E martë, Shkurt 19, 2019
Ballina Etiketimet Sali Berisha

Etiketim: Sali Berisha

Berisha mendon ndryshe për lojën e Ramës me Rusinë

Ish-kryeministri Berisha e mendon ndryshe mënyrën se si kryeministri Rama po ofrohet me Rusinë. Ja se ç'shkruan Berisha: Nga Sali Berisha. A kushtezohet takimi i Rames...

Deklarata e Ministrit e padëgjuar: Sali të dua shumë

Kryeministri Edi Rama dhe paraardhësi i tij, Sali Berisha, pavarësisht se debati kryesor ishte projektbuxheti i vitit 2017, janë përplasur për ligjin e vetingut....

Berisha akuzon ish-drejtoren e Doganave/ Spiropali: E kishe mbushur Doganën me...

Ish-kryeministri Sali Berisha akuzoi sot ish-drejtoreshën e Doganave, Elisa Spiropali, se ka vjedhur kur ishte në krye të Doganave. Ai thotë se këtë informacionet...

Berisha uron në një ditë Pavarësinë dhe Çlirimin

Ish-kryeministri Sali Berisha uron 28 dhe 29 Nëntorin. Përmes një postimi në rrjetet sociale, Berisha uron në një ditë si festën e Pavarësisë ashtue edhe...

Ngjela: Po pastaj çfarë do bëjë Berisha…

Nga Spartak Ngjela/Nëse Komisioni i Venecias do të sjellë vendimin e tij të prerë: "ligji i vetingut është i mbështetur plotësisht në kushtetutë", dhe...

Sali Berisha: Ja kush ishte Fidel Kastro

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka reaguar pas vdekjes së Fidel Kastros. Sipas tij, bota sot ndjehet më mirë. “Vdiq Fidel Kastro, nje diktator, nje aventurier qe:  - Nisi...

Braçe: Salillëku nuk ka fund në këtë vend!

Deputeti socialist Erjon Braçe shigjeton shoqërinë civile dhe PD që i mbështet në protesta se në Kuvend nuk ka asnjë ligj për mbetjet, pasi...

Berisha: Balla në konflikt interesi si kryetar i Komisionit Hetimor për...

Debati i zhvilluar sot në komisionin hetimor per CEZ, sa i takon konfliktit të interesit që kryetari Taulant Balla ka me ish-Kryeministrin Sali Berisha. Çështja...

Sherr në komisionin për CEZ/Balla: Berishën do e sjellë me forcë...

Pas thirrjeve të njëpasnjëshme, ish-kryeministri Sali Berisha paraqitet në Komisionin hetimor për ÇEZ, për të dëshmuar. Mbledhja nisi me debate. Pak para se të hynte...

Berisha: Bashkë në protestën historike kundër plehrave

Grupimi i të rinjve ka shpallur se do t’i bashkohet protestës që nis sonte në mesnatë duke u grumbulluar para parlamentit, për të mos...

EDITORIAL

Kryeministri Rama plan sekret për të shkuar në zgjedhje për 45 ditë

Edi Rama është zënë në një çark, papritur, dhe akoma nuk e ka marrë veten nga vendimi...

FORUM

Histori të çmendura dhe fakte turpi

Nga Artan Fuga/ T’u japim vend edhe fakteve madhështore, por edhe fakteve të turpshme në historinë tonë. Kjo është...

15 konkluzione për protestën e opozitës

Nga: Roland Qafoku Vera e re në fuçinë e vjetër Rreth 5 orë demonstrim. Pa fjalime dhe pa asnjë...