E mërkurë, Janar 16, 2019
Ballina Etiketimet Serbi

Etiketim: Serbi

Ministrat e Jashtëm të BE-së, takim për raportet Kosovë-Serbi

Ministrat e Jashtëm të vendeve anëtare të Bashkimit Europian do të fokusohen ndër të tjera edhe tek situata e Ballkanit Perëndimor, gjatë takimit të...

Kosova blen gjak të kushtueshëm në Serbi

Kosova blen gjak në Serbi që rezulton të jetë tepër i shtrenjtë krahasuar me vendet e tjera. Vetëm në dy vitet e fundit është...

Kosova blen edhe gjak në Serbi, del të jetë më i...

Gjaku që vjen nga ky shtet po del të jetë goxha i shtrenjtë, krahasuar me vendet e tjera. Vetëm në dy vitet e fundit...

Haradinaj u dërgon letër të gjitha shteteve të BE-së për taksën...

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ua ka nisur një letër të gjitha vendeve të Bashkimit Evropian, e cila ndërlidhet me vendimin e...

Në pritje të Hahn, deputetët e Listës Serbe ngujohen në kuvendin...

Deputetët e Listës Serbe u kthyen në kuvendin e Kosovës për të qëndruar aty, siç thonë, në pritje të Komisionerit Europian të Zgjerimit, Johanes...

Prishtina: Tarifat s’janë kundër serbëve, por kundër Serbisë

Qeveria e Kosovës, përmes një deklarate hedh poshtë, siç thuhet, pretendimet nga aktorë të ndryshëm, brenda dhe jashtë vendit, se masa prej 100 për...

Parlamenti Europian diskuton sot për dialogun Kosovë-Serbi

Ditën e sotme anëtarët e Parlamentit Europian në Bruksel do të diskutojnë për dialogun Kosovë-Serbi. Mësohet se deputetët europianë do të vlerësojnë progresin e bërë...

Bolton për Kosovën dhe Serbinë: Momenti që të arrijnë marrëveshje

Këshilltari i Presidentit Donald Trump për Sigurinë Kombëtare, John Bolton, deklaron se tani është momenti që Kosova dhe Serbia të arrijë një marrëveshje. Në mesin...

DASH i bën thirrje Kosovës të heqë tarifat ndaj Serbisë

Shtetet e Bashkuara i kërkojnë autoriteteve të Kosovës që të heqin tarifat ndaj importeve nga Serbia dhe Bosnje-Hercegovina dhe të punojnë me Serbinë për...

Hahn: Duam një marreveshje mes Kosovës dhe Serbisë

Komisionieri për Zgjerimin e BE-së, Johanes Hahn por dhe zyrtarë të tjerë të lartë europianë ndodhen në takimin e Nivelit të Lartë. Hahn nënvizoi: "Shqipëria...

EDITORIAL

Opozita: Protesta popullore deri në rrëzimin e Ramës

Drejtuesit e partive opozitare vendosën mbrëmjen e sotme që të nisin protestat mbarëpopullore për rrëzimin e qeverisë...

FORUM

KADASTRA – Përtej fantazisë së Enver Hoxhës

Nga Sonila Bejtja / Kushdo që lexon këto ditë me vëmendje dhe pa qenë aspak jurist, dy dekretet...

Njohje e Kosovës, brenda kufijve të sotëm

Nga Harry BAJRAKTARI Illyria- New York Për Kosovën nuk është i pranueshëm asnjë opsion tjetër, përveç njohjes reciproke...