E hënë, Shkurt 18, 2019
Ballina Etiketimet Sarande

Etiketim: Sarande

Grabitet argjendaria në qendër të Sarandës

Një argjendari është grabitur ditën e sotme në qendër të qytetit të Sarandës. Mësohet se hajdutët kanë përfituar gjatë kohës që në argjendari nuk...

Topi: Situata politike është e rënduar

Kreu i FRD Bamir Topi zhvilloi një takim me strukturat në Sarandë. Topi tha se është një situatë politike mjaft e rënduar në vend,...

Sarandë, motori përplaset me furgonin, plagoset 30-vjeçari

Rreth orës 10:30, në aksin rrugor Sarandë-Gjirokastër, pranë hyrjes së fshatit Vrion, ka ndodhur një përplasje mjetesh midis një motori, me drejtues shtetasin D.Gj,...

Santa Quaranta, Isadora Duncan dhe hoteli që bëhet i famshëm nga...

Nga Luan Rama (Publicist) Balerina e famshme frako-amerikane Isadora Duncan, nuk e dinte se një ditë një hotel me emrin e saj, të ngritur në...

Identifikohet burri që u vetëdogj me benzinë, djali: Se dimë pse...

Identifikohet personi që një ditë më parë i vuri flakën vetes me benzinë në Sarandë. Burime policore bëjnë me dije se viktima është Et’hem...

OMONIA: Në Sarandë u hoq simboli ynë kombëtar, flamuri grek

Organizata e minoritetit grek OMONIA ka denoncuar sot heqjen e flamurit grek nga zyrat e saj në qytetin e Sarandës. Në një njoftim për mediat,...

Sekuestrohet një hotel në Sarandë, e ndërtuar me lekë prostitucioni në...

Prokuroria për Krime të Rënda ka sekuestruar hotelin në funksion “Rezidenca President”, në bregdetin e Sarandës, pasi “ekzistojnë dyshimet e arsyeshme se është ndërtuar...

Dhunoi punonjësin e policisë pyjore, arrestohet 43-vjeçari

Një 43-vjeçar është arrestuar nga policia e Sarandës pasi ka goditur një punonjës të policisë pyjore në bashkinë e Konispolit. Policia ka arrestuar në flagrancë...

Bunkeri i diktaturës, sot një laborator droge (FOTO)

Policia e Sarandës ka dhënë detaje të reja në lidhje me operacionin e ditës së enjte, ku u zbulua një laborator droge. Kështu në pranga...

Kapet sasi e madhe droge në një tunel në Sarandë, ndalohen...

Një sasi e madhe droge është kapur sot në Sarandë, ndërsa në pranga kanë rënë 9 persona, mes tyre 8 femra. Burime zyrtare nga policia...

EDITORIAL

A është i ligjshëm përdorimi i gazit helmues ushtarak në protestën qytetare? (VIDEO)

Policia dhe Garda e Republikës ka përdorur në protestën e sotme gaz lotsjellës, jo vetëm ndaj disa...

FORUM

Merkel dhe Mike Pence – dy botë përplasen

Nga DW/ Në Konferencën e Sigurisë në Mynih paraqitën pikëpamjet e tyre kancelarja, Angela Merkel dhe zëvendëspresidenti amerikan,...

Neritan Sejamini: Reagim i turpshëm i ambasadave

Nga Neritan Sejamini- Është qesharake të shikosh nivelin e turpshëm ku kanë përfunduar ambasadorët perëndimorë në Tiranë: bëjnë...