E premte, Shkurt 22, 2019
Ballina Etiketimet Serbi

Etiketim: Serbi

Ali Ahmeti: Kosova duhet të heqë taksën ndaj Serbisë

Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti ka deklaruar se Kosova duhet të heqë taksën  ndaj Serbisë me qëllim vijimin e dialogut mes dy vendeve. Në një...

Ambasadori i SHBA: Zgjidhja në duart e Prishtinës dhe Beogradit

Ambasadori amerikan në Serbi, Kyle Scott, ka vlerësuar se zgjidhja e çështjes së Kosovës duhet të arrihet me bisedime të drejtpërdrejta midis Beogradit dhe...

Ndarja e kufijve? Gjosha: Gjermania se lejon, Rama po rrezikon negociatat...

Flet për "Koha Jonë" Ish-ministrja e Integrimit, deputetja e LSI-së, Klajda Gjosha: S’ka rezultate për 5 sfidat, Rama vë në rrezik negociatat me BE-në Intervistoi:...

Opozita në Serbi bojkoton parlamentin

Partitë opozitare në Serbi thanë se kanë nisur bojkotin e parlamentit, në shenjë solidariteti me protestat kundër presidentit serb, Aleksandar Vuçiç. Grup i partive opozitare,...

Media gjermane: Zgjidhja Kosovë-Serbi shumë larg, kriza evidente

Si këto ditë 20 vjet më parë, në Rambouillet të Francës filloi konferenca ndërkombëtare e paqes për konfliktin që zgjaste disa dekada midis Serbisë...

Studimi/Serbia nuk ka zbatuar asnjë marrëveshje me Kosovën për doganat

Dialogu mes Kosovës dhe Serbisë ka filluar tash e disa vite dhe po vazhdon ende. Takimet në Bruksel mes dy shteteve shpeshherë nuk kanë...

Kryeministrja serbe, akuza të rënda ndaj Kosovës

Nuk rreshtin akuzat e Serbisë drejtuar Kosovës. Këtë herë është Kryeministrja e Serbisë Ana Bërnabiq e cila ka akuzuar Prishtinën se është duke bërë...

BE tërhiqet për Trepçën: Nuk e përcaktojmë ne agjendën për bisedimet...

Bashkimi Evropian tha se agjenda e bisedimeve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë përcaktohet nga vet palët. Maja Kocijançiç, zëdhënëse e shefes së politikës së Jashtme...

Parashikimi i frikshëm nëse korrigjohen kufijtë: Protesta, trazira e gjendje lufte...

Instituti Evropian për Studime të Sigurisë ka publikuar një analizë në të cilën projektohet ajo se çfarë do të mund të ndodhë pas dy...

Haradinaj pret një “Rambuje 2” për marrëveshje me Serbinë

Pajtimi ndërmjet shqiptarëve dhe serbëve përmes një marrëveshje historike po shihet me skepticizëm edhe pse dialogu Kosovë- Serbi i nisur në vitin 2011 ka...

EDITORIAL

Shqipëria drejt kaosit total. Ndërkombëtarë, ndërhyni!

-Opozita, pas deklaratës së kryeministrit Rama, ka vendosur të radikalizojë qëndrimet në lidhje me protestat. Nuk do...

FORUM

Astrit Patozi: Shqipëria nuk do digjet, Rama e Basha hëngshin kokën me njëri-tjetrin

Nga Astrit Patozi SHQIPËRIA NUK DO TË DIGJET, EDHE PSE "BIJTË E SHQIPES" I KANË MARRË NË DUAR...

Sonila Meço: Shqiptarëve u ka “ngordhur” nervi i protestës

Nga Sonila Meço “Anketa Europiane e Cilësisë së Jetës e hartuar nga Komisioni Europian, në shtatorin e kaluar...