E hënë, Nentor 19, 2018
Ballina Etiketimet Rusi 2018

Etiketim: Rusi 2018

Botërori, nis me një lajm të keq për Shqipërinë dhe Kosovën

Për Kosovën, pjesëmarrja e saj në kualifikimet e Botërorit "Rusi 2018", është një ëndërr tashmë realitet. Lajmi që FIFA ka dhënë, është se shumica e ndeshjeve të Shqipërisë...

Kosova në “Loro Boriçi”, tërbon serbët!

Dje në inagurimin e stadiumit Loro Borici, Kryeminsitri rama vec të tjerash bëri me dije se përfaqësuesja e Kosovës ndeshjet si vendëse, në kualifikimet...

Messi do largohet nga Barcelona, ky është klubi i ri!

Pas përfundimit të Botërorit ‘Rusi 2018’ e ardhmja e Leo Messit pritet të jetë një tjetër klub. Skuadra argjentinase, Newell Old Boys, aty ku...

EDITORIAL

Basha:15 oligarkë marrin 2,2 miliardë euro nga buxheti i shtetit dhe 150 milion euro çdo vit

Lulzim Basha sot ka qenë i prerë dhe më i drejtëpërdrejtë se çdo herë kohët e fundit....

FORUM

10 sfidat e Ministrit të Brendshëm, Sandër Lleshi

Nga Roland Qafoku Colin Powell ishte gjenerali me 4 yje i ushtrisë amerikane, por edhe kur u emërua...

Për 28 Nëntorin Skënderbejan

Nga Heral A. Saraçi Po përkujtojmë 550 vjetorin Heroit tonë Kombëtar Skënderbeut. Kjo ngjarje e shënuar mbarëkombëtare po...