E entje, Shtator 20, 2018
Ballina Etiketimet Rusi 2018

Etiketim: Rusi 2018

Finalizohen 32 skuadrat e Botërorit ”Rusi 2018”

Peruja është skuadra e fundit e kualifikuar për në Botërorin e Rusisë, duke kompletuar 32 skuadrat e kualifikuara. Në ndeshjen e kthimit ndaj Zelandës së...

Europa diskuton 4 biletat e fundit për “Rusi 2018”

Presioni për kombëtaret europiane të futbollit ka nisur të shtohet, teksa këtë nëntor luajnë mundësitë e fundit për të qenë në finalet e Botërorit...

Portugalia dhe Franca në Botëror, Suedia dhe Zvicra në play off

Portugalia në Botërorin Rusi 2018 me avionin e parë bashkë me Francën, ndërsa Zvicra duhet të presë në tranzit për të matrrë një përgjigje...

Supriza në formacionet zyrtare të ndeshjes Shqipëri-Itali

Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes Shqipëri-Itali një orë para përballjes së mbrëmjes së sotme në “Loro Boriçi”. Sikundër edhe pritej Shqipëria e Panuçit...

ZYRTARE/ ‘Rusi 2018’, Kosova publikon listën e lojtarëve

Trajneri i Përfaqësueses së Kosovës, Albert Bunjaku ka publikuar listën e futbollistëve të ftuar për ndeshjen kundër Turqisë. Kujtojmë që përballja Kosovë-Turqi do të zhvillohet...

Itali-Shqipëri do luhet në Palermo, një stadium i vogël

Italia do ta presë Shqipërinë në “Renzo Barbera” të Palermos, në mbrëmjen e 24 marsit, në ndeshjen e radhës eliminatore për Kupën e Botës. Italia,...

Miss BumBum do të jetë maskota e Rusi 2018

Federata Ruse e Futbollit ka hedhur sytë nga Brazili. Ajo i ka bërë një ftesë Miss Bum Bum për të promovur maskotën e Botërorit...

Tranjeri i Spanjës i shqetësuar: Shqipëria ka mposhtur finalistë në Euro...

Ndeshja Shqipëri-Spanjë, është më e fortë sesa po komentohet. I fundit që ka shfaqur "frikë" nga kuqezinjt, është vetë trajneri i Spanjës. Julen Lopetegui, ka...

Mungesa e një sulmuesi, rikthen në kombëtare Edgar Çanin

Largimet, dëmtimet, duket se do ta shoqërojnë skuadrën kuqezi edhe në ndeshjet e vlefshme për eleminatoret e Rusi 2018. Pas Arlind Ajetit dhe Rey...

“Sfida me Lihtenhshtenjin, Spanja e jashtëzakonshme”

Trajneri i kombëtares shqiptare Xhani De Biazi i vlerëson maksimalisht dy ndeshjet e ardhshme, si me modestët e Lihtenhshtenjit, ashtu edhe me gjigantët e...

EDITORIAL

Basha: Do përgjigjesh me kokë zoti Kryeministër! Vasili: Rama, i pa shpresë!

Një aksion i Inspektoriatit Kombëtar të Mbrojtjes së Territorit në zonën e Jalës në Vlorë është kthyer...

FORUM

Arkitekti i Ramës dhe arkitekti i Hitlerit

Nga Aurel Plasari/ Po “arkitektë oborri” nuk paska? Ashtu si ka pasur dhe ka “poetë oborri”, “piktorë oborri”...

Marrëdhëniet Shqipëri-Greqi, duhet të ndryshojnë në rrënjët e tyre

Nga Artur Zheji - Incidenti që më ndodhi në studion e Emisionit 360gradë, ku si pasojë e përplasjes së fortë...