E mërkurë, Shtator 26, 2018
Ballina Etiketimet Rruga e kombit

Etiketim: Rruga e kombit

S’ka tërheqje nga Qeveria, Shkreli: Tarifa e Rrugës së Kombit do...

Qeveria është e bindur që taksa e qarkullimit në Rrugën e Kombit është një masë e pashmangshme dhe si e tillë ajo do të...

Rruga e Kombit, konsultimet paralel me negociatat me koncesionarin

Konsultimet publike të qeverisë po bëhen paralel me koncesionarin. Zv.ministri i Infrastrukturës dhe Energjisë Artan Shkreli bëri të ditur në takimet me banorët e...

VIDEO/ Fevziu përplaset ashpër me Taulant Ballën

Me tone të ashpëra është shoqëruar debati i mbrëmjes në emisionin ‘Opinion’ mes drejtuesit të emisionit Blendi Fevziu dhe deputetit të PS-së, Taulant Balla....

VIDEO-Live/ Berisha: Kjo është narko-mazhorancë. Asnjë taksë për Rrugën e Kombit

I ftuar në studion e lajmeve në “ABC News”, ish- kryeministri Sali Berisha lëshoi akuza të forta ndaj mazhorancës duke e cilësuar si narko-mazhorancës. Ish-kryetari...

BB: Taksa në Rrugën e Kombit e nevojshme, të merren parasysh...

Banka Botërore ka prezantuar raportin ekomomik rajonal, ndërsa gjatë fjalës së saj, ekonomistja e Bankës Botërore, Hilda Shijau tha se politikat monetare kanë mbështetur...

Tërheqja nga taksimi i Rrugës së Kombit, momentet e tensionit të...

Edhe pse në mungesë të opozitës në sallë, e cila prej më shumë se 2 orësh ka zbarkuar e gjitha në rrugët e vendit,...

Opozita bllokon rrugët. Rama: Nuk ka taksë pa gjetur zgjidhje për...

Kryeministri Edi Rama duket se ka bërë një hap pas nga deklaratat e ashpra kundër Kukësit dhe protestuesve për taksën e Rrugës së Kombit. Në...

Tirana në shtetrrethim, Rama nxjerr ”live” Arben Ahmetajn për Rrugën e...

Një pjesë e mirë e kryeqytetit ka kaluar në shtetrrethim gjatë ditës së sotme, ku mbi 1 mijë policë janë angazhuar te Gjykata e...

Video/ Revolta e qytetarëve shqetëson qeverinë, Rama sërish për taksën në...

Revolta që ka shkaktuar implementimi i pagesës së qarkullimit në Rrugën e Kombit, por dhe arrestimi i protestuesve të së shtunës në tunelin e...

Fajësoi opozitën për taksën, Rama sulmohet nga qytetarët: Do të të...

Rama ka reaguar përmes një statusi në profilin e tij në ‘Facebook’, thotë se PD-ja kur ishte në qeveri e bëri tenderin e pagesës...

EDITORIAL

Kitaroviç ia “plas” Thaçit në sy: Kufijtë e Ballkanit janë gdhendur në gur

Kundër idesë së presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, për shkëmbimin e territoreve, apo siç po e quan...

FORUM

“Fondacionet Ivanaj” promovojnë librin “Ministri i Hekurt-Mirash Ivanaj”

Fondacionet Ivanaj në bashkëpunim me shtëpinë botuese “Jozef" dhe “Radi&radi.com” organizuan sot në Tiranë një konferencë jubilare...

Koment: Historike dhe delikate – Marrëveshja mes Kinës e Vatikanit

Marrëveshja provizore mes Kinës dhe Vatikanit hap rrugën për një dialog të mëtejshëm. Një sipërmarrje e guximshme...