E dielë, Shtator 23, 2018
Ballina Etiketimet Saimir Tahiri

Etiketim: Saimir Tahiri

Arta Marku flet për çështjen ”Tahiri”

Kryeprokurorja e Përkohshme, Arta Marku, thyen heshtjen për kaosin që ka mbërthyer Prokurorinë e Krimeve të Rënda. Përmes një deklarate për mediat, ajo flet...

Hapat si Arta Marku minoi hetimin e ish-ministrit Tahiri

Që nga emërimi i Prokurores së Përgjithshme të Përkohshme, Arta Marku në dhjetor 2017, hetimet për çështjen e ish-ministrit Tahiri, krahut të djathtë të...

Letërporosia për Tahirin, Prokuroria merr përgjigje nga Mali i Zi

Mali i Zi konfirmon udhëtimin e ish-ministrit Saimir Tahiri me jaht drejt Italisë. Kjo ka qenë përgjigja zyrtare e ardhur nga Mali i Zi...

Zgjaten afatet e komisionit hetimor ndaj ish-ministrit Tahiri

Mazhoranca ka vendosur sot në parlament të zgjasë edhe me tre muaj të tjerë, afatin e komisionit hetimor ndaj ish-ministrit të saj të Brendshëm Saimir...

“Kanë rënë çatitë, por mbahen themelet”, për çfarë e ka fjalën...

Ish-ministri Brendshëm, Saimir Tahiri është duke shijuar pushimet në vendlindje dhe këtë e thotë me krenari në çdo foto që publikon. Gjatë ditës së sotme,...

Me dylbi e shkop – Putin “si” Saimir Tahiri, del për...

Fundjavën e fundit të gushtit Presidenti Putin e kaloi në rajonin e Tiva-së në jug të Siberisë Lindore. Kjo krahinë shtrihet në kufi me...

”Ushtar-çoban” Tahiri (FOTOLAJM)

Ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, po i shijon më së miri këto ditë gushti. Pas aventurave në det, Tahiri ka ndarë me ndjekësit e...

Drejt skadimit afati për hetimin e Tahirit

Hetimi ndaj ish - ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri duket se do zgjasë edhe pas muajit Tetor, kohë kur përfundon afati i hetimit. Prokuroria e...

Seitaj në arrest shtëpie, por hetimet për trafik droge vazhdojnë

Gjykata e Katanias në Itali vendosi lehtësimin e masës së sigurisë për Nazer Seitajn, i dyshuar për lidhjet me vëllezërit Habilaj, por vendimi konsiderohet...

Vera e Tahirit: Zhytje, kalërim dhe bletari (VIDEO)

Ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, ende nuk i ka mbyllur punët me drejtësinë. Marrja e vendimit për arrest shtëpie solli qarkullin e fotove të shumta...

EDITORIAL

Policia arreston grupin kriminal më të rrezikshëm

Nën drejtimin e Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë së Shtetit, Ardi Veliu, policia shqiptare arriti të bëjë...

FORUM

Një faqe e re për Maqedoninë dhe mbarë Rajonin

Prof.Lisen Bashkurti - Dita e referendumit në Maqedoni po afrohet. Ne fakt është dita e kthesës së madhe...

Për diktatorët

Nga: Xhon Gunter* Gjithë diktatorët janë anormalë. Ky është një fakt aksiomatik. Asnjë njeri në gjendje normale nuk...