E premte, Shtator 21, 2018
Ballina Etiketimet Ruse

Etiketim: ruse

Helmimi i ish-spiunit, Ambasada ruse në Londër kërkon takim me Johnsonin

Ambasada ruse në Londër ka kërkuar një takim me Sekretarin e Jashtëm britanik, Boris Johnson, në lidhje me helmimin në Salisbury. Një zëdhënës i Ambasadës...

Makina, bizhuteri… varrezat e mafiozëve rusë (FOTO)

Të përjetësuar në mermer, gangesterët e viteve ’90 nuk e kanë kursyer luksin as në “botën tjetër”…  Ishin vitet e para pas rënies së...

Dëbimi i “spiunëve” rusë, Klosi: Vendimi i drejtë, Shqipëria anëtare e...

Duke e konsideruar si vendim të drejtë dëbimin e dy diplomatë rus nga vendi ynë, Klosi theksoi se Shqipëria u solidarizua me aleancën e...

Zelanda e Re: Do t’i dëbonim spiunët rusë, po të…

Kryeministrja e Zelandës së Re, Jacinda Ardern dhe ministri i Jashtëm, Winston Peters thanë se janë të gatshëm të dëbojnë spiunët rusë nga vendi,...

Dëbimi i diplomatëve rusë, Bushati: Vendimi në koordinim me NATO-n

Shqipëria nuk mbetet pas Shteteve të Bashkuara dhe vendeve të Bashkimit Europian, vendi ynë vendosi këtë të hënë dëbimin e dy diplomatëve rusë. Në një...

Edi Rama: Do dëbojmë disa diplomatë rusë

Shtetet e Bashkuara të Amerikës i kanë kërkuar Shqipërisë, që edhe ajo të reagojë nën një zë me Perëndimin, pas përplasjes më të fundit...

Islami: Rama i futur rrezikshëm në politikën e SHBA, do të...

Flet për "Koha Jonë", ish-deputeti i PD-së, Kastriot Islami: Presidenti është duke mbrojtur Kushtetutën e vendimin e Gjykatës Kushtetuese, thënë ndryshe interesin publik Intervistoi: Redjon...

Rama takon Rusët me para, Manjani: Opozita në burg nga gojëdhënat

Duke marrë shkas nga deklarata e kreut të qeverisë Edi Rama se ka takuar rusë se është Kryeministër, ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani shkruan...

Vokshi në shtëpinë e Trump, Paloka e pyet për Rusët (FOTO)

Albana Vokshi, kryetare e komisionit parlamentar për Edukimin dhe Mjetet e Informimit Publik, anëtare e kryesisë së Partisë demokratike, gjendet në Shtetet e Bashkuara,...

PD: PS, sallatë ruse me akuzat kundër Bashës. Shkrimin në SHBA...

Zëdhënësja e PD, Ina Zhupa ka reaguar sot për deklaratat e Partisë Socialiste lidhur me financimin e aktiviteteve të Lulzim Bashës në SHBA, nga...

EDITORIAL

Kryeministri Rama shemb Teatrin në Tiranë, kurse opozita ikën në Vlorë

Partia Socialiste vulosi dje me ligj, për herë të dytë, shembjen e Teatrit Kombëtar. Me 75 vota...

FORUM

Çështja Çame dhe kufijtë tanë janë të patjetërsueshëm

Nga Koço Kokëdhima Në një konferencë për shtyp, ministri i jashtëm grek, Nikos Kotzias, u ankua se qenkan...

PS dhe Kushtetuta e Rilindjes

Nga: Ylli Manjani Metmorfozë.. ————— Partia Socialiste e ka patur të shenjtë Kushtetutën dhe ligjin! Sa herë juristët ngrinin zërin për...