E mërkurë, Shkurt 20, 2019
Ballina Etiketimet Sali Berisha

Etiketim: Sali Berisha

Negociatat/ Berisha: Vettingun se bëni dot me Shullazin. Mos i transformoni...

Ish-kryeminsitri Sali Berisha nga foltorja e Kuvendit deklaroi se Shqipëria nuk do të hapë negociatat me BE-në dhe për këtë përgjegjës bëri kryeminstrin Rama,...

Berisha: Konsensusi për ndryshimet kushtetuese e vetmja dekoratë e KiE. Shkelët...

Ish- kryeministri Sali Berisha akuzon Ramën si autorin kryesor të bllokimit të procesit të integrimit të vendit në BE. Duke folur në seancën plenare,...

Spartak Ngjela: Erdhi koha e ndëshkimit të Berishës

Nga Spartak Ngjela/Pse bëheni naivë: vërtet mendoni se Saliu ka folur mbrëmë për 21 janarin? Aspak! Saliu në fakt foli mbrëmë për vetingun dhe Reformën në...

Rendimenti fiskal, Rama përballë Berishës

Nga Eduard Zaloshnja/Gjatë prezantimit të një projekti të ri të Bankës Botërore për qarqet e jugut, Edi Rama deklaroi se “refoma kundër informalitetit ka...

“Sapo dola nga burgu, thashë se i vetmi synim i imi...

Disa vite më parë, kur Sali Berisha ishte kryeministër, ai shfaqej në publik gjithmonë me jelep antiplumb. Atëhere pati shumë teori, mbi frikën e Berishës. Gazeta...

Braçe: Zoti Prokuror, e dëgjuat Berishën? Pranoi vrasjet e 21 janarit...

Nga Erjon Braçe Mbase eshte e pazakonte ti drejtohesh nje prokurori nga ketu, por duhet; une mendoj se duhet. Prokuror, nuk di nese ju keni mundur...

Deklaratë e fortë /Sali Berisha: Me 21 janar Rama po të...

Deklaratë e fortë e Sali Berishës tek Sokol Balla.  Ish-kryeministri kishte një ditë të lodhshme dhe përballje me PS. Pas përballjes me Taulant Ballën,...

Amerikani që dinte shqip…

Nga Ilir Seci*/… Nga viti 2005, një mbasdite në Manhattan më qëlloi të njihem me një amerikan që sapo kishte blerë një banesë aty,...

Balla: Dëshmia e Berishës, e pavlefshme. Pas tij do marrim me...

Kryetari i Komisionit hetimor për çështjen e CEZ, Taulant Balla, tha pas përfundimit të mbledhjes se dëshmia e dhënë nga ish-kryeministri Sali Berisha është...

Debate në Komision/Balla: Dëshmo! Berisha: S’ke autoritet të më pyesësh

Kreu i Komisionit hetimor për CEZ, Taulant Balla ka kërkuar që në seancë deputeti Sali Berisha të merret me Polici nëse nuk vjen me...

EDITORIAL

Kryeministri Rama plan sekret për të shkuar në zgjedhje për 45 ditë

Edi Rama është zënë në një çark, papritur, dhe akoma nuk e ka marrë veten nga vendimi...

FORUM

Nesër qytetarët të marrin mbrapsht Parlamentin e vjedhur nga bandat

Nga Klevis Balliu Duke ndjekur dje disa emisione politike, konstatova klithmat e disa analistëve dhe antarëve të mazhorancës...

Klevis Balliu: Nesër qytetarët kanë detyrimin ndaj vendit të marrin mbrapsht Parlamentin

Nga KLEVIS BALLIU/  Duke ndjekur dje disa emisione politike, konstatova klithmat e disa analistëve dhe antarëve të mazhorancës...