E premte, Nentor 16, 2018
Ballina Etiketimet Sëmundjet

Etiketim: Sëmundjet

Këshillat e mjekes: Sëmundjet e veshkave, parandalimi dhe mjekimi i tyre

Sëmundjet kronike të veshkave po bëhen çdo ditë e më shumë një problem i shëndetit publik në mbarë botën, të cilat shoqërohen me një...

Sëmundjet e diplomatëve amerikanë? Misteri në Kinë e Kubë

Rusia është i dyshuari kryesor në hetimet e agjencive amerikane në lidhje me sëmundjet misterioze që kanë goditur personelin amerikan në Kubë dhe Kinë,...

Sëmundjet që “vrasin” shqiptarët, stili i jetës dhe ushqimet shtojnë problemet

Stili i jetesës, ushqimet me aditivë, apo hormone ka rritur sëmundshmërinë. Dr. Diana Hysi është mjeke familjeje dhe ajo tregon se rezultatet që dalin...

Sëmundjet e zemrës, këshillat e kardiologes

Nga dehidratimi tek tensioni i lartë i gjakut dhe sëmundjet e zemrës-temperaturat e larta shoqërohen në pjesën dërrmuese me probleme shëndetësore të pacientëve kronikë....

Mos e përdorni kurrë uthullën e mollës nëse vuani nga këto...

Uthullës së mollës, eliksirit të shëndetit dhe të bukurisë, me veti anti-fungale, antibakterial njerëzit i kanë gjetur ndër vite përdorime të pafundme. Megjithatë duket se jo...

Njihuni me të gjitha sëmundjet që diagnostikohen përmes gjuhës

Vërtet nuk është e sjellshme të nxjerrësh gjuhën, por për shekuj me radhë kontrolli i gjuhës ka qenë një metodë diagnostikuese, e cila i...

Sëmundjet që mund t’ju prekin sipas muajit tuaj të lindjes

Sipas studimeve të fundit muaji i lindjes mund të ndikojë në sëmundjet që do t’ju prekin gjatë jetës. Ndryshimet sezonale në rrezet ultravjollcë, nivelet...

Sëmundjet që shkaktohen prej karakterit tonë

Shkencat e lashta të shëndetit “Ayurvedic” flasin për ekzistencën e sëmundjeve psikosomatike, si edhe sëmundjeve që rrjedhin si pasojë e disa tipareve të karakterit...

EDITORIAL

Policia e Shtetit pranon se Gruevski kaloi nga kufiri shqiptar për në Mal të Zi

Departamenti i Kufirit dhe Migracionit në Policinë e Shtetit ka reaguar sot lidhur kalimin në territorin shqiptar...

FORUM

Mustafa Nano: Çfarë më tha Rama kur i propozova Ben Blushin për kryetar Bashkie

‘Provocateur’, është libri i botuar nga gazetari Mustafa Nano. Libri është një auto rrëfim në formën e...

A do ta ekstradojë mikun e tij maqedonas, kryeministri hungarez?

Duke e lejuar hyrjen e ish-kryeministrit maqedonas, Gruevski në Hungari, kryeministri hungarez, Viktor Orban tallet me qeverinë...