E dielë, Shtator 23, 2018
Ballina Etiketimet Rudina Xhunga

Etiketim: Rudina Xhunga

Gazetarja shqiptare la duhanin vetëm për një shkak… e bija

Të gjithë e dimë se duhani nuk të bën mirë. Çështja është se i pëlqente, ndaj s’e kishte lënë dot derisa e bija, Alana,...

Unioni i Gazetarëve: Të vihet para drejtësisë kërcënuesi i gazetares Rudina...

Unioni i Gazetarve Shqiptarë ka reaguar sot për kërcënimin e gazetares, Rudina Xhunga. Në një deklaratë për mediat, UGH u bën apel autoritete të...

Pas emisionit për Skënderbeun kërcënohet gazetarja Rudina Xhunga

Gazetarja Rudina Xhunga zhvilloi këtë javë një emision mbi debatin për Skënderbeun. Mes shumë reagimeve që ka marrë për të ftuarit dhe temën e...

Atentatori i Berishës/ Historia e Ilir Çetës, granatë Berishës në ‘97

Nga Rudina Xhunga Ju kujtohet Ilir Çeta, atentatori i ish-presidentit Sali Berisha? Dritare.net sjell të plotë artikullin e gazetares Rudina Xhunga të botuar në gazetën...

Kur morën peng në Lushnjë zv/kryeministrin Tritan Shehu, viti 1997

   ​ Gjashtë gazetarë nga më të njohurit në vend kanë dhënë opinionet e tyre për atë që ata kanë mbuluar gjatë asaj përiudhe.  ​ Pas 20...

Burri i Rudina Xhungës i përgjigjet Braçes: Kur leh nuk duhet...

Debati midis deputetit të Partisë Socialiste, Erion Brace dhe gazetares Rudina Xhunga, ka përfshirë dhe bashkëshortin e Xhungës, moderatorin Dritan Hila. Ka qenë fillimisht deputeti...

Rudina Xhunga: Shqiptarët duan gazetarinë e burrave, ndaj media është e...

Biseda e sotme në Zululand kishte në fokus një shkrim të sapo publikuar nga Rudina Xhunga, ku qortonte festën që u bë te dyert e burgut, pas...

Mos paç fatin e Liljanës!

Po të vrau, ai do rrijë ca kohë në burg, po ka lekë do dalë për vrasje në kushte të rënda psiqike. Kushedi ç’do...

Doreza e Ramës për Greqinë, po bie në fytyrën e shqiptarëve

Ndoshta Rama po përjeton kthim në rininë e hershme, kur ka qenë në Greqi dhe mbase ka menduar si shumëkush nga ne: Po këta...

Mjaft u morët me Matildën!

E dashur Matilda, që u ktheve të lexosh poezi, me vitet e tua mbi fytyrë, pa botox, pa ndërhyrje, pa dieta, pa maska, pa...

EDITORIAL

Policia arreston grupin kriminal më të rrezikshëm

Nën drejtimin e Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë së Shtetit, Ardi Veliu, policia shqiptare arriti të bëjë...

FORUM

Një faqe e re për Maqedoninë dhe mbarë Rajonin

Prof.Lisen Bashkurti - Dita e referendumit në Maqedoni po afrohet. Ne fakt është dita e kthesës së madhe...

Për diktatorët

Nga: Xhon Gunter* Gjithë diktatorët janë anormalë. Ky është një fakt aksiomatik. Asnjë njeri në gjendje normale nuk...