E mërkurë, Nentor 14, 2018
Ballina Etiketimet Rome

Etiketim: Rome

Operacion blic antidrogë në Romë, arrestohet edhe një shqiptar

Një 34-vjeçar me origjinë marokene kishte fshehur 20 kg drogë nën shtratin e tij. Zbulimi u bë nga skuadra e lëvizshme e Policisë italiane. Kontrolli u...

Një burrë bën bashkë yjet që nderojnë Shqipërinë

Me rastin e mbylljes së “Vitit Kombëtar të Skënderbeut” Ambasada e Republikës së Shqipërisë organizon koncertin “Të bashkuar në kujtim të Skënderbeut”, që bën...

Gazetarja Kepi nga Italia: Saimir Tahiri nuk është hetuar ndonjëherë në...

Gazetarja e Ora News në Romë, Alba Kepi në një lidhje për "360 Gradë" thotë se prokuroria italiane nuk ka zhvilluar ndonjëherë hetime për...

Dossier/ Bomba kundër dy ambasadave tona në Romë dhe në Paris

Shpjegon më tej zbuluesi në Nju Jork në vitet 1978-1983, Meno Dedaj: “Ndër personat e ngarkuar të kryenin aktet (përveç Avdul Banushit, që ishte...

Situatë alarmante në Romë, Lacio-Inter rrezikon të shtyhet

Sfida e mbrëmjes së sotme mes Lacios dhe Interit rrezikon të shtyhet për shkak kushteve të vështira atmosferike në Romë. Raportohet se në kryeqytet...

Frattini me Veliajn në Tiranë: Gjeta rrugë më të mira se...

Franco Frattini, ish ministri italian i Punëve të Jashtme të Italisë, e kishte vizituar Tiranën për herë të fundit në vitin 2013. Ai është...

Romë, skenë filmi në autostradë, policia kap banditët

Iknin në autostradë nga Orte drejt Romës, me rreth 20 mijë euro, që i kishin vjedhur në një zyrë postare në Malfondo (Spoleto), por...

Telenovela rome, familja denoncon rrëmbimin, vajza: Jam e martuar

Është kthyer në një telenovelë historia e 17-vjeçares. Policia e Gjirokastrës ka arrestuar një 40-vjeçari nga Fieri për rrëmbim dhe pengmarrjen e 17-vjeçares, por...

Shqiptari gjendet i vdekur brenda banesës, policia nis hetimet

Gjendet i vdekur një shqiptar brenda banesës së tij në Romë, Itali. Mediat italiane raportojnë se ai është gjetur i pajetë dhe dyshimet e...

Romë, violinçelistja lidhet pas një peme dhe luan muzikë për mbrojtjen...

Pranë muzikantes së re, Leila Shirvani, edhe e motra Sara që e shoqëron me një tastierë. Habi dhe surprizë në rrugën  Tirreno, në Romë. Një...

EDITORIAL

Arresti për ish-kryeministrin maqedonas sinjal edhe për Shqipërinë

Ish-kryeministri autoritar dhe arrogant maqedonas, Nikoll Gruesvki tashmë jo vetëm që kërkohet të arrestohet nga gjykata penale...

FORUM

Blendi Fevziu: Mid’hat Frashëri i fali Shqipërisë gjithçka kishte

Nga Blendi Fevziu -Më 4 mars 1929, 89 vjet më parë, një burrë i veshur shik, me...

“Shpellarët” kundër barbarëve

Nga Oerd Bylykbashi Prishja e shtëpive të banorëve të Unazës së Madhe është antikushtetuese, jo thjesht e paligjshme...