E martë, Shtator 25, 2018
Ballina Etiketimet Sarande

Etiketim: Sarande

Me drogë dhe pa patentë, kapen dy të rinj në Sarandë

Policia e Sarandës ka arrestuar dy të rinj pasi u kapën në flagrancë me një sasi të vogel lëndë narkotike. Siç njofton policia në "pranga u...

Aksident në Sarandë, makina përplas motorin, një person …

Një person ka mbetur i plagosur pas një aksidenti rrugor në hyrje të Sarandës. Ng ate dhënat paraprake mësohet se automjeti tip “Mercedes-Benz” me targe...

Përplasen dy makina në Sarandë, 6 persona të plagosur

Gjashtë persona raportohen se kanë mbetur të plagosur si pasojë e një aksidenti që ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në Sarandë. Sipas policisë aksidenti u...

Aksidenti në Sarandë/Turistja humb jetën, rëndë i shoqi

Një aksident i rëndë ka ndodhur në aksin Sarandë-Ksamil, pranë vendit të njohur si ''Hidrovori''. Një makinë është përplasur me një motoçikletë, në të...

Një pjesë e Sarandës prej 3 orësh pa energji, dy turistë...

Zona e Kanalit të Cukës në Sarandë prej tre orësh po vuan mungesën e energjisë elektrike. Pasojat më të mëdha po i vuajnë pushuesit...

Sherr masiv në Sarandë, një person i plagosur, 5 të tjerë…

Një sherr masiv mes disa personave ka ndodhur mbrëmjen e kësaj të premteje në Sarandë dhe si pasojë një person mbeti i plagosur. Siç duket...

Pushuesja nga Kosova rrezikon të mbytet në Sarandë, e shpëtojnë rojet...

Një pushuese nga Kosova ka rrezikuar të mbytej mesditën e sotme, ndërsa lahej në det në zonën e plazhit Rinia në Sarandë. 60-vjeçarja Sabrie...

Gjobë kryetares së Bashkisë, Manjani: Rama show politik, fsheh realitetin

Mëngjesin e sotëm, u mësua se Inspektoriati i Mjedisit ka gjobitur kryetaren e Bashkisë Sarandë, Florjana Koka me 1.000.000 lekë, për gjendjen e keqe...

Spektakël delfinash në Sarandë (VIDEO)

Një familje e madhe delfinësh i kanë bërë pushimet të paharruara për një grup turistësh në Sarandë. Delfinët 5 poshtë mjetit lundrues dhe disa të...

Rama: Pas mungesash alarmante, ja si duket spitali i Sarandës (VIDEO)

Këtë të hënë kryeministri Edi Rama, ka përzgjedhur spitalin e Sarandës si mesazh për ti uruar ndjekësve një javë të mbarë. Rama ka treguar pamjet...

EDITORIAL

Opozita me projektligj: Oligarkëve duhet verifikim, sekuestrim dhe penalizim

-Shifra që deklaron PD është e frikshme, pasi flitet për 2.2 miliardë euro abuzim me paratë e...

FORUM

“Fondacionet Ivanaj” promovojnë librin “Ministri i Hekurt-Mirash Ivanaj”

Fondacionet Ivanaj në bashkëpunim me shtëpinë botuese “Jozef" dhe “Radi&radi.com” organizuan sot në Tiranë një konferencë jubilare...

Koment: Historike dhe delikate – Marrëveshja mes Kinës e Vatikanit

Marrëveshja provizore mes Kinës dhe Vatikanit hap rrugën për një dialog të mëtejshëm. Një sipërmarrje e guximshme...