E martë, Shkurt 19, 2019
Ballina Etiketimet Ruse

Etiketim: ruse

Thirrën “Vritini shqiptarët”, arrestohen 4 tifozë rusë

4 tifozë rusë të “Lokomotiv” që akuzohen se organizuan thirrjet “Vritini shqiptarët” dhe “Kosova është Serbi” në ndeshjen me Skënderbeun më 1 tetor 2015,...

Ushtria ruse i hap zjarr anijes koreanoveriore, një i vdekur

Një patrullë kufitare ruse ka hapur gjatë ndaj një anije peshkimi me ekuipazh në Bord nga Koreja e Veriut. Televizioni shtetëror rus bën me dije...

Aktorja Ruse heq silikonin nga buzët: Tani do ha rehat bukë...

Keni nevojë që të hiqni slikonin nga buzët para se të hani drekë? Ka qenë kjo një pyetje e çuditshme është bërë nga ylli rus...

17-vjeçarja ruse, drejt Dubait për të shitur virgjërinë

Konkurset e ndryshme me qëllim zbulimin e vajzave për të qenë modele, po përdoret si karrem për këto të fundit. Së fundmi, Anna Feschenko një...

Spiunazh dhe intriga: Misteri i arrestimit të dy “gazetarëve” rusë në...

Oksana Sazonova dhe Sergej Belous, dy të rinj rreth të tridhjetave të pajisur me kartën e gazetarit si reporterë të  “Noboctnoi Front” po shëtisnin...

Milionerja ruse ankohet se terrori në Nice ia prishi pushimet

Ndërkohë që e gjithë bota sensibilizohet në rrjete sociale lidhur me trazirat që janë duke ndodhur kudo në botë, sidomos për rastin e aktit...

Spartak Ngjela: Saliu u dha rusëve dokumentet e NATO

Nga Spartak Ngjela/Asamblea Parlamentare e NATO - s vjen në Tiranë pas gjashtë ditësh Kurse, kllounët vijojnë lojën ne skenën shqiptare. Ku është Saliu? I izoluar....

EDITORIAL

Nuk flitet më për zgjedhje vendore, pa ikur Edi Rama

Zv/kryetari i LSI, Luan Rama tha këtë të hënë te "Opinion" se vendimi radikal për dorëzimin e...

FORUM

Histori të çmendura dhe fakte turpi

Nga Artan Fuga/ T’u japim vend edhe fakteve madhështore, por edhe fakteve të turpshme në historinë tonë. Kjo është...

15 konkluzione për protestën e opozitës

Nga: Roland Qafoku Vera e re në fuçinë e vjetër Rreth 5 orë demonstrim. Pa fjalime dhe pa asnjë...