E mërkurë, Shkurt 20, 2019
Ballina Etiketimet Rudina Xhunga

Etiketim: Rudina Xhunga

Atentatori i Berishës/ Historia e Ilir Çetës, granatë Berishës në ‘97

Nga Rudina Xhunga Ju kujtohet Ilir Çeta, atentatori i ish-presidentit Sali Berisha? Dritare.net sjell të plotë artikullin e gazetares Rudina Xhunga të botuar në gazetën...

Kur morën peng në Lushnjë zv/kryeministrin Tritan Shehu, viti 1997

   ​ Gjashtë gazetarë nga më të njohurit në vend kanë dhënë opinionet e tyre për atë që ata kanë mbuluar gjatë asaj përiudhe.  ​ Pas 20...

Burri i Rudina Xhungës i përgjigjet Braçes: Kur leh nuk duhet...

Debati midis deputetit të Partisë Socialiste, Erion Brace dhe gazetares Rudina Xhunga, ka përfshirë dhe bashkëshortin e Xhungës, moderatorin Dritan Hila. Ka qenë fillimisht deputeti...

Rudina Xhunga: Shqiptarët duan gazetarinë e burrave, ndaj media është e...

Biseda e sotme në Zululand kishte në fokus një shkrim të sapo publikuar nga Rudina Xhunga, ku qortonte festën që u bë te dyert e burgut, pas...

Mos paç fatin e Liljanës!

Po të vrau, ai do rrijë ca kohë në burg, po ka lekë do dalë për vrasje në kushte të rënda psiqike. Kushedi ç’do...

Doreza e Ramës për Greqinë, po bie në fytyrën e shqiptarëve

Ndoshta Rama po përjeton kthim në rininë e hershme, kur ka qenë në Greqi dhe mbase ka menduar si shumëkush nga ne: Po këta...

Mjaft u morët me Matildën!

E dashur Matilda, që u ktheve të lexosh poezi, me vitet e tua mbi fytyrë, pa botox, pa ndërhyrje, pa dieta, pa maska, pa...

A je mirë?

"Këto javë kam dëgjuar për vdekje të befta, të pabesueshme. E tillë ishte vdekja e Gilman Bakallit, që nuk më besohet akoma, për moshën që...

Kostoja e plehrave sipas Shalsit

Albanian Stories Nga Rudina Xhunga/Kush punon në Top Channel, në Kashar dhe kushdo shkon i ftuar në emisionet e këtij televizioni, besoj e ka ndjerë...

A gjenden ‘heronjtë e Xhungës’ ndër mjekët e Shqipërisë?

Nga Alfred Lela Tragjedia e një familjeje nga Paskuqani, e cila humbi dy pjesëtarë para pak ditësh, në një kalvar pesë orësh brenda të cilave...

EDITORIAL

Kryeministri Rama plan sekret për të shkuar në zgjedhje për 45 ditë

Edi Rama është zënë në një çark, papritur, dhe akoma nuk e ka marrë veten nga vendimi...

FORUM

Nesër qytetarët të marrin mbrapsht Parlamentin e vjedhur nga bandat

Nga Klevis Balliu Duke ndjekur dje disa emisione politike, konstatova klithmat e disa analistëve dhe antarëve të mazhorancës...

Klevis Balliu: Nesër qytetarët kanë detyrimin ndaj vendit të marrin mbrapsht Parlamentin

Nga KLEVIS BALLIU/  Duke ndjekur dje disa emisione politike, konstatova klithmat e disa analistëve dhe antarëve të mazhorancës...