E mërkurë, Shtator 26, 2018
Ballina Etiketimet Rruga e kombit

Etiketim: Rruga e kombit

Tarifa e re në Rrugën e Kombit, kuksianët bëhen sërish gati...

Qeveria prezantoi një ditë më parë paketën e negociuar për taksën në Rrugën e Kombit, e ndryshme për automjetet e vogla, autobusët dhe me...

Taksa në Rrugën e Kombit, pas sezonit turistik

Grupi ndërministror qeveritar dhe kompania koncesionare e rrugës Milot-Morinë kanë përmbyllur procesin e negociatave duke dalë me një formulë konkrete për tarifimin preferencial të...

Tarifa në Rrugën e Kombit, opozita: Do përdorim çdo formë për...

Nga Durrësi, kryeministri Edi Rama bëri me dije se tarifa e kalimit do të vendoset edhe në autostradën Tiranë–Durrës, sapo ajo të jetë përfunduar...

Tarifa në Rrugën e Kombit, deputetja e PS: Do të ketë...

Rivendosja e tarifës në Rrugën e Kombit ka ngjallur sërish debat politik. Deputetë nga PD dhe LSI kanë reaguar në media, duke u shprehur...

Taksa e Rrugës së Kombit, reagon Kosova: Mospajtim për çmimin fillestar

Në fund të kësaj jave, Qeveria e Shqipërisë pritet të paraqesë formën e re të pagesës së taksës së kalimit në Rrugën e Kombit,...

Petrit Vasili thirrje qytetarëve: Refuzojeni taksën e Rrugës së Kombit

Kryetari i grupit parlamentar të LSI-së Petrit Vasili u ka bërë thirrje qytetarëve të refuzojnë taksën e Rrugës së Kombit. Përmes një statusi në...

Rikthehet pagesa te ‘Rruga e Kombit’

Duke nisur nga java e ardhshme, lëvizja e automjeteve në ‘Rrugën e Kombit’ do të bëhet me pagesë. Tashmë kanë përfunduar sportelet e firmës...

Rruga e Kombit, kthesa e 17 aksidenteve me vdekje

Segmenti Fushë Dukagjin-Kolsh, cilësohet si një prej segmenteve më të rrezikshme të rrugës së Kombit. Në 9 vite në këtë pjesë të rrugës kanë...

Prodhuesit Shqiptarë: Të shtyhet për në 1 shtator, aplikimi i tarifës...

Shtyrja e afatit të implementimit të tarifës së rrugës së Kombit deri më 1 shtator, është një nga tre kërkesat e Bashkimit të Prodhuesve...

Rruga e Kombit, Kodheli: Tarifa do pagohet, por të rishikohet për...

Taksimi i Rrugës së Kombit ka shkaktuar debat të madh qytetar dhe politik. Njëmbëdhjetë qytetarë nga Kukësi ndodhen në “arrest me burg” pasi u arrestuan për...

EDITORIAL

Kitaroviç ia “plas” Thaçit në sy: Kufijtë e Ballkanit janë gdhendur në gur

Kundër idesë së presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, për shkëmbimin e territoreve, apo siç po e quan...

FORUM

“Fondacionet Ivanaj” promovojnë librin “Ministri i Hekurt-Mirash Ivanaj”

Fondacionet Ivanaj në bashkëpunim me shtëpinë botuese “Jozef" dhe “Radi&radi.com” organizuan sot në Tiranë një konferencë jubilare...

Koment: Historike dhe delikate – Marrëveshja mes Kinës e Vatikanit

Marrëveshja provizore mes Kinës dhe Vatikanit hap rrugën për një dialog të mëtejshëm. Një sipërmarrje e guximshme...