E premte, Shkurt 22, 2019
Ballina Etiketimet Sarande

Etiketim: Sarande

Aksident në aksin Sarandë-Delvinë, motori përplaset me makinën

Një aksident i rëndë ka ndodhur në aksin Sarandë-Delvinë mbrëmjen e sotme, ku është përplasur një motor me një makinë. Sipas të dhënave të para...

Punonjësja e zyrës Arsimore Sarandë, kërkon rryshfet për një firmë dëftese...

Maturantët ende janë në dilema dhe në pikëpyetje nëse do të vazhdojnë studimet e larta, për shkak të reformës në arsim e cila duket...

Kathimerini: Jetë luksoze për “Eskobarin”, argëtohet me anëtarë të PS-së

"Eskobari" apo Klement Balili, ka bërë që gazeta më e madhe në Greqi, të shkruajë për jetën e një trafikanti, që shijon lirinë dhe...

Reportazh në Poçem/Trafikantët, hashash, pulë të pjekur e patate (VIDEO)

Udhëtimi me helikopter nga Tirana zgjat më pak se 30 minuta ndërsa panoramës së ashpër mes grykës së Poçemit nuk i mungon gjelbërimi. Sapo ulemi...

Sarandë, makina hyn furishëm brenda një dyqani, 3 të plagosur

Një makinë ka përfunduar brenda një butiku në Sarandë, me furi, duke plagosur shitësen. Plagë ka marrë dhe shoferi i makinës si dhe një...

Furgoni del nga rruga, plagosen 7 turistë

Po ktheheshin nga ishujt Karaibe, por gjatë rrugës shtatë turistë janë plagosur si pasojë e një aksidenti automobilistik në Tepelenë. Ngjarja sipas burimeve policore ka...

Policja vrau veten me plumb në kokë; Shkak ekonomia

I dha fundës jetës me armën e punës. Është kjo historia e punonjëses së policisë në Sarandë, cila mbrëmjen e djeshme,i dha fund jetës....

Sarandë, ka ra Kartagjena

Nga Enkel Demi Koli ankohet se këtë vit në Sarandë sezoni ka nisur shumë vonë. Thotë që edhe ato ditët e shiut prishën shumë punë,...

Partizani në Champions, në Sarandë japin birra falas?

Skuadra e Partizanit është një prej ekipeve që ka tifozë në të gjithë vendin dhe këta të fundit nuk kanë nguruar që të hapin...

EDITORIAL

Shqipëria drejt kaosit total. Ndërkombëtarë, ndërhyni!

-Opozita, pas deklaratës së kryeministrit Rama, ka vendosur të radikalizojë qëndrimet në lidhje me protestat. Nuk do...

FORUM

Sonila Meço: Shqiptarëve u ka “ngordhur” nervi i protestës

Nga Sonila Meço “Anketa Europiane e Cilësisë së Jetës e hartuar nga Komisioni Europian, në shtatorin e kaluar...

Monologu i Ramës, në panik, i tmerruar, arrogant …

Nga Kastriot Islami/ Sonte në konferencën e shtypit, Rama gulconte nga frika, nga paniku…Atij i merrej fryma nga...