E dielë, Shkurt 17, 2019
Ballina Etiketimet Rritje pensionesh

Etiketim: rritje pensionesh

Miratohet buxheti në Kosovë, rritje pensionesh e pagash 15- 20%

Qeveria e Republikës së Kosovës ka miratuar Projektligjin mbi ndarjet buxhetore për vitin 2019. Të ardhurat e përgjithshme buxhetore për vitin e ardhshëm pritet...

Vendimi, rritje pensionesh për invalidët e të verbrit

Prej datës 1 shtator të këtij viti, do të zbatohet rritja e pensioneve për të gjithë invalidët paraplegjikë, tetraplegjikë si dhe të verbrit. “Gazeta...

Vendimi në prag të zgjedhjeve – Qeveria miraton rritje pensionesh për...

Tre muaj para zgjedhjeve dhe në një kohë që opozita ka zaptuar prej 6 ditësh bulevardin para Kryeministrisë, qeveria e majtë vendos rritjen e...

EDITORIAL

A është i ligjshëm përdorimi i gazit helmues ushtarak në protestën qytetare? (VIDEO)

Policia dhe Garda e Republikës ka përdorur në protestën e sotme gaz lotsjellës, jo vetëm ndaj disa...

FORUM

Neritan Sejamini: Reagim i turpshëm i ambasadave

Nga Neritan Sejamini- Është qesharake të shikosh nivelin e turpshëm ku kanë përfunduar ambasadorët perëndimorë në Tiranë: bëjnë...

Lubonja: Policia e papërgatitur për protestuesit

Analisti Fatos Lubonja i ftuar në rubrikën “Opinion’ në News 24 ka komentuar protestën e ditës...