes Serbisë dhe Kosovës. Një...

Në Serbi dikush po i bën fëmijët gati për luftë. 34...

Në Serbi dikush po i bënë gati fëmijët për luftë, madje, po organizon edhe kampe ku po trajnohen për përdorimin e armëve. E vështirë...

Serwer: SHBA-të do t’i thonë jo ndryshimit të kufijve, rrezik i...

Ndarja e Kosovës apo ndërrimi i territoreve do të jetë një rrezik i madh për gjithë Ballkanin dhe një gjë e tillë nuk do...

Asistenti i Ahtisaarit: Ideja e kufijve, jo e ndërkombëtarëve

Kai Sauer, shefi i misionit të Finlandës në OKB, ka qenë asistent i Marti Ahtisaarit. Deutsche Welle e pyeti për planin Ahtisaari dhe idetë...

Serbia gjueti ndaj kosovarëve, BE të ndërhyjë urgjentisht

Duket se debati për kufinjtë ka kaluar në rrugë, aty ku Serbia vijon ndalimet e shtetasve kosovarë teksa kalojnë nëpër territorin e Serbisë. Sipas...

EDITORIAL

Policia arreston grupin kriminal më të rrezikshëm

Nën drejtimin e Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë së Shtetit, Ardi Veliu, policia shqiptare arriti të bëjë...

FORUM

Një faqe e re për Maqedoninë dhe mbarë Rajonin

Prof.Lisen Bashkurti - Dita e referendumit në Maqedoni po afrohet. Ne fakt është dita e kthesës së madhe...

Për diktatorët

Nga: Xhon Gunter* Gjithë diktatorët janë anormalë. Ky është një fakt aksiomatik. Asnjë njeri në gjendje normale nuk...