E dielë, Nentor 18, 2018
Ballina Etiketimet Rrjete sociale

Etiketim: rrjete sociale

“Kulturë dhe rrjete sociale, tashmë gjithçka është ‘çilimizuar’. Quajmë ‘djem’ edhe...

Një intervistë me Walter Siti “Po përjetojmë një frakturë gjithnjë e në rritje midis dështakëve dhe fituesve, do të jetë gjithnjë e më e vështirë...

Rusia u shpall ‘luftë’ aplikacioneve

Ministri i Komunikimeve i Rusisë, Nikolai Nikiforov, tha se gjykata mund të bllokojë aplikacionin e mesazheve Viber, nëse ky i fundit ndjek shembullin e...

Si ndikojnë rrjetet sociale në atë që mendojmë?

“Ne i gjejmë votuesit tuaj dhe i nxisim ata të veprojnë”. Me këtë mburrej “Cambridge Analytica”, përpara se të shpërthente skandali që tregoi se,...

5 gjëra që mësuam nga Davos: Trump, rrjetet sociale dhe ngacmimet...

Forumi Botëror më i madh ekonomik u mbajt në Davos të Zvicrës. Donald Trump veshi kostumin e biznesmenit, kur u ngjit në podiumin e...

Shpërthejnë thirrjet në rrjetet sociale për protestën: Nesër nis…

Me mijëra të rinj ditën e sotme kanë postuar në rrjetet sociale foto dhe thirrje për protestën e nesërme në “Bulevardim Dëshmorët e Kombit”...

Një orë në rrjetet sociale, mjaftueshëm për të prishur gjumin

Një orë në ditë e kaluar në rrjetet sociale është e mjaftueshme për të prishur gjumin. Sipas një studimi kanadez, ata që shpenzojnë të paktën...

Zana Krasniqi, një leksion anonimati

Nëse ne kemi Valbona Selimllarin si missin e përjetshëm e vajzën më të bukur shqiptare, në Kosovë më e bukura është Zana Krasniqi, që...

Ekspertët japin alarmin: Hiqni dorë menjëherë nga Facebook-u

Shkencëtarët besojnë se kanë arritur të gjejnë arsyen përse njerëzit shohin gjatë gjithë kohës rrjetin social Facebook. Të parit diçka që ka lidhje me...

Aktori me shqiponjë në krahë, ”tërbon” femrat (FOTO)

Niko Pepaj ka mundur të hyjë në kinematografinë amerikane. Përveç faktit që spikati si aktor, Niko është tejet i pamshëm dhe seksi. Niko ka...

Qytetarët ”i turren” Ramës: Nuk kemi një pikë ujë

Me debate është pritur ''Task-Force'' e reformës për ujin e pijshëm, e prezantuar sot nga Kryeministri Edi Rama. Në rrjetin social facebook të kreut...

EDITORIAL

Pikëpyetjet e ministrit Damian Gjiknuri për anullimin e koncensionit të naftës në detin Jon

Një lajm i dytë nga fjala e ministrit të Energjisë dhe Infrastrukturës ka të bëjë me anulimin...

FORUM

“Perëndia na ruajt”…

Nga Gazmend Kapllani - Ne Shqiperi po perhapet lajmi i intervistes se ish-Ministrit te Jashtem grek Nikos Kotzias...

17 nëntori i Tiranës antifashiste

Nga Luan Rama, nënkryetar i LSI-së Tirana antifashiste sot kremton ditën e çlirimit prej pushtuesve nazifashistë. Tirana antifashiste...