E shtunë, Shkurt 23, 2019
Ballina Etiketimet Rruga

Etiketim: Rruga

Aksident i rëndë në rrugën e Rinasit

Një ngjarje e rëndë në rrugën e  Rinasit. Një aksident rrugor është regjistruar mesditën e sotme në Rinas. Sipas raportimeve nga vendi i ngjarjes, një...

Makina me mësues del nga rruga, raportohet për një viktimë

Një aksident ka ndodhur në Korçe, në aksin rrugor Miras-Arrze. Një makinë tip xhip, në të cilën udhëtonin 5 arsimtarë ka dalë nga rruga. Nuk...

Nga Kadiaj në Lushnje, 5 km për 50 minuta

Fshati Kadiaj është vetëm 5 km larg Lushnjes por për të shkuar në qytet, banorëve u duhen të paktën 50 minuta. Rruga e ndërtuar 30...

Hapet rruga Levan – Tepelenë, por kujdes: jo më shumë se...

Autoriteti Rrugor Shqiptar njoftoi se nga mëngjesi i sotëm është bërë i mundur kalimi i mjeteve në aksin Levan–Tepelenë përmes Bypas-it të krijuar në...

Rruga e aksidenteve në Kukës, pusetat pa kapakë, këmbësorët më të...

Rruga që të çon në spitalin e Kukësit është kthyer në një prej akseve më problematike në qytetin verilindor për numrin e aksidenteve. Shkak...

“Rruga Lin-Pogradec jo në formë 3D, po na thyen brinjët sapo...

Rruga Lin-Pogradec e sapo përfunduar, duket se ka shfaqur problematikat e para. Megjithëse u deshën vite për ta rikonstruktuar, banorët sipas një video të...

Shkolla pranë rrugës, nxënësit në rrezik

Rruga pa sinjalistikë çdo ditë rrezikon jetën e fëmijëve kur hyjnë e dalin nga shkolla në Fushë-Bulqizë. Prindërit thonë se situata është mjaft shqetësuese. Ata...

Punimet e papërfunduara – ARRSH hap tender për rrugën Elbasan-Gjinar

Rruga Elbasan – Gjinar edhe pse e nisur prej vitit 2009, ende nuk ka përfunduar dhe ka nevojë për ndërhyrje në disa segmente. Për...

Rruga që lidh Beratin me Fierin “gangrenë” për drejtuesit e mjeteve

Aksi nacional që lidh Beratin me Fierin, prej vitesh është kthyer në shqetësim për drejtuesit e mjeteve. Nga fshati Poshnje në njësinë administrative Ura...

Papërgjegjshmëri që vret! Shoferi “ja merr” rrugës kundravajtje në Lushnje

Gjatë ditës që lamë pas në rrugën interurbane Kavajë-Lushnje një automjet ka ecur me sens të kundërt në rrugë duke u bërë burim i...

EDITORIAL

Në tetor 2019 zgjedhje vendore dhe parlamentare, ndryshe parizienët do shikojnë nga Tirana

-Zgjedhjet e datës 30 qershor duket se  nuk do zhvillohen, pasi deri atëhere do jetë krijuar qeveria...

FORUM

Astrit Patozi: Shqipëria nuk do digjet, Rama e Basha hëngshin kokën me njëri-tjetrin

Nga Astrit Patozi SHQIPËRIA NUK DO TË DIGJET, EDHE PSE "BIJTË E SHQIPES" I KANË MARRË NË DUAR...

Sonila Meço: Shqiptarëve u ka “ngordhur” nervi i protestës

Nga Sonila Meço “Anketa Europiane e Cilësisë së Jetës e hartuar nga Komisioni Europian, në shtatorin e kaluar...