E shtunë, Shkurt 23, 2019
Ballina Etiketimet Rudina hajdari

Etiketim: rudina hajdari

Ditët e fundit të plazhit për familjen Hajdari (FOTO)

Fatmira Hajdari me profesion gjykatëse dhe Rudina Hajdari, deputete e Kuvendit të Shqipërisë, janë fotografuar teksa shijonin plazhin e mrekullueshëm të Jugut. Mesa duket,...

Samiti në Durrës/ Rudina Hajdari: Rama e përdori si rast por...

Samiti i kryeministrave të Ballkanit në Durrës, politika e jashtme, çështja e refugjatëve por edhe dialogu Kosovë-Serbi, ishin temë diskutimi në studion e lajmeve...

Rudina kundër boksit politik, Veliaj i jep ”pëlqim”

Statusi në Twitter i deputetes Rudina Hajdari, se përplasja e sotme në Komisonin e Medias për Teatrin Kombëtar, mes PD dhe Erion Veliajt u...

Rudina Hajdari “shpërthen” ndaj kolegëve në PD: Shfaqja në Komision i...

Ndryshe nga kolegët e saj në Partinë Demokratike, ‏deputetja demorate Rudina Hajdari gjykon se ngjarja e sotme në Komisionin e Medias, ku demokratët kërkuan...

Vajza e Azem Hajdarit reagon për dekorimin e Mazrekut

Me 13 vota pro dhe 1 abstenim, Këshilli Bashkiak i Hasit shpalli Gafurr Mazrekun, “Qytetar Nderi”, me motivacionin “Personalitet Intelektual, me kontribut të pashoq...

Negociatat, Gjonaj bashkon deputetët në Parlamentin Gjerman

Edhe pse politika në vend flet për ndarje për çeljen e negociatave të anëtarësimit me BE-në, në parlamentin Gjerman pozitë-opozitë është bashkuar. Ministrja e...

Rihapet dosja e Azem Hajdarit? E bija zihet ngushtë: Nuk dua…

Pas 19 vitesh, Izet Haxhia rikthehet në Tiranë për të vuajtur dënimin me 25 vite burg që ka marrë nga të gjitha shkallët e...

Rudina Hajdari poston video-përgjimin: Kam frikë se…(VIDEO)

Përmes një postimi në rrjetin social facebook, deputetja e Partisë Demokratike, Rudina Hajdari ka denoncuar me zërin e qytetarëve, rastin e familjeve me ndihmë...

Ndihet si Rudina Hajdari apo vajza e Azemit?

55 vjetori i lindjes së heroit të demokracisë Azem Hajdari do të rikthente të dielën në Tropojë (11 mars 2018) vajzën e tij, Rudina...

Rudina Hajdari kujton Çadrën: Ndoshta nuk arritëm të rrëzojmë ‘bustin’, por…

Me rastin e 27-vjetorit të rrëzimit të bustit të diktatorit Enver Hoxha, vajza e Azem Hajdarit dhe deputetja e PD, Rudina Hajdari është kthyer...

EDITORIAL

Në tetor 2019 zgjedhje vendore dhe parlamentare, ndryshe parizienët do shikojnë nga Tirana

-Zgjedhjet e datës 30 qershor duket se  nuk do zhvillohen, pasi deri atëhere do jetë krijuar qeveria...

FORUM

Astrit Patozi: Shqipëria nuk do digjet, Rama e Basha hëngshin kokën me njëri-tjetrin

Nga Astrit Patozi SHQIPËRIA NUK DO TË DIGJET, EDHE PSE "BIJTË E SHQIPES" I KANË MARRË NË DUAR...

Sonila Meço: Shqiptarëve u ka “ngordhur” nervi i protestës

Nga Sonila Meço “Anketa Europiane e Cilësisë së Jetës e hartuar nga Komisioni Europian, në shtatorin e kaluar...