E mërkurë, Janar 23, 2019
Ballina Etiketimet Ruse

Etiketim: ruse

Vokshi në shtëpinë e Trump, Paloka e pyet për Rusët (FOTO)

Albana Vokshi, kryetare e komisionit parlamentar për Edukimin dhe Mjetet e Informimit Publik, anëtare e kryesisë së Partisë demokratike, gjendet në Shtetet e Bashkuara,...

PD: PS, sallatë ruse me akuzat kundër Bashës. Shkrimin në SHBA...

Zëdhënësja e PD, Ina Zhupa ka reaguar sot për deklaratat e Partisë Socialiste lidhur me financimin e aktiviteteve të Lulzim Bashës në SHBA, nga...

Modelja ruse sulmon sërish Kim Kardashianin

Modelja e njohur ruse, Anastasia Kvitko u bë mjaft e famshme për shkak të krahasimit që i bëhej me seks simbolin, Kim Kardashian. Gjithsesi,...

“Fakte të forta për të ndaluar pjesëmarrjen e atletëve rusë në...

Katherine Grainger nuk pajtohet me Komitetin Olimpik Ndërkombëtar, I cili do lejojë disa konkurrentë nga Rusia. Grainger pretendon se dënimet përpërdorimin e dopingut nuk...

Shkrirja e akullit, ruset pozojnë për kalendarin e 2018 (FOTO)

Gratë ruse të Ligës së sportit Hokey (WHL) kanë publikuar kalendarin e ri të quajtur ‘Melting the Ice’. Kalendari përfshin 12 lojtare profesioniste që...

Trendi më i ri fëmijëve të pasur rusë (VIDEO)

Policia ruse ka deklaruar se është e pafuqishme ndaj trendit më të ri të fëmijëve të pasur rusë, të cilët dalin shëtitje me kafshë...

Instagram “zbulon” një tjetër ruse (FOTO)

Me pasionin për shpejtësinë mbi dy rrota dhe me linjat e saj trupore, ka tërhequr vëmendjen nëpër rrjetet sociale, ku numëron miliona ndjekës. Instagram “ka...

I ranë flokët kur ishte 18 vjeç, sot duket si Rapunzeli

Një vajzë që vuante nga sëmundja e alopecisë që shkakton rënien e flokëve ka surprizuar pjesën më të madhe të njerëzve me transformimin e...

Ekspertiza e plotë për vrasjen e turistes ruse

Kanë dalë rezultatet e plota të ekspertizës mjeko-ligjore për vdekjen e turistes ruse 15-vjeçare Ksenia Ryok, e cila u gjet e pajetë më 21...

Shikoni anijet luftarake dhe nëndetëset ruse

Doni të shikoni anijet luftarake si dhe nëndetëset e marinës ruse. Ministria e Mbrojtjes e Rusisë ka publikuar foto të paradës që u mbaj në...

EDITORIAL

Presidenti shqiptar Ilir Meta në Tuz të Malit të ZI

Presidenti Meta vazhdon vizitën e suksesshme në Mal të Zit. Pasi u prit me nderime shtetrore nga...

FORUM

Andi Bushati: Rama ka kapur drejtësinë dhe shërbimin sekret

Analisti Andi Bushati i ftuar në rubrikën “opinion” në News 24 komentoi shkarkimin e drejtorëve të fundit...

Kosovë-Serbi, në dialog nga “pika zero”

Nga Bekim Bislimi, Rel Takimi i presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe bashkëdrejtuesve të Ekipit negociator të Kosovës në dialogun...