E dielë, Dhjetor 16, 2018
Ballina Etiketimet Rovena Gashi

Etiketim: Rovena Gashi

Nis seanca për padinë e Rovena Gashit kundër Markut

Gjykata Administrative ka nisur seancën për shqyrtimin e padisë së Rovena Gashit kundër Kryeprokurores Arta Marku. Prokurorja Gashi përfaqësohet nga avokati Çlirim Gjata, ndërsa...

Zbardhen emrat e prokurorëve që marrin drejtoritë e reja

Prezantohen strukturat e drejtorive në Prokurorinë e Përgjithshme pas riorganizimit të kryeprokurores së përkohshme Arta Marku. Drejtoria Gjyqësore do të drejtohet nga Adnan Xholi. Pjesë...

Gjykata rrëzon kërkesë-padinë e Gashit për Arta Markun

Gjykata Administrative rëzon kërkesën për sigurimin e padisë së Rovena Gashit ndaj kryeprokurores së përkohshme, Arta Marku. Seanca ndaj padisë së Gashit kundër kryeprokurores...

Padia e Gashit kundër Arta Markut, kush është gjyqtari që merr...

Pas padisë së ish-drejtueses se Sektorit të Dekriminalizimit në Prokurorinë e Përgjithshme Rovena Gashi ndaj prokurores së Përgjithshme Arta Marku, pasi kjo e fundit...

Shkarkohet drejtuesi i Prokurorisë së Elbasanit

Është shkarkuar ditën e sotme drejtuesi i Prokurorisë së Elbasanit, Dritan Gina. Ai është bashkëshorti i Rovena Gashit, e cila deri pak ditë më parë...

Lëvizjet e Prokurorëve. PD: Rovena Gashi u shkarkua për llogari të...

Prokurorja e Përgjithshme e Përkohshme Arta Marku ka firmosur sot largimin e Prokurores drejtuesen të Sektorit të Dekriminalizimit në Prokurorinë e Përgjithshme, Rovena Gashi....

Ndryshime në Prokurorinë e Përgjithshme

Prokurori i Përgjithshëm emëron Drejtorin e ri të Marrëdhënieve Juridiksionale me Jashtë. Prokurori i Përgjithshëm, Arta Marku nënshkroi ndryshimin e parë në stafin drejtues të...

Akuzon prokurorja Rovena Gashi: Lu mbron deputetët e inkriminuar

Rovena Gashi, Prokurore në Prokurorinë e Përgjithshme, ashtu si kreprokurori Adriatik Llalla i është drejtuar me një letër Presidentit të Republikës Bujar Nishani dhe...

EDITORIAL

Presidenti Meta me arbëreshët në Provincën e Avellinos (FOTO)

Presidenti Ilir Meta ndodhet sot në Itali, në komunën e Irpinas, e cila banohet nga arbëreshë. Së...

FORUM

Jemi vend me fat, Kryeministri ynë është më i miri dhe më i bukuri i krejtve!

Nga Agron Gjekmarkaj - Të marrtë e mira të marrtë more Kryeministri ynë qyfyrexhi! Ç’paske qenë! Del ti...

Vetëm për këtë fakt qytetarë bashkohuni me studentët. Revoltohuni!

Nga Dritan Kaba - Erdhi nga SHBA për t’i shërbyer qytetarëve të tij, bashkëkombasve me një rrogë qesharake,...