E hënë, Shtator 24, 2018
Ballina Etiketimet Roshi

Etiketim: Roshi

Manjani: Nëse ia lyp një femre harrohesh në burg, nëse shet...

Vendimi i sotëm i Gjykatës që e dënon me 60 orë pune në interes publik ish-kryebashkiakun e Kavajës Elvis Roshi, i cili u cilësua...

Mavraj, Kukeli e Roshi humbasin sfidën me Spanjën

Sfida e radhës në kualifikueset e Botërorit 2018, më 6 Tetor në Alikantë përballë Spanjës është një nga ato duele që të gjithë futbollistët...

LIVE/ Roshi gjunjëzon maqedonasit

Në stadiumin e Strumicës po luhet në këto momente ndeshja e Grupit G mes Maqedonisë dhe Shqipërisë. Loja ka nisur e shpejtë nga të dy...

Maqedoni-Shqipëri, Roshi: Shpresoj në një ndeshje ‘fair play’

Një ndeshje futbolli, por që vlen shumë më tepër. Shqipëria do të luajë në Maqedoni për kualifikueset e Kupës së Botës, por luhet për...

Kushtetuesja zbardh vendimin: Presidenti ka 48 orë kohë të dekretojë zgjedhjet...

Gjykata Kushtetuese ka zbardhur sot vendimin për shkarkimin e Elvis Roshit nga detyra e kryetarit të Bashkisë së Kavajës. Në vendimin prej 11 faqesh, argumentohet...

Rama firmos shkarkimin e Elvis Rroshit

Pas vendimit të dhënë ditën e sotme nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve për heqjen e mandatit të Elvis Roshit nga kreu i Bashkisë së...

KQZ vendos sot për mandatin e Tahirit, Selamit e Rroshit

Dy deputetë nga kampet politike të Partisë Demokratike dhe Lëvizjes Socialiste për Integrim, si edhe kryebashkiaku socialist për Kavajën, Elvis Roshi, u shpallën zyrtarisht...

Dekriminalizimi – KQZ mblidhet nesër për mandatin e Tahirit, Selamit e...

Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve mblidhet nesër për të marrë në shqyrtim rezultatet e verifikimit të Prokurorisë së Përgjithshme për deputetët Dashamir Tahiri, Shkëlqim Selami...

Basha: I treguam vendin Ramës e Roshit!

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, e ka konsideruar si hapin e parë të ndarjes së krimit nga politika, zbatimin e ligjit të Dekriminalizimit....

PAMECA, kritika prokurorisë; raporti për “përgjimet”, Shullazin dhe Roshin

Në raportin e 6-mujorit të misionit PAMECA 4, hetimet e nisura pak muaj më parë ndaj drejtorit të përgjithshëm të Policisë së Shtetit, Haki...

EDITORIAL

Ambasada e Amerikane reagon për dosjen “Shullazi”: Mbështesim prokurorët e guximshëm

Ambasada Amerikane në Tiranë, në përgjigje të interesimit të Zërit të Amerikës për situatën e krijuar në...

FORUM

Luan Rama: Edhe një herë për zonjën Artë dhe për Prokuroren e Përgjithshme…

Nga: Luan Rama -  Më duhet ta them përsëri për të gjithë ata që nuk e dinë, por...

Për “tradhëtarët” e avionit dhe histerinë “patriotike” të tokës!

Nga Mentor Kikia - Tashmë dalldia e madhe kaloi. Avioni u kthye, edhe pse pati shumë lutje që...