E dielë, Nentor 18, 2018
Ballina Etiketimet Sali Berisha

Etiketim: Sali Berisha

Berisha: Edi Rama hakmerret për Enver Hoxhën, rrëzon me litar Shqiponjën

Ish-kryeministri Sali Berisha, e ka cilësuar një hakmarrje të Edi Ramës, heqjen e Shqiponjës, simbolit tonë kombëtar, nga shehi me të njëjtin emër. Sipas tij...

E hoqën Shqiponjën nga sheshi, reagon Sali Berisha

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar ditën e sotme në lidhje me heqjen e Shqiponjës në rreth-rrotullimin tek dogana, shesh që mori edhe emrin ‘Shqiponja’. Monumenti...

Denoncimi te Berisha: Narko nënkomisari që vetëshpallet Komisar!

Ish-Kryeministri Sali Berisha s’e ka kursyer ironinë për çudirat që ndodhin në Policinë e Shtetit. E fundit ka ndodhur në Cerrik, ku nënkomisari ka graduar...

Berisha për Lleshin: Një gjeneral që nuk paraqitet te Komandanti i...

Ish-kryeministri Sali Berisha e cilëson skandaloze sjelljen e kandidatit për ministër të Brendshëm, Gjeneral Sandër Lleshi. Në një intervistë për "ABC News", Berisha shprehet...

Berisha për racistët në Bularat: Të gjallë në tokën greke nuk...

Ish-kryeministri Sali Berisha në një intervistë ekskluzive për ABC News vlerëson se personat e përfshirë në thirrje antikushtetuese në Bularat nuk duhet të ishin...

Berisha: Racistë primitivë përdhosën territorin e Shqipërisë

Ish-Kryeministri, Sali Berisha ka dënuar thirrjet anti-shqiptare që u bënë sot nga ekstremistë grekë në fshatin Bularat gjatë funeralit të minoritarit Kostandino Kaçifas. Në një...

Denoncimi te Berisha: Policia fsheh vrasjen në Librazhd

Ish-kryeministri Sali Berisha ka denoncuar mbrëmjen e sotme policinë e Librazhdit. Ish-kryeministri ka publikuar mesazhin e një qytetari, i cili shkruan se në Janar të...

Ekzekutimi i Harizajt/ Detaje të reja të denoncuara tek Berisha: Viktima...

Dalin detaje të reja në lidhje me Edison Harizajn, vlonjatin 39-vjeçar të ekzekutuar mbrëmjen e djeshme në Durrës në një atentat mafioz. Ish-kryeministri Sali Berisha...

Berisha: Rama i tmerruar dhe i dhj…si Ramiz Alia në 1991,...

Ish-kryeministri Sali Berisha ka komentuar emërimin e Sandër Lleshit në detyrën e ministrit të Brendshëm. Referuar edhe prezantimit që Rama i bëri në ministrinë...

Berisha, Ramës: Fundi i keq të pret

Ish-kryeministri Sali Berisha, ka paralajmëruar kryeministrin Edi Rama se po i vjen fundi. Duke ju referuar vizitës së kryeministrit Rama sot në Ministrinë e Brendshme,...

EDITORIAL

Pikëpyetjet e ministrit Damian Gjiknuri për anullimin e koncensionit të naftës në detin Jon

Një lajm i dytë nga fjala e ministrit të Energjisë dhe Infrastrukturës ka të bëjë me anulimin...

FORUM

“Perëndia na ruajt”…

Nga Gazmend Kapllani - Ne Shqiperi po perhapet lajmi i intervistes se ish-Ministrit te Jashtem grek Nikos Kotzias...

17 nëntori i Tiranës antifashiste

Nga Luan Rama, nënkryetar i LSI-së Tirana antifashiste sot kremton ditën e çlirimit prej pushtuesve nazifashistë. Tirana antifashiste...