E mërkurë, Nentor 14, 2018
Ballina Etiketimet Serbi

Etiketim: Serbi

Mediat serbe: Shaqiri nuk vjen në Beograd se ka frikë nga...

Pas artikullit të “Goal.com” kur renditeshin disa arsye që pse Shaqirit mund të mos udhëtojë në Beograd për sfidën ndaj Cervena Zvezdës, nuk mund...

Basha: 5 grupe kriminale kërkojnë shkëmbimin e territorit Kosovë-Serbi

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha shprehet kundër shkëmbimit të territoreve mes Kosovës dhe Serbisë. Ashtu sikurse edhe ish-Kryeministri Sali Berisha, Basha renditet në anën...

Washington Post: Shkëmbi i territoreve midis Kosovës e Serbisë një ide...

Habitshëm, SHBA nuk është dakord me pikëpamjen e Merkelit. “Politika amerikane është që nëse dy palët mund të punojnë së bashku dhe arrin në...

Bojkoti i Vuçiç, Presidenti nuk do të shkojë në OKB

Pasi u tërhoq nga bisedimet në Bruksel, Aleksandar Vuçiç duket se do të bojkotojë edhe punimet e Asamblesë së Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara....

Kufiri Kosovë-Serbi, Mass: Frikë për efekt domino

Ministri i Jashtëm gjerman, Heiko Mass në një deklaratë të përbashkët me ministrin Bushati, përveç çështjes së Integrimit, u pyet edhe në lidhje me...

”Beteja” Kosovë-Serbi, zhvendoset në Nju Jork

Asambleja e Përgjithshme e Kombeve të Bashkuara është fushëbeteja diplomatike e radhës për Kosovën dhe Serbinë. Debatet atje nisin në 25 shtator dhe zgjasin...

“The Economist”‘: Gjakderdhje në Ballkan nëse korrigjohen kufijtë Kosovë-Serbi

Idenë për korrigjimin e kufijve Kosovë-Serbi, prestigjozja ''The Economist'' e sheh si nxitës të konflikteve politike në Rajon. Në një artikull mbi këtë çështje që...

“Kufiri”, Thaçi: Të mos humbasin mundësinë për marrëveshje me Serbinë

''Kosova nuk duhet të humbasë mundësinë për marrëveshje paqësore me Serbinë'', është shprehur Presidenti i Kosovës Hashshim Thaçi, në një opinion të publikuar sot...

Serbia armatoset, ble avionë nga Kina

Ushtria e Serbisë vazhdon armatimin. Pas migëve 29 të Rusisë, Serbia ka vendosur të pajiset me avionë kinezë pa pilotë të teknologjisë së fundit. Kështu...

Pacolli: Tirana të ndërhyjë. Meta: Duhet Unitet Kombëtar. Rama: Jo kompetencë...

Idetë e korrigjimit të kufijve si pjesë e një marrëveshje mes Serbisë dhe Kosovës kanë shkaktuar jo pak reagime në Prishtinë dhe në Tiranë....

EDITORIAL

Arresti për ish-kryeministrin maqedonas sinjal edhe për Shqipërinë

Ish-kryeministri autoritar dhe arrogant maqedonas, Nikoll Gruesvki tashmë jo vetëm që kërkohet të arrestohet nga gjykata penale...

FORUM

Blendi Fevziu: Mid’hat Frashëri i fali Shqipërisë gjithçka kishte

Nga Blendi Fevziu -Më 4 mars 1929, 89 vjet më parë, një burrë i veshur shik, me...

“Shpellarët” kundër barbarëve

Nga Oerd Bylykbashi Prishja e shtëpive të banorëve të Unazës së Madhe është antikushtetuese, jo thjesht e paligjshme...