E hënë, Nentor 19, 2018
Ballina Etiketimet Roshnik

Etiketim: roshnik

Roshnik, shtëpia-muze drejt shkatërrimit

Një shtëpi-muze në fshatin Roshnik, që ka edhe statusin e monumentit të kulturës, po shkon drejt degradimit të plotë. Banesa është ndërtuar në vitin...

Roshniku, vendi ekzotik i nahijes së Tomorit

Disa kilometra nga Berati, nën këmbët e malit Tomor, shtrihen disa fshatra, si: Roshniku, Kostreni, Bogdani, Vojniku, Drenova, Karkanjozi, Mimiasi etj. Epiqendra e tyre...

EDITORIAL

Basha:15 oligarkë marrin 2,2 miliardë euro nga buxheti i shtetit dhe 150 milion euro çdo vit

Lulzim Basha sot ka qenë i prerë dhe më i drejtëpërdrejtë se çdo herë kohët e fundit....

FORUM

Si duhet t’i përshtatemi Globalizimit 4.0

Nga Klaus Schwab Gjeneve- Pas Luftës së Dytë Botërore, bashkësia ndërkombëtare u bashkua për të ndërtuar një të...

10 sfidat e Ministrit të Brendshëm, Sandër Lleshi

Nga Roland Qafoku Colin Powell ishte gjenerali me 4 yje i ushtrisë amerikane, por edhe kur u emërua...