E dielë, Nentor 18, 2018
Ballina Etiketimet Rritje pensionesh

Etiketim: rritje pensionesh

Miratohet buxheti në Kosovë, rritje pensionesh e pagash 15- 20%

Qeveria e Republikës së Kosovës ka miratuar Projektligjin mbi ndarjet buxhetore për vitin 2019. Të ardhurat e përgjithshme buxhetore për vitin e ardhshëm pritet...

Vendimi, rritje pensionesh për invalidët e të verbrit

Prej datës 1 shtator të këtij viti, do të zbatohet rritja e pensioneve për të gjithë invalidët paraplegjikë, tetraplegjikë si dhe të verbrit. “Gazeta...

Vendimi në prag të zgjedhjeve – Qeveria miraton rritje pensionesh për...

Tre muaj para zgjedhjeve dhe në një kohë që opozita ka zaptuar prej 6 ditësh bulevardin para Kryeministrisë, qeveria e majtë vendos rritjen e...

EDITORIAL

Pikëpyetjet e ministrit Damian Gjiknuri për anullimin e koncensionit të naftës në detin Jon

Një lajm i dytë nga fjala e ministrit të Energjisë dhe Infrastrukturës ka të bëjë me anulimin...

FORUM

“Perëndia na ruajt”…

Nga Gazmend Kapllani - Ne Shqiperi po perhapet lajmi i intervistes se ish-Ministrit te Jashtem grek Nikos Kotzias...

17 nëntori i Tiranës antifashiste

Nga Luan Rama, nënkryetar i LSI-së Tirana antifashiste sot kremton ditën e çlirimit prej pushtuesve nazifashistë. Tirana antifashiste...