E hënë, Shtator 24, 2018
Ballina Etiketimet Sali Berisha

Etiketim: Sali Berisha

Hiqni dorë nga ideja e Berishës, është katastrofë

"Që një popull armatoset. Për çfarë? Për t’u mbrojtur nga Saimir Tahiri? Për kaq pak doni të na armatosni të gjithëve?Kjo është një kosto...

Shullazi, Berisha dhe bandat, qëndrimi i Tahirit në Kuvend

Fjala e ministrit të Punëve të Brendshme Saimir Tahiri në seancën parlamentare – 21 prill 2016: Unë, nuk di, si ky Parlament, vazhdon ende diskutimet...

Ben Blushi: Kjo është katastrofë

Deputeti Ben Blushi ka reaguar ashër ndaj idesë së ish-kryeministrit Sali Berisha për dhënien e armavë qytetarëve që të mbrohen nga krimi. Ai tha...

Berisha në parlament: Shqiptarë! Merrni armët dhe mbroni shtëpitë!

Sali Berisha ne parlament duke replikuar me kryeministrin Rama ne lidhje me Shullazin e banden e tij beri thirrje publike shqiptareve qe te marrin...

Berisha: Shullazi grabiti me dhunë makinën 100 mijë euro

Ish-kryeministri Sali Berisha, ka denoncuar sot një tjetër fakt që e implikon Emiljano Shullazin në një tjetër grabitje me dhumë. Nëpërmjet profilit të tij në...

Rrëfimi i Izet Haxhisë: Njerëzit e Berishës paguan Shullazin që të...

Ish-truproja i Sali Berishës, Izet Hazhia ka shkruar një status në profiline  tij në “Facebook” për ngjarjet e fundit në Shqipëri, ku u arrestua...

Na ishte njëherë Amerika sot në Tiranë

"Qeverisjet e vendit e kanë shumë të thjeshtë si rregull të besojnë se vetëm shtrëngimi në ekstrem i legjislacionit dhe kërcënimi me burg e...

Për Berishën dhe qenefët e tij

"Une dhe Sali Berisha nuk ngjajme kerkund, por dje-si perhere xhanem, dalluam edhe ne nje akt qe duket formal por vlen per gjithe gjyqtaret...

Braçe, Berishës: Ik o qen i madh!

Fyerje, kërcënime dhe sherr mes Erjon Braçes, Berishës dhe katër deputetëve opozitarë Seanca e djeshme në Kuvend ka degraduar në fyerje, sharje të ulëta, kërcënime...

Berisha: Nuk kam lidhje me Mulletin. Për ministrat e PD s’mbaj...

Ish-kryeministri Sali Berisha thotë se nuk ka lidhje me Ismail Mulletin, biznesmenin e parë shqiptarë të përmendur nga dosja e denoncimeve të Panamasë dhe thotë...

EDITORIAL

Lapsaxhinjtë, Teatri Kombëtar dhe hidrocentralet mbi Valbonë

Këto ditë po zien debati për Godinën e Teatrit Kombëtar dhe hidrocentralet që po ndërtohen mbi Valbonë. Nëse...

FORUM

Dëmet që Serbia i shkaktoi Kosovës në luftë, mbi 22 miliardë euro

Mbi 22 miliardë euro llogariten dëmet e luftës që Serbia ka shkaktuar në Kosovë para dhe gjatë...

Një faqe e re për Maqedoninë dhe mbarë Rajonin

Prof.Lisen Bashkurti - Dita e referendumit në Maqedoni po afrohet. Ne fakt është dita e kthesës së madhe...