E hënë, Shtator 24, 2018
Ballina Etiketimet Sali Berisha

Etiketim: Sali Berisha

Hitleri i 21 Janarit, skllevërit e tij, gazetarët dhe ndërkombëtarët

Nga Andrea Stefani - Nuk pres që Sali Berisha dhe klani i tij në oborrin e PD, të pranojë autorësinë e masakrës së 21...

“Pse nuk hetohet Berisha për 21 Janarin?”

Nga Erjon Braçe* 21 janari 2011 është: pushkatim pa gjyq ne mes te bulevardit, i pari qe prej fashizmit; Krim shteteror pa ndeshkim! Ka nje pergjegjes...

Berisha: Rama ka rrahur Niko Peleshin

Ish-kryeministri Sali Berisha publikoi online një denoncim nga qytetari dixhital. Sipas tij, kryeministri Edi Rama ka rrahur zëvendësin e tij, Niko Peleshi. “Qytetari dixhital informon rrahjen...

Historia e PD-së nuk është anonime, ajo ka emrat e saj

Nga Gjovalin Gjeloshi* Rrotull-janari i vitit 2016 është për Partinë Demokratike në rrethe koha (viti) jubilare e 25- vjetorit të formimit të saj. PD në...

E vërteta e përgjimit të Ilir Metës në Opinion!

Një përgjigje për gjithë dilemat e politikës dhe medias Nga Blendi Fevziu – Opinionet janë gjithnjë më shumë se sa dy, ndërsa fakti është vetëm një!...

Reforma në drejtësi është detyrë dhe jo meritë e shqiptarëve

Nga Zef Shtjefni - Është akoma pa u mbjellë kjo pemë dhe palët e politikës sonë kanë marrë shkallët dhe trajset e po vrapojnë secila...

Berisha: Hervin Çuli është një ordiner

Ish-Kryeministri Berisha ka dënuar dhunën ndaj gazetarit të televizionit ABC Neës Eni Shehu të ushtruar nga drejtori i Teatrit Kombëtar Hervin Çuli. Incidenti mes...

“Lulzim Basha gjen të korruptuar në PD”

Nga Erjon Braçe* Lulzim Basha gjen te korruptuar ne PD; por nuk eshte as ai vete e as Berisha, madje as "familja"!! Kush te jene?...

“Rama-Meta, vëllezërit armiq në qeveri”

Ish-kryeministri Sali Berisha tha sot në konferencën për gazetarët se për reformën në drejtësi nuk do të “rrjedhë” asnjë votë nga opozita. Ai u...

Sadje Berisha ka një këshillë për reformën në drejtësi

Sadije Berisha, pavarësisht se nuk jeton në Shqipëri, ndjek me interes zhvillimet në vendin tonë. Së fundmi ajo ka komentuar përpjekjet për reformën në...

EDITORIAL

Lapsaxhinjtë, Teatri Kombëtar dhe hidrocentralet mbi Valbonë

Këto ditë po zien debati për Godinën e Teatrit Kombëtar dhe hidrocentralet që po ndërtohen mbi Valbonë. Nëse...

FORUM

Luan Rama: Edhe një herë për zonjën Artë dhe për Prokuroren e Përgjithshme…

Nga: Luan Rama -  Më duhet ta them përsëri për të gjithë ata që nuk e dinë, por...

Për “tradhëtarët” e avionit dhe histerinë “patriotike” të tokës!

Nga Mentor Kikia - Tashmë dalldia e madhe kaloi. Avioni u kthye, edhe pse pati shumë lutje që...