E shtunë, Shkurt 23, 2019
Ballina Etiketimet Rruga e kombit

Etiketim: Rruga e kombit

Reshjet e borës, Dervishaj në Rrugën e Kombit: Jemi në gatishmëri

Ministri i Transportit dhe Infrastrukturës Sokol Dervishaj ishte në aksin kombëtar Milot-Morinë, ku vëzhgoi nga afër situatën e krijuar në Rrugën e Kombit pas...

Deda: Rama po fiton para në kurriz të qytetarëve

Deputetja e Partisë Demokratike të Shqipërisë, Albina Deda, ka akuzuar Edi Ramën se në kurriz të popullit po kryen vjedhje. “Nuk ndalet Edi Rama ne...

Koncensioni në Rrugën e Kombit, kuksianet abone mujore për kalimin e...

Kalimi përmes rrugës së Kombit vitin e ardhshëm do të bëhet me pagesë, pasi qeveria miratoi dje kontratën e dhënies me koncesion, për përfundimin...

Qeveria jep “OK” e koncesionit për Rrugën e Kombit

Këshilli i Ministrave i ka hapur rrugë sot koncesionit për Rrugën e Kombit. Në mbledhjen e sotme të Qeverisë, u miratua kontrata mes Ministrisë...

Basha: “Do anulojmë pagesën për Rrugën e Kombit”

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka paralajmëruar nga Kukësi se do të anulohet tarifa konçensionare për Rrugën e Kombit. Gjatë një takimi që...

Rruga e Kombit me koncesion, rrëzohet ankimimi

Përmbyllet koncesioni i Rrugës së Kombit. Ministria e Transportit dhe Infrastrukturës në kuadër të transparencës, informon se Komisioni i Prokurimit Publik, ka vendosur rrëzimin...

Burrel/Spitali pa gjinekolog, foshnja lind në “Rrugën e Kombit”

Romario, erdhi në jetë në kushte aspak normale. Nëna e tij, ka qenë e detyruar për ta sjellë në jetë ëngjëllin e saj, në...

Ndryshimi i fituesit, terr informativ për koncesionin e Rrugës së Kombit

 Një vendim i papritur i Komisionit të Prokurimit Publik i marrë më 8 gusht por i publikuar vetëm sot, duket se ka përmbysur vendimin...

Vidhen 800 m rrjetë mbrojtëse në Rrugën e Kombit

Në Rrugën e Kombit, në aksin Kukës-Morinë janë vjedhur rrjetat mbrojtëse në një gjatësi prej 800 metrash. Këto rrjeta shërbenin si mbrojtëse të makinave nga...

Kundërshtohet tarifa e rrugës së Kombit

Këshilli Bashkiak i Kukësit pa dallime politike kundërshton tarifën e koncesionit per Rrugën e Kombit. Këshilltaret i kërkojnë Kryeministrit dhe Ministrisë së Transporteve që të...

EDITORIAL

Shqipëria drejt kaosit total. Ndërkombëtarë, ndërhyni!

-Opozita, pas deklaratës së kryeministrit Rama, ka vendosur të radikalizojë qëndrimet në lidhje me protestat. Nuk do...

FORUM

Astrit Patozi: Shqipëria nuk do digjet, Rama e Basha hëngshin kokën me njëri-tjetrin

Nga Astrit Patozi SHQIPËRIA NUK DO TË DIGJET, EDHE PSE "BIJTË E SHQIPES" I KANË MARRË NË DUAR...

Sonila Meço: Shqiptarëve u ka “ngordhur” nervi i protestës

Nga Sonila Meço “Anketa Europiane e Cilësisë së Jetës e hartuar nga Komisioni Europian, në shtatorin e kaluar...