E martë, Shtator 18, 2018
Ballina Etiketimet Sekretari amerikan i Shtetit

Etiketim: Sekretari amerikan i Shtetit

SHBA uron Maqedoninë për 27 vjetorin e pavarësisë

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo uroi të premten Maqedoninë për 27 vjetorin e pavarësisë dhe e siguroi për mbështetjen amerikane në hapat e...

Pompeo: Irani, ndër shqetësimet parësore të sigurisë kombëtare

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, u përqëndrua tek Irani në fjalimin e parë mbi politikat e administratës që kur mori detyrën e shefit...

Pompeo: Nëse Irani nuk ndryshon kurs, SHBA do të ushtrojnë sanksione...

Sekretari amerikan i Shtetit Mike Pompeo parashtroi një listë me kërkesa gjithëpërfshirëse për një marrëveshje të ardhshme me Iranin dhe kërcënoi me sanksione të...

Kriza e Gjirit, SHBA kërkon t’i jepet fund krizës, Irani përfiton...

Sekretari Amerikan i Shtetit, Mike Pompeo i shprehu homologut të tij Katarian Sheikh Muhamed bin Abdul Rahman Al Thani – gjatë një bisede telefonike...

“Garanci sigurie” po tjetër? Ja çfarë i ofrojnë SHBA-të Phenianit nëse...

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo tha të dielën se nëse Koreja e Veriut bie dakord për çnuklearizim të plotë, Shtetet e Bashkuara janë...

Tillerson: SHBA-ja e njeh të drejtën e Turqisë për mbrojtjen e...

Sekretari amerikan i Shtetit, Rex Tillerson ka thënë se Shtetet e Bashkuara e njohin të drejtën legjitime të Turqisë për të mbrojtur kufijtë e...

Tillerson në Lindjen e Mesme

Sekretari amerikan i Shtetit, Rex Tillerson do të udhëtojë në Lindjen e Mesme, në mesin e tensioneve të ngritura, pas rritjes së dhunës në...

Tillerson ndryshon retorikë: “Kina dhe Rusia të shtojnë presionin ndaj Koresë...

Sekretari amerikan i Shtetit, Rex Tillerson duket se ka ndryshuar qasjen ndaj Koresë së Veriut. Sipas tij, Peniani duhet të meritojë rifillimin e negociatave...

Sekretari Amerikan i Shtetit uron shqiptarët dhe ka një këshillë

Sekretari amerikan i Shtetit, Rex Tillerson, uroi popullin e Shqipërisë me rastin e 105-vjetorit të Pavarësisë. Në telegramin e urimit, Tillerson përveçse vlerëson Shqipërinë duke...

Tillerson: Moska të bëjë hapin e parë për paqen në Ukrainë

Sekretari amerikan i Shtetit, Rex Tillerson i kërkoi sot Rusisë të bënte hapin e parë në mbështetje të paqes në lindje të Ukrainës, përfshirë...

EDITORIAL

Presidenti Meta pritet në audiencë të posaçme nga Ati i Shenjtë, Papa Francesku

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, u prit gjatë ditës së sotme në një audiencë të posaçme nga...

FORUM

Lubonja për Teatrin: Mazhoranca nuk do të tërhiqet nga shembja, duhet rezistencë fizike

Analisti Fatos Lubonja deklaron se duhet rezistencë fizike për të ndaluar shembjen e Teatrit. Lubonja u shpreh se...

Kosova dhe Serbia zhvendosin betejën në Nju Jork

Asambleja e Përgjithshme e Kombeve të Bashkuara, e cila nis punimet më 18 shtator në Nju Jork,...