E premte, Nentor 16, 2018
Ballina Etiketimet Rudina Xhunga

Etiketim: Rudina Xhunga

Rudina Xhunga: Do e tregoja gjoksin nëse do…

Në puntatën e kaluar të “Provokacija”, Mustafa Nano mbajti monologun, ku në thelb flitej për etikën e veshjes e përdorur nga dy moderatore në...

Rundina Xhunga ka një këshillë: Ilda zhvishu sa të duash, Muçin...

Moderatorja Rudina Xhunga ka ndërhyrë në debatin e ashpër në distancë mes gazetares së “Supersport”, Ilda Bejleri dhe analistit Mustafa Nano. Duket se Xhunga jo...

Rudina Xhunga ikën nga Vizion Plus

Rudina Xhunga, autore dhe moderatore e emisionit “Dritare” në Vizion Plus, largohet nga televizioni ku punoi për mëse 2 vjet. Rudina Xhunga është botuese...

Gazetarja shqiptare la duhanin vetëm për një shkak… e bija

Të gjithë e dimë se duhani nuk të bën mirë. Çështja është se i pëlqente, ndaj s’e kishte lënë dot derisa e bija, Alana,...

Unioni i Gazetarëve: Të vihet para drejtësisë kërcënuesi i gazetares Rudina...

Unioni i Gazetarve Shqiptarë ka reaguar sot për kërcënimin e gazetares, Rudina Xhunga. Në një deklaratë për mediat, UGH u bën apel autoritete të...

Pas emisionit për Skënderbeun kërcënohet gazetarja Rudina Xhunga

Gazetarja Rudina Xhunga zhvilloi këtë javë një emision mbi debatin për Skënderbeun. Mes shumë reagimeve që ka marrë për të ftuarit dhe temën e...

Atentatori i Berishës/ Historia e Ilir Çetës, granatë Berishës në ‘97

Nga Rudina Xhunga Ju kujtohet Ilir Çeta, atentatori i ish-presidentit Sali Berisha? Dritare.net sjell të plotë artikullin e gazetares Rudina Xhunga të botuar në gazetën...

Kur morën peng në Lushnjë zv/kryeministrin Tritan Shehu, viti 1997

   ​ Gjashtë gazetarë nga më të njohurit në vend kanë dhënë opinionet e tyre për atë që ata kanë mbuluar gjatë asaj përiudhe.  ​ Pas 20...

Burri i Rudina Xhungës i përgjigjet Braçes: Kur leh nuk duhet...

Debati midis deputetit të Partisë Socialiste, Erion Brace dhe gazetares Rudina Xhunga, ka përfshirë dhe bashkëshortin e Xhungës, moderatorin Dritan Hila. Ka qenë fillimisht deputeti...

Rudina Xhunga: Shqiptarët duan gazetarinë e burrave, ndaj media është e...

Biseda e sotme në Zululand kishte në fokus një shkrim të sapo publikuar nga Rudina Xhunga, ku qortonte festën që u bë te dyert e burgut, pas...

EDITORIAL

Policia e Shtetit pranon se Gruevski kaloi nga kufiri shqiptar për në Mal të Zi

Departamenti i Kufirit dhe Migracionit në Policinë e Shtetit ka reaguar sot lidhur kalimin në territorin shqiptar...

FORUM

Mustafa Nano: Çfarë më tha Rama kur i propozova Ben Blushin për kryetar Bashkie

‘Provocateur’, është libri i botuar nga gazetari Mustafa Nano. Libri është një auto rrëfim në formën e...

A do ta ekstradojë mikun e tij maqedonas, kryeministri hungarez?

Duke e lejuar hyrjen e ish-kryeministrit maqedonas, Gruevski në Hungari, kryeministri hungarez, Viktor Orban tallet me qeverinë...