E premte, Nentor 16, 2018
Ballina Etiketimet Sarande

Etiketim: Sarande

Burg për gjyqtarin e Sarandë, i kërkoi të pandehurit 88 mln...

Gjykata e Krimeve të Rënda në Tiranë ka dënuar me 4.5 vjet burg gjyqtarin e Sarandës, Rasim Doda, i cili akuzohet për korrupsion. Prokuroria pati...

Sarandë – Helikopteri i urgjencës ndërpret ndeshjen e futbollit, ulet në...

Mungesa e një piste për tu ulur, ka detyruar sot helikopterin e Ministrisë së Shëndetësisë të ulet në fushën e futbollit për të marrë...

Sarandë/Bashkia jep alarmin: Priten tërmete të tjerë. Të merren masa !

Bashkia e Sarandës i bën thirrje qytetarëve të saj të jenë të parapërgatitur në rast të lëkundjeve sizmike, që sipas parashikimeve mund të godasin...

Sarandë, zbardhet vrasja e Aleksandër Bardhit

Policia e Sarandës ka zbardhur vrasjen e Aleksandër Bardhit, duke vënë në pranga dy autor të dyshuar dhe shpallur në kërkim të tretin. Burime...

Aksident në aksin Sarandë-Delvinë, motori përplaset me makinën

Një aksident i rëndë ka ndodhur në aksin Sarandë-Delvinë mbrëmjen e sotme, ku është përplasur një motor me një makinë. Sipas të dhënave të para...

Punonjësja e zyrës Arsimore Sarandë, kërkon rryshfet për një firmë dëftese...

Maturantët ende janë në dilema dhe në pikëpyetje nëse do të vazhdojnë studimet e larta, për shkak të reformës në arsim e cila duket...

Kathimerini: Jetë luksoze për “Eskobarin”, argëtohet me anëtarë të PS-së

"Eskobari" apo Klement Balili, ka bërë që gazeta më e madhe në Greqi, të shkruajë për jetën e një trafikanti, që shijon lirinë dhe...

Reportazh në Poçem/Trafikantët, hashash, pulë të pjekur e patate (VIDEO)

Udhëtimi me helikopter nga Tirana zgjat më pak se 30 minuta ndërsa panoramës së ashpër mes grykës së Poçemit nuk i mungon gjelbërimi. Sapo ulemi...

Sarandë, makina hyn furishëm brenda një dyqani, 3 të plagosur

Një makinë ka përfunduar brenda një butiku në Sarandë, me furi, duke plagosur shitësen. Plagë ka marrë dhe shoferi i makinës si dhe një...

Furgoni del nga rruga, plagosen 7 turistë

Po ktheheshin nga ishujt Karaibe, por gjatë rrugës shtatë turistë janë plagosur si pasojë e një aksidenti automobilistik në Tepelenë. Ngjarja sipas burimeve policore ka...

EDITORIAL

Policia e Shtetit pranon se Gruevski kaloi nga kufiri shqiptar për në Mal të Zi

Departamenti i Kufirit dhe Migracionit në Policinë e Shtetit ka reaguar sot lidhur kalimin në territorin shqiptar...

FORUM

Mustafa Nano: Çfarë më tha Rama kur i propozova Ben Blushin për kryetar Bashkie

‘Provocateur’, është libri i botuar nga gazetari Mustafa Nano. Libri është një auto rrëfim në formën e...

A do ta ekstradojë mikun e tij maqedonas, kryeministri hungarez?

Duke e lejuar hyrjen e ish-kryeministrit maqedonas, Gruevski në Hungari, kryeministri hungarez, Viktor Orban tallet me qeverinë...