E mërkurë, Shtator 19, 2018
Ballina Etiketimet Salianji

Etiketim: salianji

Vettingu në politikë, Salianji: 200 emra në ‘listën e zezë’

Deputeti i PD-së, Ervin Salianji deklaroi se rreth 200 politikanë janë pjesë e ‘listës së zezë’ dhe se duhen hetuar nga vettingu në politikë....

Salianji: S’ka negociata, Rama po bllokon vettingun e politikanëve

PD ka depozituar në Kuvend, pr/ligjin për vettingun e politikanëve, por ende nuk dihet se kush janë organet që do ta bëjnë këtë proces. Deputeti...

Çfarë pritet të ndodhë sot pas mbledhjes së PD me aleatët?...

Deputeti i PD, Ervin Salianji, shprehet se bandat kriminale të cilat po veprojnë në Shkodër, lidhur me ngjarjet e fundit, mbështet dhe mbrohet nga...

Ekzekutimi në Shkodër, Salianji: Rama dhe kriminelët po terrorizojnë shqiptarët

Deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji, ka reaguar pas ekzekutimit mafioz të ndodhur ditën e sotme në Shkodër. Gjatë një konference për mediat, nga...

PD: Duhet të ishte arrestuar deputeti Jurgis Çyrbja, pse nuk reagon...

Pas përgjimeve që u bënë publike dje ku implikohej deputeti i PS Jurgis Çyrbja teksa fliste me Gilmano Danin, krahu i djathtë i Shullazi,...

VIDEO/ Mos i humbisni këto pamje, përshëndetja e Salianjit për Ramën

Teksa Edi Rama bënte rolin e kameramanit, duke iu bërë video deputetëve të opozitës, Ervin Salianji i kishte drejtuar gishtin e mesit. Ai qëndronte...

PD, Salianji: 5 aktivitetet e Saimir Tahirit në favor të grupeve...

Deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji thotë se faktet e reja të zbuluara në lidhje me çështjen “Tahiri” faktojnë se qeverisja e Edi Ramës...

Deputet e rinj/ Ja pasuria e Salianjit, Dumës, Hysenit dhe Gurakuqit

Kjo legjislaturë solli edhe shumë emra të rinj në Parlamentin e Shqipërisë, megjithëse jo të gjithë ishin të panjohur për opinionin publik. Por sa...

PD kërkoi përjashtim e Ndreut, maxhoranca e refuzon. Ruçi: Ka ndodhur...

Pak pas dorëzimit të kërkesës së Partisë Demokratike, që iu dorëzua Byrosë, për përjashtimin me 10 ditë nga seancat të deputetit Pjerin Ndreu, Kuvendi...

Sulmoi Bashën, PD i përgjigjet Spiropalit: Milionat e vjedhura në doganë...

Nënkryetarja e Grupit Parlamentar të PS, Elisa Spiropali kritikoi kreun e Partisë Demokratike Lulzim Basha për takimin me përfaqësues të Partisë Kristian Demokrate Holandeze...

EDITORIAL

Prestigjozja ‘The Economist’ numëron arsyet përse nuk do të ndryshojnë kufijtë Serbi-Kosovë

Në muajin gusht, presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, dhe ai i Kosovës, Hashim Thaçi, njoftuan në një...

FORUM

Lubonja për Teatrin: Mazhoranca nuk do të tërhiqet nga shembja, duhet rezistencë fizike

Analisti Fatos Lubonja deklaron se duhet rezistencë fizike për të ndaluar shembjen e Teatrit. Lubonja u shpreh se...

Kosova dhe Serbia zhvendosin betejën në Nju Jork

Asambleja e Përgjithshme e Kombeve të Bashkuara, e cila nis punimet më 18 shtator në Nju Jork,...