E dielë, Shkurt 17, 2019
Ballina Etiketimet Ruse

Etiketim: ruse

Shikoni anijet luftarake dhe nëndetëset ruse

Doni të shikoni anijet luftarake si dhe nëndetëset e marinës ruse. Ministria e Mbrojtjes e Rusisë ka publikuar foto të paradës që u mbaj në...

Dëshmia/15-vjeçaren në Ksamil nuk e vrau Ermali por djali i një...

Me enigmë është rrethuar vdekja e 15-vjeçares ruse në Ksamil. Mbi këtë tragjedinë, për herë të parë me një rrëfim të rëndë nga ana emocionale,...

Arrestohet i dyshuari për vrasjen në det të adoleshentes ruse

Arrestohet i dyshuar për vrasjen në det të adoleshentes ruse Policia e Sarandës njofton se ka arrestuar një person ai autorin e goditjes me motor...

Momenti i sikletshëm i modeles seksi (VIDEO)

Modelja seksi ruse, Sveta Bilyalova, e njohur për fotot seksi që poston në rrjetet sociale, ka përjetuar momente të sikletshme me këlyshin e luanit...

Nita Kuzmina ‘bomba’ ruse që po pushton botën (FOTO)

Nita Kuzmina është një bukuroshe që vjen nga Rusia. Ajo është e lindur më 10 nëntor 1990. Asaj i pëlqen botën e modelimit, ndërsa...

Rama flet për të huajt që ndërhyjnë në çadrën e opozitës

Në mbledhjen e sotme të grupit parlamentar të PS, Kryeministri Edi Rama deklaroi për protestën opozitare: “Çadrën e opozitës e duan ngritur edhe disa...

Lufta e BE kundër propagandës ruse

11 zyrtarë të BE-së kanë vetëm një detyrë: të zbulojnë dhe demaskojnë gënjeshtrat e botës, sidomos atyre që vijnë nga Rusia dhe të cilat...

Kush e urdhëroi lirimin e tre spiunëve rusë, të arrestuar në...

Tre agjentë të FSB-­së Ruse të maskuar si gazetarë pasi që kanë fotografuar e inçizuar bazën e Ushtrisë Shqiptare të ‘Pashalimanit’ në Vlorë, janë...

Putin me bazë ushtarake në “zemër” të Europës

Lideri rus Vladimir Putin po zhvillon më tej repartin ushtark në enklavën e fshehtë europiane të Kaliningrad, dukë ndërtuar një bazë të re raketash...

Historia e Alban Gjurës, pejanit të ISIS që u kap me...

I riu nga Peja Alban Gjura, prej të mërkurës, nis betejën ligjore me autoritetet kosovare. Prokuroria Speciale po e akuzon për lidhje me grupet...

EDITORIAL

A është i ligjshëm përdorimi i gazit helmues ushtarak në protestën qytetare? (VIDEO)

Policia dhe Garda e Republikës ka përdorur në protestën e sotme gaz lotsjellës, jo vetëm ndaj disa...

FORUM

Merkel dhe Mike Pence – dy botë përplasen

Nga DW/ Në Konferencën e Sigurisë në Mynih paraqitën pikëpamjet e tyre kancelarja, Angela Merkel dhe zëvendëspresidenti amerikan,...

Neritan Sejamini: Reagim i turpshëm i ambasadave

Nga Neritan Sejamini- Është qesharake të shikosh nivelin e turpshëm ku kanë përfunduar ambasadorët perëndimorë në Tiranë: bëjnë...