E hënë, Nentor 19, 2018
Ballina Etiketimet Rruga e kombit

Etiketim: Rruga e kombit

Burrel/Spitali pa gjinekolog, foshnja lind në “Rrugën e Kombit”

Romario, erdhi në jetë në kushte aspak normale. Nëna e tij, ka qenë e detyruar për ta sjellë në jetë ëngjëllin e saj, në...

Ndryshimi i fituesit, terr informativ për koncesionin e Rrugës së Kombit

 Një vendim i papritur i Komisionit të Prokurimit Publik i marrë më 8 gusht por i publikuar vetëm sot, duket se ka përmbysur vendimin...

Vidhen 800 m rrjetë mbrojtëse në Rrugën e Kombit

Në Rrugën e Kombit, në aksin Kukës-Morinë janë vjedhur rrjetat mbrojtëse në një gjatësi prej 800 metrash. Këto rrjeta shërbenin si mbrojtëse të makinave nga...

Kundërshtohet tarifa e rrugës së Kombit

Këshilli Bashkiak i Kukësit pa dallime politike kundërshton tarifën e koncesionit per Rrugën e Kombit. Këshilltaret i kërkojnë Kryeministrit dhe Ministrisë së Transporteve që të...

Taksa e “Rrugës së Kombit”/Kompania: Tarifa do paguhet në tunelin e...

Korporata Financiare Ndërkombëtare, IFC ka reaguar për televizionin “News24” në lidhje me koncesionin e Autostradës Milot­Morinë, duke theksuar se tarifa e parashikuar reflekton nivelin...

Durrës-Kukës me pagesë nga janar-marsi i vitit tjetër; të tjerat “falas”...

Ministria e Transporteve: të paktën brenda këtij mandati qeverisës nuk do të ketë plan për rrugë tjetër me pagesë, përveç asaj të Rrugës së...

Ja pse u zgjodh “Vendeka Bilgi” për koncensionin e “Rrugës së...

Dhënia me konçesion e ndërtimit, operimit dhe mirëmbajtjes së autostradës Milot – Morinë është projekt i parë i këtij lloji në vend. Procesi ka...

EDITORIAL

“Britaniku” Basha dhe ballkanasi Rama

Në Partinë Demokratike dhe opozitë ka kohë që flitet për një reagim të fortë ndaj qeverisë me...

FORUM

Rama ka shpresë të shkatërrojë reformën në drejtësi me zvarritje

Nga: Spartak Ngjela Ja kontradiktat e brendshme të gjendjes aktuale në Shqipëri. Koha po ecën drejt kthjellimit të vetëdijes së...

Darka plot “helm” e Thaçit dhe Haradinajt te shtëpia e Pacollit

Nga Berat Buzhala Të hënën që e kemi lënë prapa Presidenti Thaçi dhe Kryeministri Haradinaj, përmes intervistave televizive, në...