E hënë, Nentor 19, 2018
Ballina Etiketimet Ronaldo

Etiketim: Ronaldo

Ronaldo dhe Georgina Rodriguez fejohen pas 2 vjet lidhje

Cristiano Ronaldo është fejuar me të dashurën e tij e Georgina Rodriguez. Futbollisti i Juventurs i ka propozuar për martesë të dashurës së tij...

Pushimet e luksit, ja sa shpenzon Ronaldo për dy shishe verë

Refuzimi i ftesës së kombëtares portugeze po i kushton shtrenjt Cristiano Ronaldos. Natyrisht në formë shakaje, pasi ylli i Juventusit po shijon pushime luksi,...

VIDEO+FOTO/ Ronaldo dhuron spektakël edhe në tenis, shikoni çfarë bëri portugezi

Cristiano Ronaldo ka nisur një aventurë fantastike në Serie A pasi në 12 ndeshjet e para ka shënuar 8 gola, ka dhënë 5 asiste...

Ronaldo kundër tabusë, “San Siro” është një makth

Nga goli i parë si profesionist me bluzën e Sportingut, tek i fundit, fantastik ndaj Junajtid, kanë kaluar plot 16 vite. Kristiano Ronaldo në...

Kontratë 70 vite pas vdekjes, Ronaldo i shtang të gjithë

Publikimet më të fundit të gjermanes “Der Spiegel” në lidhje me kontratat e futbollistëve, kanë zbuluar edhe një detaj sa interesant, aq edhe të...

Familja e CR7 shtohet, në shtëpi mbërrin macja 2000 euro

Familja e Cristiano Ronaldo është shtuar. Pjesëtari më i ri i familjes është një mace e racës Sphynx. Me origjinë kanadeze dhe me një të...

Ronaldon apo Fenomenin? Luis Figo zgjedh “vrasësin” e portave kundërshtare

Ish-sulmuesi i Interit dhe Realit të Madridit, Luis Figo, ka bërë një krahasim mbresëlënës mes Cristiano Ronaldos dhe ish-sulmuesit brazilian Ronaldo Fenomeni. 45-vjeçari ka luajtur...

Ronaldo thyen rekord 60-vjeçar të vjetër në Juventus

Cristiano Ronaldo e ka thyer një rekord 60-vjeçar të vjetër në Juventus, të cilin sulmues i Carlos Tevez, Philipo Inzaghi dhe Gonzalo Higuain nuk...

Selena Gomez humb “fronin”, CR7 del i pari në Instagram

Këngëtarja e famshme, Selena Gomez nuk është më personazhi më i ndjekur në rrjetin social Instagram. Këtë fron ia rrëmbeu futbollisti i famshëm, Cristiano Ronaldo....

Akuzohet për përdhunim, Ronaldo ia “plas” të qeshurës: Jam shembull brenda...

Akuzat për përdhunim duket se nuk kanë ndikuar aspak në humorin e Cristiano Ronaldos. Ylli portugez i Juventusit, ka dalë në konferencën për shtyp...

EDITORIAL

Basha:15 oligarkë marrin 2,2 miliardë euro nga buxheti i shtetit dhe 150 milion euro çdo vit

Lulzim Basha sot ka qenë i prerë dhe më i drejtëpërdrejtë se çdo herë kohët e fundit....

FORUM

Dokrrat e Kotzias për kufinjtë e Shqipërisë dhe një rrezik

Nga Gazmend Kapllani - Ne Shqiperi po perhapet lajmi i intervistes se ish-Ministrit te Jashtem grek Nikos Kotzias...

Gazeta e parë në tokat shqiptare: “Iskodra” e vitit 1868, ku asnjë fjalë nuk ishte shqip!

Ilirjan Agolli Historianët dhe bibliografët e shtypit shqiptar (1) deri pak kohë më parë nuk ishin në dijeni...