E mërkurë, Shkurt 20, 2019
Ballina Etiketimet Sekretari amerikan i Shtetit

Etiketim: Sekretari amerikan i Shtetit

Pompeo porosit Evropën: Rezistojini ndikimit rus dhe kinez

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, porositi vendet e Evropës Lindore dhe Qëndrore që t’i rezistojnë ndikimit rus dhe kinez. Pompeo po merr pjesë në...

Kriza në Venezuelë – SHBA do kërkojë nga KS njohjen e...

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo do t’u kërkojë vendeve anëtare të Këshillit të Sigurimit të OKB-së të njohin udhëheqësin e opozitës Juan Guaido...

Pompeo në Katar për thellimin e dialogut strategjik mes dy vendeve

Sekretari Amerikan i Shtetit Mike Pompeo mbërriti në Doha të dielën si pjesë e turit të tij në Lindjen e Mesme, ku u prit...

Pompeo: Nënshkrimi i marrëveshjes në Maqedoni, i hap rrugën hyrjes në...

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo pëshëndeti miratimin nga Parlamenti i Maqedonisë të amendamenteve kushtetuese të nevojshme për ratifikimin e Marrëveshjes së Prespës me...

SHBA, Pompeo vë në pikëpyetje rendin botëror

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo vuri në pikëpyetje rendin e tanishëm botëror dhe tha se Shtetet e Bashkuara po marrin veprime konkrete për...

Dita e Pavarësisë, Pompeo: SHBA krenare për lidhjen e fortë me...

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, teksa uron popullin shqiptar me rastin e 106 vjetorit të shpalljes së Pavarësisë, përgëzon qeverinë e Shqipërisë për...

SHBA: Turqia të lirojë të burgosurit e tjerë amerikanë

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo i bëri thirrje qeverisë turke për lirimin sa më të shpejtë të amerikanëve të tjerë dhe disa punonjësve...

SHBA-Koreja e Veriut, dakord për një takim të dytë të nivelit...

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo dhe udhëheqësi koreano-verior Kim Jong Un, kanë rënë dakord për mbajtjen e një takimi të dytë të nivelit...

SHBA uron Maqedoninë për 27 vjetorin e pavarësisë

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo uroi të premten Maqedoninë për 27 vjetorin e pavarësisë dhe e siguroi për mbështetjen amerikane në hapat e...

Pompeo: Irani, ndër shqetësimet parësore të sigurisë kombëtare

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, u përqëndrua tek Irani në fjalimin e parë mbi politikat e administratës që kur mori detyrën e shefit...

EDITORIAL

Kryeministri Rama plan sekret për të shkuar në zgjedhje për 45 ditë

Edi Rama është zënë në një çark, papritur, dhe akoma nuk e ka marrë veten nga vendimi...

FORUM

Media e huaj, jehonë thirrjes së dhimbshme të pedagogut: Na ndihmoni, para se të bëhemi Siria e ardhshme

Thirrja e dhimbshme e një pedagogu universitar që sheh vendin e tij të prirur drejt korrupsionit, varfërisë...

Lefterit… (Kokës)

Nga Ylli Manjani/ Lefter Koka është një shok i mirë politik dhe kontribues politik që nga themelimi në...