E mërkurë, Shtator 19, 2018
Ballina Etiketimet Rovena Gashi

Etiketim: Rovena Gashi

Dosja e shkarkimit, Rovena Gashit i dalin 930 milionë lekë “tepër”

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit, organi bazë i Vetingut, ka arsyetuar vendimin për shkarkimin nga detyra të prokurores Rovena Gashi, e njohur si ish-krahu...

KPK: Deklarimi i pasurisë së Gashit nuk është i saktë

Prokurorja Rovena Gashi dhe avokati i saj, nuk u paraqitën në seancën dëgjimore përballë Komisionit të Pavarur të Kualifikimit (KPK). Relatori Lulzim Hamitaj tha se...

Rovena Gashi bojkoton KPK-në: Vendimin e mora para 8 muajsh

Për të kaluar në sitën e Vetting-ut, sot radhën e ka Prokurorja Rovena Gashi por ajo i ka dërguar një shkresë Komisionit të Pavarur...

Sita e Vetting-ut, Rovena Gashi para KPK më 20 korrik

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka publikuar datën e daljes përballë Vetting-ut të Rovena Gashit, ish-drejtoreshë e marrëdhënieve juridiksionale me jashtë. Çifti i prokurorëve, Dritan...

Kolegji i Apelimit nuk shqyrton ankesën e prokurorëve kundër Arta Markut

Kolegji i Apelimit vendosi të mos marrë në shqyrtim ankesën e prokurorëve Rovena Gashi dhe Dritan Gina. Dy prokurorët kanë kërkuar anulimet e vendimeve...

Çifti i prokurorëve, prokuroria e Durrësit shpall moskompetencë

Pas vendimit të Kryeprokurores së Përkohshme, Arta Marku për të pezulluar çifitin e prokurorëve, Rovenva Gashi dhe Dritan Gina, prokuroria e Durrësit ka shpallur...

Hetimi ndaj çiftit të prokurorëve, Marku shkel ligjin?

Çifti i prokurorëve, Rovena gashi dhe Dritan Gina, janë marrë të pandehur nga prokuroria e Durrësit për fshehje dhe refuzim të deklarimit të pasurisë....

Marku pezullon çiftin e prokurorëve Gashi-Gina. Shkak pasuria

Kryeprokurorja e Përkohshme, Arta Marku, ka pezulluar nga detyra çiftin e prokurorëve Dritan Gina dhe Rovena Gashi. Ata janë pezulluar nga detyra pas vendimit...

Marku ”rrëzon” Gashin, Gjykata: Shkarkimi i ligjshëm

Sot në 8 mars, në ditën e gruas, Gjykata Administrative vendosi rrëzimin e padisë së Rovena Gashit ndaj Kryeprokurores së përkohshme Arta Marku. Gjykata ka...

Rrëzohet kërkesa Gashit për kryeprokuroren, Gjata: Marku ka frikë të përballet...

Në Gjykatën e Tiranës është zhvilluar sot seanca për padinë e ish-drejtores për marrëdhëniet me Jashtë në Prokurorinë e Përgjithshme, Rovena Gashi, e cila...

EDITORIAL

Basha: Do përgjigjesh me kokë zoti Kryeministër! Vasili: Rama, i pa shpresë!

Një aksion i Inspektoriatit Kombëtar të Mbrojtjes së Territorit në zonën e Jalës në Vlorë është kthyer...

FORUM

Marrëdhëniet Shqipëri-Greqi, duhet të ndryshojnë në rrënjët e tyre

Nga Artur Zheji - Incidenti që më ndodhi në studion e Emisionit 360gradë, ku si pasojë e përplasjes së fortë...

Lubonja për Teatrin: Mazhoranca nuk do të tërhiqet nga shembja, duhet rezistencë fizike

Analisti Fatos Lubonja deklaron se duhet rezistencë fizike për të ndaluar shembjen e Teatrit. Lubonja u shpreh se...