E hënë, Nentor 19, 2018
Ballina Etiketimet Selfie

Etiketim: selfie

I shpëton burgimit të përjetshëm falë një “selfie”

Një 21-vjeçar që rrezikonte të dënohej me shumë vite, deri në burgim të përjetshëm, ka shpëtuar falë një "selfie" të bërë nga e ëma. Ajo...

Studimi shkencor: Kush bën selfie ka çregullime mendore

Sipas një studimi të zhvilluar në SHBA, selfie-t nuk janë vetëm një manifestim i epokës digjitale, por një manifestim i mirëfilltë i problemeve mendore. Bërja...

“Selfie”, 7 truke që duhet të ndiqni për një shkrepje perfekte

Më 21 qershor u festua dita e vetëshkrepjes, konceptuar nga BBC në vitin 2014. Drita, vetullat, goja dhe inkuadrimi: rregullat për fotografitë që kapen...

”Selfie” që të ndryshon jetën

Në 2017, Miss Iraku dhe familja e saj, u detyruan të braktisin shtëpinë dhe vendlindjen, pas kërcënimeve me vdekje. Shkaku: një foto selfie e...

Mizore, i riu selfie me gruan e përplasur nga treni

Një ngjarje e pabesueshme deri në limitet e një gjesti të mizorisë njerëzore është verifikuar pak ditë më parë në qytetin e Piacencas. Gazetari italian,...

Të bësh selfie të bukura…pa shkop

Selfie janë ende në modë, për më tepër që telefonat e rinj që sapo kanë dalë ofrojnë edhe më shumë lehtësira për këto lloj...

Kanada, selfie me armën e krimit, kapet vrasësja e shoqës së...

Një miqësi që përfundoi në tragjedi. Në fillim një selfie së bashku dhe më pas vret shoqen, duke e mbytur me rripin që ka...

Përsëritet ”Selfie” i Oscar por me futbollistë (FOTO)

Në Londër u mbajt ceremonia “The Best” që FIFA organizoi për të nderuar më të mirët e sezonit të kaluar, ku u zgjodh edhe...

Të ”vdesësh” për perëndimin, si realizohet Selfie (FOTO)

Një çift mjaft guximtar i pëlqen të eksplorojë majat e larta të vinçave për të kapur selfie perfekte. Me vete kanë vetëm një shkop...

Elisa Spiropali bezdis Majkon me selfie

Shpëtoni Kuvendin nga Elisa! Ajo është deputete e re, e kënaqur dhe mendon se është vërtetë në “botën e çudirave”. Ka tre ditë në sallë...

EDITORIAL

Basha:15 oligarkë marrin 2,2 miliardë euro nga buxheti i shtetit dhe 150 milion euro çdo vit

Lulzim Basha sot ka qenë i prerë dhe më i drejtëpërdrejtë se çdo herë kohët e fundit....

FORUM

10 sfidat e Ministrit të Brendshëm, Sandër Lleshaj

Nga Roland Qafoku Colin Powell ishte gjenerali me 4 yje i ushtrisë amerikane, por edhe kur u emërua...

Për 28 Nëntorin Skënderbejan

Nga Heral A. Saraçi Po përkujtojmë 550 vjetorin Heroit tonë Kombëtar Skënderbeut. Kjo ngjarje e shënuar mbarëkombëtare po...