E martë, Shtator 25, 2018
Ballina Etiketimet Rudina Xhunga

Etiketim: Rudina Xhunga

A je mirë?

"Këto javë kam dëgjuar për vdekje të befta, të pabesueshme. E tillë ishte vdekja e Gilman Bakallit, që nuk më besohet akoma, për moshën që...

Kostoja e plehrave sipas Shalsit

Albanian Stories Nga Rudina Xhunga/Kush punon në Top Channel, në Kashar dhe kushdo shkon i ftuar në emisionet e këtij televizioni, besoj e ka ndjerë...

A gjenden ‘heronjtë e Xhungës’ ndër mjekët e Shqipërisë?

Nga Alfred Lela Tragjedia e një familjeje nga Paskuqani, e cila humbi dy pjesëtarë para pak ditësh, në një kalvar pesë orësh brenda të cilave...

Si i njoh unë dy doktorët, Helidonin dhe Dritanin!

Nga Rudina Xhunga/Helidonin e takova në ashensor ditën e parë të shkollës. Po shoqëronte vajzën e vogël, në klasën e parë. E pyeta a...

Dibra e Shukrit, miellit dhe Rrugës së Arbrit

Naimi dhe Bujari janë dibranët që e meritojnë Dibrën dhe Dibra i meriton ata. Për fat të keq, ata dhe të tjerë si ata që...

What people is this?

"Kur i shikon të gjithë, aq të artikuluar, aq mirë të veshur, aq krenarë, aq shqiptarë, të vjen të pyesësh Shën Terezën: What people...

Shqiptarët kanë vetëm një Kombëtare!

"Kur të bëhemi një trup, një treg, do të bëhemi më të mëdhenj, më të pasur, do të heqim dorë nga lufta e patateve...

Burimi i dritës dhe mjeshtri

Në ’97 kur Vlora ishte në luftë, një gazetar spanjoll në kërkim të lajmeve, hyri gabimisht në shtëpinë e tij. Agroni ia hapi derën...

Semani i Detit të Vdekur

-Albanian Stories Nga Rudina Xhunga Ai quhet Petraq Trifka. Është i zoti i tavernës më të mirë në Seman. Gjithmonë i qeshur dhe me fytyrën e...

Kolonja, ishulli i parajsës

Nga Rudina Xhunga Ajo quhet Luljeta Milo. Është e zonja e bujtinës më të mirë në Ersekë. E ka mbushur me lule në çdo dritare...

EDITORIAL

Opozita me projektligj: Oligarkëve duhet verifikim, sekuestrim dhe penalizim

-Shifra që deklaron PD është e frikshme, pasi flitet për 2.2 miliardë euro abuzim me paratë e...

FORUM

Koment: Historike dhe delikate – Marrëveshja mes Kinës e Vatikanit

Marrëveshja provizore mes Kinës dhe Vatikanit hap rrugën për një dialog të mëtejshëm. Një sipërmarrje e guximshme...

Luan Rama: Edhe një herë për zonjën Artë dhe për Prokuroren e Përgjithshme…

Nga: Luan Rama -  Më duhet ta them përsëri për të gjithë ata që nuk e dinë, por...