E mërkurë, Shkurt 20, 2019
Ballina Etiketimet Rruga e Arbrit

Etiketim: Rruga e Arbrit

Rruga e Arbrit, Balluku inspekton Urën e Vashës (VIDEO)

Gjatë vizitës në qarkun e Dibrës, Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku ka inspektuar punimet që po kryhen në Rrugën e Arbrit, duke...

Rama tregon pamje nga “Rruga e Arbrit”: Po punohet intensivisht

Kryeministri Edi Rama ka publikuar disa pamje nga kantieri i ndërtimit në Rrugën e Arbrit. Rama thekson se janë hapur tre tunele, ndërkohë që...

Absurdi, Bogdani: Rruga e Arbrit 5 mln euro km, ajo Thuman-Kashar...

Gazetarja e BIRN, Aleksandra Bogdani e ftuar në "360 Gradë" në Ora News, tha se Rruga e Arbrit që ndërtohet në një terren të...

Çfarë po ndodh në Rrugën e Arbërit? Rama nxjerr videon

Kryeministri i vendit, Edi Rama e ka nisur ditën sot duke ndarë me ndjekësit e tij në Facebook një videoinformacion lidhur me ecurinë e...

Rruga e Arbrit, hapet tuneli 500 metër i gjatë në Klos...

Vijon me intensitet puna në Rrugën e Arbrit, e cila ka nisur nga ndërtimi para thuajse dy muajsh. Sipas ministrit të Infrastrukturës, Damian Gjiknuri,...

Hapet gara për kompaninë që do të mbikëqyrë punimet e rrugës...

Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë ka hapur garën për përzgjedhjen e një kompanie ndërkombëtare që do të mbikëqyrë punimet në koncesionin e parë pjesë...

Habit profesori nga Maqedonia: Rruga e Arbrit pa dobi për të...

“Rruga e Arbrit nuk duhet të jetë prioritet as për Qeverinë e Maqedonisë e as për atë të Shqipërisë”. Ky është qëndrimi i ekspertëve...

Rruga e Arbrit, Ministria e Infrastrukturës: Tre operatorët që shprehën interes....

Në mjediset e Ministrisë së Infrastrukturës dhe Energjisë u mblodh ditën e sotme Komisioni i dhënies me koncesion të procedurës me objekt “Përmirësimi, ndërtimi,...

Rruga e Arbrit, Rama: Kurorëzohet në vjeshtë, asnjë taksë qytetarëve

Kryeministri Edi Rama ka komentuar hapjen e tenderit për rrugën e Arbrit, përmes një statusi në Facebook. Ai shprehet se hapja e tenderit shënon fundin...

Basha: Brenda 2 viteve hap rrugën e Arbrit, ose largohem si…

Në mitingun përmbyllës në Dibër kreu i demokrateve Lulzim Basha tha se Rama nuk ka asnjë plan ekonomik për vendin, por bën vetëm premtime...

EDITORIAL

Presidentit Meta për “Deutsche Welle”: Opozita një hap pas, kryeministri dy hapa prapa

Presidenti Meta ishte në Gjermani në Konferencën e Sigurisë, ku takoi kancelaren gjermane Merkel si dhe u...

FORUM

Rrëzimi i një busti dhe pamundësia e ndërtimit të një shprese

Nga Albert Vataj SOT 28 VITE MË PAS Rrëzimi i një busti dhe pamundësia e ndërtimit të një shprese Cili...

Nesër qytetarët të marrin mbrapsht Parlamentin e vjedhur nga bandat

Nga Klevis Balliu Duke ndjekur dje disa emisione politike, konstatova klithmat e disa analistëve dhe antarëve të mazhorancës...