E shtunë, Shtator 22, 2018
Ballina Etiketimet Rruga e Arbrit

Etiketim: Rruga e Arbrit

Çfarë po ndodh në Rrugën e Arbërit? Rama nxjerr videon

Kryeministri i vendit, Edi Rama e ka nisur ditën sot duke ndarë me ndjekësit e tij në Facebook një videoinformacion lidhur me ecurinë e...

Rruga e Arbrit, hapet tuneli 500 metër i gjatë në Klos...

Vijon me intensitet puna në Rrugën e Arbrit, e cila ka nisur nga ndërtimi para thuajse dy muajsh. Sipas ministrit të Infrastrukturës, Damian Gjiknuri,...

Hapet gara për kompaninë që do të mbikëqyrë punimet e rrugës...

Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë ka hapur garën për përzgjedhjen e një kompanie ndërkombëtare që do të mbikëqyrë punimet në koncesionin e parë pjesë...

Habit profesori nga Maqedonia: Rruga e Arbrit pa dobi për të...

“Rruga e Arbrit nuk duhet të jetë prioritet as për Qeverinë e Maqedonisë e as për atë të Shqipërisë”. Ky është qëndrimi i ekspertëve...

Rruga e Arbrit, Ministria e Infrastrukturës: Tre operatorët që shprehën interes....

Në mjediset e Ministrisë së Infrastrukturës dhe Energjisë u mblodh ditën e sotme Komisioni i dhënies me koncesion të procedurës me objekt “Përmirësimi, ndërtimi,...

Rruga e Arbrit, Rama: Kurorëzohet në vjeshtë, asnjë taksë qytetarëve

Kryeministri Edi Rama ka komentuar hapjen e tenderit për rrugën e Arbrit, përmes një statusi në Facebook. Ai shprehet se hapja e tenderit shënon fundin...

Basha: Brenda 2 viteve hap rrugën e Arbrit, ose largohem si…

Në mitingun përmbyllës në Dibër kreu i demokrateve Lulzim Basha tha se Rama nuk ka asnjë plan ekonomik për vendin, por bën vetëm premtime...

Qeveria vendos: Rruga e Arbrit i jepet me koncesion. Tarifa që...

Qeveria shqiptare vendos të përundojë rrugën e Arbrit duke ia dhënë me koncension ndërtimin e saj një kompanie private. Vendimi është marrë, në mbledhjen e...

Rruga e Arbrit, refuzohen kinezët, ofrohet një kompani shqiptare

Një kompani shqiptare është ofruar të përfundojë të gjithë Rrugën e Arbrit. Burime të Ora News konfirmuan se Gjoka Construction ka paraqitur një kërkesë pranë...

“Rruga e Arbrit”, Dervishaj: Po shikojmë mundësinë e Partneritetit Publik-Privat

Ministri i Transportit dhe Infrastrukturës, Sokol Dervishaj, ka dhënë garancinë për fillimet e punimeve të Rrugës së Arbrit pranverën e vitit që vjen.Ai tha...

EDITORIAL

Deklaratë e 10 prokurorëve të Krimeve të Rënda dhe deklarata e Arta Markut

Në prokurori nuk ka qetësi, ka plasur rrëmuja. Shkak është bërë fillimi i masës disiplinore ndaj 10...

FORUM

Një faqe e re për Maqedoninë dhe mbarë Rajonin

Prof.Lisen Bashkurti - Dita e referendumit në Maqedoni po afrohet. Ne fakt është dita e kthesës së madhe...

Për diktatorët

Nga: Xhon Gunter* Gjithë diktatorët janë anormalë. Ky është një fakt aksiomatik. Asnjë njeri në gjendje normale nuk...