E dielë, Shtator 23, 2018
Ballina Etiketimet Selfie

Etiketim: selfie

Studimi shkencor: Kush bën selfie ka çregullime mendore

Sipas një studimi të zhvilluar në SHBA, selfie-t nuk janë vetëm një manifestim i epokës digjitale, por një manifestim i mirëfilltë i problemeve mendore. Bërja...

“Selfie”, 7 truke që duhet të ndiqni për një shkrepje perfekte

Më 21 qershor u festua dita e vetëshkrepjes, konceptuar nga BBC në vitin 2014. Drita, vetullat, goja dhe inkuadrimi: rregullat për fotografitë që kapen...

”Selfie” që të ndryshon jetën

Në 2017, Miss Iraku dhe familja e saj, u detyruan të braktisin shtëpinë dhe vendlindjen, pas kërcënimeve me vdekje. Shkaku: një foto selfie e...

Mizore, i riu selfie me gruan e përplasur nga treni

Një ngjarje e pabesueshme deri në limitet e një gjesti të mizorisë njerëzore është verifikuar pak ditë më parë në qytetin e Piacencas. Gazetari italian,...

Të bësh selfie të bukura…pa shkop

Selfie janë ende në modë, për më tepër që telefonat e rinj që sapo kanë dalë ofrojnë edhe më shumë lehtësira për këto lloj...

Kanada, selfie me armën e krimit, kapet vrasësja e shoqës së...

Një miqësi që përfundoi në tragjedi. Në fillim një selfie së bashku dhe më pas vret shoqen, duke e mbytur me rripin që ka...

Përsëritet ”Selfie” i Oscar por me futbollistë (FOTO)

Në Londër u mbajt ceremonia “The Best” që FIFA organizoi për të nderuar më të mirët e sezonit të kaluar, ku u zgjodh edhe...

Të ”vdesësh” për perëndimin, si realizohet Selfie (FOTO)

Një çift mjaft guximtar i pëlqen të eksplorojë majat e larta të vinçave për të kapur selfie perfekte. Me vete kanë vetëm një shkop...

Elisa Spiropali bezdis Majkon me selfie

Shpëtoni Kuvendin nga Elisa! Ajo është deputete e re, e kënaqur dhe mendon se është vërtetë në “botën e çudirave”. Ka tre ditë në sallë...

“Selfie e turpit”, deputetët kritikohen për…

Një grup i ligjvënësve iranianë u janë nënshtruar kritikave të ashpra, për atë që duket se ishte dëshirë e madhe e tyre për të...

EDITORIAL

Policia arreston grupin kriminal më të rrezikshëm

Nën drejtimin e Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë së Shtetit, Ardi Veliu, policia shqiptare arriti të bëjë...

FORUM

Një faqe e re për Maqedoninë dhe mbarë Rajonin

Prof.Lisen Bashkurti - Dita e referendumit në Maqedoni po afrohet. Ne fakt është dita e kthesës së madhe...

Për diktatorët

Nga: Xhon Gunter* Gjithë diktatorët janë anormalë. Ky është një fakt aksiomatik. Asnjë njeri në gjendje normale nuk...