E martë, Shtator 18, 2018
Ballina Etiketimet Romana Vlahutin

Etiketim: Romana Vlahutin

Vlahutin: Ka shumë probleme, duke filluar nga mungesa e ligjit dhe...

Ambasadorja e BE-së në vendin tonë Romana Vlahutin në fjalën e saj gjatë ceremonisë së çeljes së shkollës verore evropiane, theksoi se, duhet dialog...

Ambasadorët Lu dhe Vlahutin,mbërrijnë në kuvend

Tensionet e krijuara nga zhvillimet e fundit mbi Reformën në Drejtësi, raportohet se në ambientet e Kuvendit kanë shkuar dhe ambasadorët Donald Lu dhe...

Kryetari i KLSH takon Ambasadoren Vlahutin dhe Ambasadorin Austriak

Më datën 07 korrik, 2016, Kryetari i KLSH Bujar Leskaj takoi në zyrën e tij Ambasadoren e Bashkimit Evropian në Shqipëri, zj. Romana Vlahutin...

“Zëri i Amerikës” për takimin e ambasadorëve me grupet parlamentare

Reformimi i sistemit të drejtësisë ishte edhe sot në krye të debateve politike në parlament dhe në selitë e partive politike e diplomatike të...

EDITORIAL

Prestigjozja ‘The Economist’ numëron arsyet përse nuk do të ndryshojnë kufijtë Serbi-Kosovë

Në muajin gusht, presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, dhe ai i Kosovës, Hashim Thaçi, njoftuan në një...

FORUM

Lubonja për Teatrin: Mazhoranca nuk do të tërhiqet nga shembja, duhet rezistencë fizike

Analisti Fatos Lubonja deklaron se duhet rezistencë fizike për të ndaluar shembjen e Teatrit. Lubonja u shpreh se...

Kosova dhe Serbia zhvendosin betejën në Nju Jork

Asambleja e Përgjithshme e Kombeve të Bashkuara, e cila nis punimet më 18 shtator në Nju Jork,...