E hënë, Shtator 24, 2018
Ballina Etiketimet Sali Berisha

Etiketim: Sali Berisha

Berisha: Krim horror…

Për masakrën në Resulaj të Selenicës, ka reaguar edhe ish-Kryeministri Sali Berisha. Berisha ka dënuar ashpër aktin, ndërsa u ka shprehur ngushëllimet të afërmve...

Denoncimi te Berisha: Ja si Greqia po i kthen çamët në...

Greqia po bën të pamundurën që të rrisë numrin e minoritet grek në Shqipëri, duke ‘blerë’ shqiptarë. Një qytetar nga Saranda, i cili është çam,...

VIDEO/ Berisha: Bashkia e Fierit i beson sezonin turistik “karrocës së...

E ashtuquajtura “rilindje e turizmit” po rezulton bllof dhe një gjë e tillë po provohet ditë pas ditë gjatë këtij sezoni turistik. Bashkia e Fierit...

“Ndryshimi i kufijve”, Berisha: Ide e Beogradit

Zbulohet dokumenti i një organizate jo qeveritare serbe që ka propozuar e para ndarjen e Kosovës. Në dokument është pikërisht propozimi për ‘korrigjimin e...

VIDEO/ Berisha: Pisllëku sheshit, ‘Gjushi’ e mbushi me fekale bregdetin e...

Qytetarët kanë denoncuar pisllëkun që ka pushtuar bregdetin e Durrësit, ku aktualisht po kalojnë pushimet mijëra shqiptarë. Ish-kryeministri Sali Berisha ka bërë publike një video...

Kontrabanda e naftës me ish-Jugosllavinë, Petro Koçi: Berisha u kompromentua rëndë...

Zv/ministri i Mbrojtjes, Petro Koçi, nuk rresht së akuzuari ish-kryeministrin Sali Berisha, në lidhje me deklaratat e tij për Kosovën dhe qëndrimin ndaj presidentit të...

Berisha: Vjedhje klamoroze, Rama 10 fishon çmimin e rrugëve

Ish-kryeministri Sali Berisha përmes një statusi në ‘Facebook’ ka reaguar për investimet e qeverisë ‘Rama’ për ndërtimin e rrugëve. Berisha tha se qeveria në këtë...

Berisha: Nuk jap këshilla kur nuk mi kërkojnë! Deklaratat e mia...

Ish-kryeministri Sali Berisha, në intervistën e tij për RTV Dukagjinin, tha se në deklaratën e tij për Kosovën, ai nuk i ka dhënë asnjë...

Berisha: Ja si tentuan të më vrisnin mua dhe Ibrahim Rugovën

Ish-kryeministri Sali Berisha, ka treguar se si në vitin 1991, regjimi komunist donte të vriste atë dhe presidentin e ndjerë të Kosovës, Ibrahim Rugova. Berisha...

Berisha: Ekspontentë të caktuar antishqiptarë po përhapin të pavërtetat e Millosheviçit

Ish-kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha, duke folur për RTV Dukagjinin, tha se individë të caktuar po përhapin informacione të rreme të servirura nga Milloshevic. Ai...

EDITORIAL

Lapsaxhinjtë, Teatri Kombëtar dhe hidrocentralet mbi Valbonë

Këto ditë po zien debati për Godinën e Teatrit Kombëtar dhe hidrocentralet që po ndërtohen mbi Valbonë. Nëse...

FORUM

Dëmet që Serbia i shkaktoi Kosovës në luftë, mbi 22 miliardë euro

Mbi 22 miliardë euro llogariten dëmet e luftës që Serbia ka shkaktuar në Kosovë para dhe gjatë...

Një faqe e re për Maqedoninë dhe mbarë Rajonin

Prof.Lisen Bashkurti - Dita e referendumit në Maqedoni po afrohet. Ne fakt është dita e kthesës së madhe...