E mërkurë, Nentor 14, 2018
Ballina Etiketimet Selanik

Etiketim: Selanik

“Vrasja e Kacifas”- Pas Athinës, grekët marshojnë edhe në Selanik (Video)

Vrasja e minoritarit grek, Kostandinos Kacifas, është shoqëruar me tone të ngritur të politikës  shqiptare, por edhe asaj greke. Kjo ngjarje ka ndezur gjuhën...

Demonstrata të dhunshme në Selanik, plagosen disa policë

Qyteti i Selanikut është përfshirë nga protesta të dhunshme pasditen e kësaj të shtune, ku shumë qytetarë kanë dalë në tubim kundër marrëveshjes së...

Nga Bari në Selanik, Basha pritet me entuziazëm nga tifozët grekë

Migjen Basha është zyrtarisht futbollisti më i ri i Arisit të Selanikut. Mesfushori i kombëtares kuqezi ka vendosur ta vazhdojë karrierën në kampionatin grek...

Protesta të reja në Selanik dhe Athinë kundër marrëveshjes për emrin...

Dy protesta të reja kundër marrëveshjes së Prespës per emrin e Maqedonise jane zhvilluar sot pasdite në Selanik dhe Athinë. Tubimet nuk janë të lidhura...

Bomba u vendos nga anarkistët

Me një deklaratë të publikuar orët e fundit, një grup anarkistësh ka marrë përsipër përgjegjësinë ndaj sulmit të automjetit personal të oficerit të kontaktit...

Bombë makinës pranë Konsullatës shqiptare në Selanik

Një ngjarje e rëndë është regjistruar gjatë natës pranë Konsullatës së Përgjithshme të Shqipërisë në Greqi. Mësohet se një automjet ka shpërthyer me bombë artizanale,...

FOTO/ Tmerr në Selanik, makina godet këmbësorët, mes tyre dy …

Një makinë ka goditur tre këmbësorë në Selanik. Të gjithë të plagosur u dërguan në spital të plagosur rëndë, njoftojnë mediat greke. Mediat greke shkruajnë se...

Emigrantët në Greqi kushte qeverisë: Duam zgjidhje të shpejta për problemet...

Prej disa ditësh Ministri i Shtetit për Diasporën Pandeli Majko ndodhet në Greqi ku ka zhvilluar një sërë takimesh jo vetëm me autoritetet e...

Festat e 28-29 Nëntorit, diplomatët në Selanik mesazhe urimi

Me himnin kombëtar të Shqipërisë dhe Greqisë është hapur në Selanik mbrëmja festive kushtuar 28 dhe 29 Nëntorit të organizuar nga konsullata shqiptare në...

Zhvillimet gjeopolitike – Takohen në Selanik ministrat e katër shteteve të...

Zhvillimet gjeopolitike në Ballkan dhe promovimi i mëtejshëm i bashkëpunimit rajonal, do të jenë në fokus të ministeralit dyditor që i fillon punimet të...

EDITORIAL

Arresti për ish-kryeministrin maqedonas sinjal edhe për Shqipërinë

Ish-kryeministri autoritar dhe arrogant maqedonas, Nikoll Gruesvki tashmë jo vetëm që kërkohet të arrestohet nga gjykata penale...

FORUM

Blendi Fevziu: Mid’hat Frashëri i fali Shqipërisë gjithçka kishte

Nga Blendi Fevziu -Më 4 mars 1929, 89 vjet më parë, një burrë i veshur shik, me...

“Shpellarët” kundër barbarëve

Nga Oerd Bylykbashi Prishja e shtëpive të banorëve të Unazës së Madhe është antikushtetuese, jo thjesht e paligjshme...