Ballina Etiketimet Sarande

Etiketim: Sarande

Gjobë kryetares së Bashkisë, Manjani: Rama show politik, fsheh realitetin

Mëngjesin e sotëm, u mësua se Inspektoriati i Mjedisit ka gjobitur kryetaren e Bashkisë Sarandë, Florjana Koka me 1.000.000 lekë, për gjendjen e keqe...

Spektakël delfinash në Sarandë (VIDEO)

Një familje e madhe delfinësh i kanë bërë pushimet të paharruara për një grup turistësh në Sarandë. Delfinët 5 poshtë mjetit lundrues dhe disa të...

Rama: Pas mungesash alarmante, ja si duket spitali i Sarandës (VIDEO)

Këtë të hënë kryeministri Edi Rama, ka përzgjedhur spitalin e Sarandës si mesazh për ti uruar ndjekësve një javë të mbarë. Rama ka treguar pamjet...

Sekuestrohen 61 kg kanabis në Sarandë, arrestohet 44-vjeçari

Policia e Sarandës ka sekuestruar një sasi prej afro 61 kg duke vënë në pranga dhe poseduesin e saj. Sipas burimeve zyrtare, në sajë të...

Rrihte nënën e moshuar vazhdimisht, arrestohet 58 vjeçari në Sarandë

Një person në Sarandë është ndaluar nga policia, pasi ushtronte çdo ditë dhunë ndaj nënës së tij të moshuar. 58-vjeçari identiteti i të cilit ende...

ALBtelecom dhuron libra dhe komunikim për Shtëpinë e Fëmijëve Shkollore Sarandë

Me misionin për të mbështetur edukimin e fëmijëve pjesë e Shtëpive të Fëmijëve në moshë shkolle në të gjithë Shqipërinë, ALBtelecom dhuroi libra dhe...

E rëndë në Sarandë, humb jetën 12-vjeçari italian

Një 12-vjeçar italian ka ndërruar jetë në Sarandë. Burime zyrtare nga policia bënë me dije se bëhet fjalë për shtetasin me inicialet L.K. Informacion paraprak Më...

Sarandë, mbytet turistja polake

Një turiste polake është mbytur sot në Sarandë. Sipas policisë turistja 66-vjeçare Noworycka Peter Iwona  u mbyt afër Çukës. Nuk dihen ende rrethanat si është mbytur...

Mbytet në Sarandë një turiste nga Polonia

Një turiste nga Polonia është mbytur ditën e sotme në plazhin e Sarandës. Sipas informacioneve të para mësohet se ka humbur jetën teksa notonte në...

Gjysmë ton kanabis në Sarandë

Një rulot me drogë është bllokuar në doganën e Qafë-Thanës në Sarandë. Mjeti drejtohej nga një turist italian. Brenda rulotit janë gjetur dhe sekuestruar 383...

EDITORIAL

Policia e Shtetit pranon se Gruevski kaloi nga kufiri shqiptar për në Mal të Zi

Departamenti i Kufirit dhe Migracionit në Policinë e Shtetit ka reaguar sot lidhur kalimin në territorin shqiptar...

FORUM

Mustafa Nano: Çfarë më tha Rama kur i propozova Ben Blushin për kryetar Bashkie

‘Provocateur’, është libri i botuar nga gazetari Mustafa Nano. Libri është një auto rrëfim në formën e...

A do ta ekstradojë mikun e tij maqedonas, kryeministri hungarez?

Duke e lejuar hyrjen e ish-kryeministrit maqedonas, Gruevski në Hungari, kryeministri hungarez, Viktor Orban tallet me qeverinë...