E hënë, Nentor 19, 2018
Ballina Etiketimet Rudina hajdari

Etiketim: rudina hajdari

Rudina rrëfen këshillën e Azemit, fjalimi në një ditë të paharrueshme

Plot 19 vite më parë, në një atentat mafioz të cilit kurrë nuk iu provua prapavija politike, u vra tribuni i demokracisë dhe udhëheqësi...

Vajza e Azem Hajdarit mban fjalim si deputete për herë të...

Vajza e Azem Hajdarit, Rudina Hajdari ka mbajtur sot fjalën e parë në sallën e Kuvendit si deputete e PD-së, aty ku i ati...

19 vjet nga vdekja e Azemit, betimi i Rudinës krah Berishës...

19 vjet nga vdekja e Azem Hajdarit, kuvendi nuk do të jetë pa të. Rudina Hajdari deputetja e re e PD-së, vajza e liderit...

19 vjet pas vrasjes, vajza e Azem Hajdarit zë vendin e...

Sot mbushet 19 vjet nga vrasja e liderit të demokracisë Azem Hajdari dhe, kaq vite më pas, vendin e të atit në Kuvend e...

Mandati në breza, ja kush ka pasur babanë deputet

Ka vende që flasin për elita apo dinasti politike dhe nënkuptojnë karrierat e larta drejtuese të të njëjtës familje në breza. Shqipëria nuk ka...

Flet vajza e Azemit, Rudina Hajdari: Çfarë nuk kam ndërmend të...

Rudina Hajdari, një prej emrave që u përmend më shumë gjatë procesit të përgatitjes së listave për zgjedhjet e 25 qershorit, shprehet për angazhimin e...

Vajza e Azem Hajdarit: Do të jem një “dorë e madhe”...

Vajza e ish-deputetit të PD-së, Azem Hajdari, Rudina, e ftuar në “Tonight Ilva Tare” në Ora News tha se vendimi për t’u angazhuar në...

Vajza e Azem Hajdarit, nis rrugën që la i ati: Një...

Lista e Partisë Demokratike, ka tronditur politikën. Si asnjëherë më parë, nga rikandidimi janë hequr deputetët "rebelë', themelues e PD-së, që për vite me rradhë...

“Prurjet e reja” tek lista e PD-së, nga vajza e Azem...

Partia Demokratike do të garojë në zgjedhjet e 25 qershorit, me një ekip të ri. 24 deputetët e grupit parlamentar, janë zëvëndësuar me listën e...

Propozimet e degëve të PD, nga vajza e Azemit te dhëndri...

Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka mbi tryezë një listë të gjatë propozimesh të bazës së partisë për kandidatët për deputetë. Procesi u ndërpre...

EDITORIAL

Basha:15 oligarkë marrin 2,2 miliardë euro nga buxheti i shtetit dhe 150 milion euro çdo vit

Lulzim Basha sot ka qenë i prerë dhe më i drejtëpërdrejtë se çdo herë kohët e fundit....

FORUM

Për 28 Nëntorin Skënderbejan

Nga Heral A. Saraçi Po përkujtojmë 550 vjetorin Heroit tonë Kombëtar Skënderbeut. Kjo ngjarje e shënuar mbarëkombëtare po...

Programi televiziv i Edi Ramës “Si të të bëj të lumtur!”

Nga Agron Gjekmarkaj  Prej disa muajsh vihet re një tjetër adet komunikativ i Kryeministrit tonë! Si kapteri i Kalces...