E martë, Shkurt 19, 2019
Ballina Etiketimet Rruga e kombit

Etiketim: Rruga e kombit

Tarifa në Rrugën e Kombit, opozita: Do përdorim çdo formë për...

Nga Durrësi, kryeministri Edi Rama bëri me dije se tarifa e kalimit do të vendoset edhe në autostradën Tiranë–Durrës, sapo ajo të jetë përfunduar...

Tarifa në Rrugën e Kombit, deputetja e PS: Do të ketë...

Rivendosja e tarifës në Rrugën e Kombit ka ngjallur sërish debat politik. Deputetë nga PD dhe LSI kanë reaguar në media, duke u shprehur...

Taksa e Rrugës së Kombit, reagon Kosova: Mospajtim për çmimin fillestar

Në fund të kësaj jave, Qeveria e Shqipërisë pritet të paraqesë formën e re të pagesës së taksës së kalimit në Rrugën e Kombit,...

Petrit Vasili thirrje qytetarëve: Refuzojeni taksën e Rrugës së Kombit

Kryetari i grupit parlamentar të LSI-së Petrit Vasili u ka bërë thirrje qytetarëve të refuzojnë taksën e Rrugës së Kombit. Përmes një statusi në...

Rikthehet pagesa te ‘Rruga e Kombit’

Duke nisur nga java e ardhshme, lëvizja e automjeteve në ‘Rrugën e Kombit’ do të bëhet me pagesë. Tashmë kanë përfunduar sportelet e firmës...

Rruga e Kombit, kthesa e 17 aksidenteve me vdekje

Segmenti Fushë Dukagjin-Kolsh, cilësohet si një prej segmenteve më të rrezikshme të rrugës së Kombit. Në 9 vite në këtë pjesë të rrugës kanë...

Prodhuesit Shqiptarë: Të shtyhet për në 1 shtator, aplikimi i tarifës...

Shtyrja e afatit të implementimit të tarifës së rrugës së Kombit deri më 1 shtator, është një nga tre kërkesat e Bashkimit të Prodhuesve...

Rruga e Kombit, Kodheli: Tarifa do pagohet, por të rishikohet për...

Taksimi i Rrugës së Kombit ka shkaktuar debat të madh qytetar dhe politik. Njëmbëdhjetë qytetarë nga Kukësi ndodhen në “arrest me burg” pasi u arrestuan për...

S’ka tërheqje nga Qeveria, Shkreli: Tarifa e Rrugës së Kombit do...

Qeveria është e bindur që taksa e qarkullimit në Rrugën e Kombit është një masë e pashmangshme dhe si e tillë ajo do të...

Rruga e Kombit, konsultimet paralel me negociatat me koncesionarin

Konsultimet publike të qeverisë po bëhen paralel me koncesionarin. Zv.ministri i Infrastrukturës dhe Energjisë Artan Shkreli bëri të ditur në takimet me banorët e...

EDITORIAL

Kryeministri Rama plan sekret për të shkuar në zgjedhje për 45 ditë

Edi Rama është zënë në një çark, papritur, dhe akoma nuk e ka marrë veten nga vendimi...

FORUM

Histori të çmendura dhe fakte turpi

Nga Artan Fuga/ T’u japim vend edhe fakteve madhështore, por edhe fakteve të turpshme në historinë tonë. Kjo është...

15 konkluzione për protestën e opozitës

Nga: Roland Qafoku Vera e re në fuçinë e vjetër Rreth 5 orë demonstrim. Pa fjalime dhe pa asnjë...