E premte, Shkurt 22, 2019
Ballina Etiketimet Sarande

Etiketim: Sarande

Rrihte nënën e moshuar vazhdimisht, arrestohet 58 vjeçari në Sarandë

Një person në Sarandë është ndaluar nga policia, pasi ushtronte çdo ditë dhunë ndaj nënës së tij të moshuar. 58-vjeçari identiteti i të cilit ende...

ALBtelecom dhuron libra dhe komunikim për Shtëpinë e Fëmijëve Shkollore Sarandë

Me misionin për të mbështetur edukimin e fëmijëve pjesë e Shtëpive të Fëmijëve në moshë shkolle në të gjithë Shqipërinë, ALBtelecom dhuroi libra dhe...

E rëndë në Sarandë, humb jetën 12-vjeçari italian

Një 12-vjeçar italian ka ndërruar jetë në Sarandë. Burime zyrtare nga policia bënë me dije se bëhet fjalë për shtetasin me inicialet L.K. Informacion paraprak Më...

Sarandë, mbytet turistja polake

Një turiste polake është mbytur sot në Sarandë. Sipas policisë turistja 66-vjeçare Noworycka Peter Iwona  u mbyt afër Çukës. Nuk dihen ende rrethanat si është mbytur...

Mbytet në Sarandë një turiste nga Polonia

Një turiste nga Polonia është mbytur ditën e sotme në plazhin e Sarandës. Sipas informacioneve të para mësohet se ka humbur jetën teksa notonte në...

Gjysmë ton kanabis në Sarandë

Një rulot me drogë është bllokuar në doganën e Qafë-Thanës në Sarandë. Mjeti drejtohej nga një turist italian. Brenda rulotit janë gjetur dhe sekuestruar 383...

Norvegjezët mësyjnë Shqipërinë, blejnë qindra apartamente në Sarandë

Arben Çipa, president i “Cipa Tours” i ftuar në “Tonight Ilva Tare” bëri me dije se mbi 300 familje norvegjeze kanë blerë apartamente në...

“Na lanë me gisht në gojë”, gruaja i qahet Ramës: Ulu...

Më tej gjatë dëgjesës, një tjetër qytetare iu ankua Kryeministrit, se kur PD erdhi në pushtet e kanë hequr nga puna, dhe se ajo...

Qëllohet me midhje eskorta e kryeministrit Rama (VIDEO)

Turi i llogaridhënies i kryeministrit Edi Rama, u ndal në Sarandë aty ku kreu i qeverisë zhvilloi një dëgjesë publike me minoritetin grek. Mirëpo,...

PD e Sarandës: Drejtori i ri i Hipotekës s’ka përvojë, emërimi...

Partia Demokratike dega Sarandë ka reaguar pas emërimit të drejtorit të ri të Hipotekës në Sarandë, Gledi Duka, i cili zëvendëson në këtë post...

EDITORIAL

Shqipëria drejt kaosit total. Ndërkombëtarë, ndërhyni!

-Opozita, pas deklaratës së kryeministrit Rama, ka vendosur të radikalizojë qëndrimet në lidhje me protestat. Nuk do...

FORUM

Astrit Patozi: Shqipëria nuk do digjet, Rama e Basha hëngshin kokën me njëri-tjetrin

Nga Astrit Patozi SHQIPËRIA NUK DO TË DIGJET, EDHE PSE "BIJTË E SHQIPES" I KANË MARRË NË DUAR...

Sonila Meço: Shqiptarëve u ka “ngordhur” nervi i protestës

Nga Sonila Meço “Anketa Europiane e Cilësisë së Jetës e hartuar nga Komisioni Europian, në shtatorin e kaluar...