E mërkurë, Shtator 26, 2018
Ballina Etiketimet Rudina hajdari

Etiketim: rudina hajdari

Rudina Hajdari: Ato që realizoi Azem Hajdari në 7 vite, të...

Partia Demokratike ka zhvilluar sot homazhet e 20 vjetorit në ndër të Dëshmorit të Kombit, Azem Hajdari, liderit të Lëvizjes së Dhjetorit, që përmbysi ...

Ditët e fundit të plazhit për familjen Hajdari (FOTO)

Fatmira Hajdari me profesion gjykatëse dhe Rudina Hajdari, deputete e Kuvendit të Shqipërisë, janë fotografuar teksa shijonin plazhin e mrekullueshëm të Jugut. Mesa duket,...

Samiti në Durrës/ Rudina Hajdari: Rama e përdori si rast por...

Samiti i kryeministrave të Ballkanit në Durrës, politika e jashtme, çështja e refugjatëve por edhe dialogu Kosovë-Serbi, ishin temë diskutimi në studion e lajmeve...

Rudina kundër boksit politik, Veliaj i jep ”pëlqim”

Statusi në Twitter i deputetes Rudina Hajdari, se përplasja e sotme në Komisonin e Medias për Teatrin Kombëtar, mes PD dhe Erion Veliajt u...

Rudina Hajdari “shpërthen” ndaj kolegëve në PD: Shfaqja në Komision i...

Ndryshe nga kolegët e saj në Partinë Demokratike, ‏deputetja demorate Rudina Hajdari gjykon se ngjarja e sotme në Komisionin e Medias, ku demokratët kërkuan...

Vajza e Azem Hajdarit reagon për dekorimin e Mazrekut

Me 13 vota pro dhe 1 abstenim, Këshilli Bashkiak i Hasit shpalli Gafurr Mazrekun, “Qytetar Nderi”, me motivacionin “Personalitet Intelektual, me kontribut të pashoq...

Negociatat, Gjonaj bashkon deputetët në Parlamentin Gjerman

Edhe pse politika në vend flet për ndarje për çeljen e negociatave të anëtarësimit me BE-në, në parlamentin Gjerman pozitë-opozitë është bashkuar. Ministrja e...

Rihapet dosja e Azem Hajdarit? E bija zihet ngushtë: Nuk dua…

Pas 19 vitesh, Izet Haxhia rikthehet në Tiranë për të vuajtur dënimin me 25 vite burg që ka marrë nga të gjitha shkallët e...

Rudina Hajdari poston video-përgjimin: Kam frikë se…(VIDEO)

Përmes një postimi në rrjetin social facebook, deputetja e Partisë Demokratike, Rudina Hajdari ka denoncuar me zërin e qytetarëve, rastin e familjeve me ndihmë...

Ndihet si Rudina Hajdari apo vajza e Azemit?

55 vjetori i lindjes së heroit të demokracisë Azem Hajdari do të rikthente të dielën në Tropojë (11 mars 2018) vajzën e tij, Rudina...

EDITORIAL

Kitaroviç ia “plas” Thaçit në sy: Kufijtë e Ballkanit janë gdhendur në gur

Kundër idesë së presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, për shkëmbimin e territoreve, apo siç po e quan...

FORUM

“Fondacionet Ivanaj” promovojnë librin “Ministri i Hekurt-Mirash Ivanaj”

Fondacionet Ivanaj në bashkëpunim me shtëpinë botuese “Jozef" dhe “Radi&radi.com” organizuan sot në Tiranë një konferencë jubilare...

Koment: Historike dhe delikate – Marrëveshja mes Kinës e Vatikanit

Marrëveshja provizore mes Kinës dhe Vatikanit hap rrugën për një dialog të mëtejshëm. Një sipërmarrje e guximshme...