Ballina Etiketimet Schumacher

Etiketim: schumacher

Schumacher, 5 vjet pas aksidentit, Bild: Kështu jeton sot!

“Kështu jeton Schumacher sot”. Me këtë titull në kopertinën e saj Bild ndez shpresat e lexuesve për një përmirësim të shëndetit të kampionit të...

Mrekullia, Schumacher nuk varet më nga aparaturat

Michael Schumacher, drejtuesi historik i garave me makina të shpejta pësoi një aksident të rëndë ku u lëndua në kokë ndërsa bënte ski në...

F1, Schumacher dhe familja e tij do të transferohen në Majorka

Michael Schumacher do të transferohet në Majorka, në një qendër luksoze që bashkëshortja e ish kampionit të F1, Corinne, ka blerë në Andratx, rreth...

4 vjet nga aksidenti i Schumacher, çfarë po ndodh me legjendën?

Kanë kaluar 4 vjet nga aksidenti i tmerrshëm dhe ende nuk ka asnjë lajm rreth gjendjes shëndetësore të legjendës së Formula 1, Michael Schumacher. Shumë...

Familja e Schumacher publikon fotografi të tij para aksidentit, fansat i...

Legjenda e “Formula I”, Michael Schumacher, që nga aksidenti i vitit 2013, nga i cili ndodhet në gjendje kome, akoma nuk ka informacione të...

Publikuan lajmin se Schumacher ecën, revista gjermane do t’i paguaj dëmshpërblim

Revista gjermane “Bunte” do t’i paguajë familjes së Michael Schumacher 50 mijë euro dëmshpërblim, pasi shkeli të drejtën e privatësisë, duke publikuar një lajm...

Avokati i Schumacher: Kampioni nuk mund të ecë përsëri

Felix Damm, avokati personal i legjendës së Formula Uno-s, ka treguar se gjendja shëndetësore e Schumacher nuk është aspak e mirë dhe se ai...

EDITORIAL

Opozita: Protesta popullore deri në rrëzimin e Ramës

Drejtuesit e partive opozitare vendosën mbrëmjen e sotme që të nisin protestat mbarëpopullore për rrëzimin e qeverisë...

FORUM

KADASTRA – Përtej fantazisë së Enver Hoxhës

Nga Sonila Bejtja / Kushdo që lexon këto ditë me vëmendje dhe pa qenë aspak jurist, dy dekretet...

Njohje e Kosovës, brenda kufijve të sotëm

Nga Harry BAJRAKTARI Illyria- New York Për Kosovën nuk është i pranueshëm asnjë opsion tjetër, përveç njohjes reciproke...