E martë, Shkurt 19, 2019
Ballina Etiketimet Rudina hajdari

Etiketim: rudina hajdari

19 vjet nga vdekja e Azemit, betimi i Rudinës krah Berishës...

19 vjet nga vdekja e Azem Hajdarit, kuvendi nuk do të jetë pa të. Rudina Hajdari deputetja e re e PD-së, vajza e liderit...

19 vjet pas vrasjes, vajza e Azem Hajdarit zë vendin e...

Sot mbushet 19 vjet nga vrasja e liderit të demokracisë Azem Hajdari dhe, kaq vite më pas, vendin e të atit në Kuvend e...

Mandati në breza, ja kush ka pasur babanë deputet

Ka vende që flasin për elita apo dinasti politike dhe nënkuptojnë karrierat e larta drejtuese të të njëjtës familje në breza. Shqipëria nuk ka...

Flet vajza e Azemit, Rudina Hajdari: Çfarë nuk kam ndërmend të...

Rudina Hajdari, një prej emrave që u përmend më shumë gjatë procesit të përgatitjes së listave për zgjedhjet e 25 qershorit, shprehet për angazhimin e...

Vajza e Azem Hajdarit: Do të jem një “dorë e madhe”...

Vajza e ish-deputetit të PD-së, Azem Hajdari, Rudina, e ftuar në “Tonight Ilva Tare” në Ora News tha se vendimi për t’u angazhuar në...

Vajza e Azem Hajdarit, nis rrugën që la i ati: Një...

Lista e Partisë Demokratike, ka tronditur politikën. Si asnjëherë më parë, nga rikandidimi janë hequr deputetët "rebelë', themelues e PD-së, që për vite me rradhë...

“Prurjet e reja” tek lista e PD-së, nga vajza e Azem...

Partia Demokratike do të garojë në zgjedhjet e 25 qershorit, me një ekip të ri. 24 deputetët e grupit parlamentar, janë zëvëndësuar me listën e...

Propozimet e degëve të PD, nga vajza e Azemit te dhëndri...

Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka mbi tryezë një listë të gjatë propozimesh të bazës së partisë për kandidatët për deputetë. Procesi u ndërpre...

Dje Azemi sot Rudina, si e sheh protestën, veten si deputete...

Rikthimi i Rudina Hajdarit, vajzës së ish-liderit të dhjetorit Azem Hajdari, në Shqipëri ka marrë vëmendje të madhe mediatike, edhe për shkak se asaj...

Vajza e Azem Hajdarit “krah për krah” me Bashën (FOTO)

Partia Demokratike, vijon edhe ditën e sotme protestën kundër qeverisë dhe rrezikut për zgjedhje të lira. Në një kohë ku edhe gjithë subjektet e tjera...

EDITORIAL

Kryeministri Rama plan sekret për të shkuar në zgjedhje për 45 ditë

Edi Rama është zënë në një çark, papritur, dhe akoma nuk e ka marrë veten nga vendimi...

FORUM

Media e huaj, jehonë thirrjes së dhimbshme të pedagogut: Na ndihmoni, para se të bëhemi Siria e ardhshme

Thirrja e dhimbshme e një pedagogu universitar që sheh vendin e tij të prirur drejt korrupsionit, varfërisë...

Lefterit… (Kokës)

Nga Ylli Manjani/ Lefter Koka është një shok i mirë politik dhe kontribues politik që nga themelimi në...