Ballina Etiketimet Saimir Tahiri

Etiketim: Saimir Tahiri

Saimir Tahiri mesazh prekës për të birin: Më mori me vete...

Ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri ka publikuar në faqen e tij të Facebook një mesazh urimi për të birin, Drinin që mbush 8 vjeç. Në...

Ndërkombëtarët vlerësojnë luftën ndaj kanabisit kur ministria drejtohej nga Xhafaj. Reagon...

Ish-ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj ka reaguar sot për rezultatet e raportit të Guardia di Finanza mbi luftën ndaj kanabisit në Shqipëri. Raporti thotë...

Fanset e Saimir Tahirit në gjykatë me bluza të stampuara: Gjigand!!

Ditën e sotme u zhvillua seanca për ish-ministrin e Brendshëm, Saimir Tahiri. Ish-ministri kërkoi përfundimin e hetimeve dhe gjykimin e dosjes së tij. Por ndryshe...

Zheji: Tahiri është djalë shumë i zgjuar, por është në hall

Analisti dhe drejtuesi i emisionit "360 gradë" Artur Zheji duke folur për Saimir Tahirin, tha në studion e lajmeve të Ora News me gazetaren...

PD: Rama, skemë për të zvarritur hetimet ndaj Tahirit, më 16...

Konferenca e Kryetarëve refuzon të miratojë kërkesën e opozitës për një komision të ri  hetimor parlamentar ku objekt të punës së tij do të...

Zgjatja e hetimeve,Tahiri: S’dinë ta mbyllin. Çdokush merr faturë

Seanca për ish-ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri është shtyrë sërish pasi gjykata ka kërkuar dokumente që Prokurorët e çështjes Tahiri nuk i kishin. Këto...

Tahiri kërkon seancë të hapur: S’ka sekrete, keni trafikuar lajme

Zhvillohet në Gjykatën e Krimeve të Rënda seanca për ankimimin e ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri kundër zgjatjes me tre muaj të hetimeve. Prokuroria ka...

”Tahiri”, më 6 shkurt shqyrtohet ankimimi

Ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri ka ankimuar zgjatjen e afatit të hetimeve ndaj tij, duke kërkuar që çështja të shkojë në Gjykatë. Gjykata e...

Imunitet për deputetët? Deputeti i PS: Prokuroria të bazohet në fakte...

Kur Prokuroria e Përgjithshme kërkoi arrestimin e ish-ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri, në tetor të vitit 2017, socialistët refuzuan me arsyetimin se indiciet dhe...

Pas Saimir Tahirit edhe ish-vartësi, Jaeld Çela, ankimon zgjatjen e afateve...

Ish-drejtori i Policisë së Vlorës Jaeld Çela i kërkon Gjykatës së Krimeve të Rënda që të mbyllen hetimet. Së bashku me ish-ministrin Saimir Tahiri,...

EDITORIAL

Emrat kandidatë për kryeministër që pranon Opozita për Qeverinë Tranzitore

Djegia e mandatëve të deputetit fut në krizë politike, kushtetuese dhe shoqërore vendin. Parlamenti nuk mund të...

FORUM

Edi Ramës duhet t’i ndalohet me ligj të merret me politikë

Kim Mehmeti Shqiptarinë e kanë ngulfatur politikanët si Kryeministri aktual i Shqipërisë, të cilët posa bëhen burrështetas, e...

Gjekmarkaj i bën thirrje BE-së dhe Italisë: Mund të shkojmë drejt përplasjes civile, ndërhyni

“Radio Vatikani” ka realizuar një intervistë me pedagogun Agron Gjekmarkaj, i cili ka bërë një apel të...