E mërkurë, Shkurt 20, 2019
Ballina Etiketimet Romana Vlahutin

Etiketim: Romana Vlahutin

Media belge: Një vilë e artë me shpenzimet e Europës për...

Çështja e blerjes së vilës për Ambasadën e Bashkimit Europian në Tiranë është pasqyruar dhe në mediat e vendeve të Bashkimit Europian. Gazeta “Le...

Konferenca Ministeriale – Vlahutin rendit tre sfidat kryesore të kulturës

Ambasadorja e BE, Romana Vlahutin ka renditur tre sfida të kulturës dhe turizmit jo vetëm në Shqipëri, por edhe në rajon. Në Konferencën e...

“Bomba” në Bruksel. Vlahutin kryqëzohet për vilën 1.6 milionë euro

Pas publikimit në mediat e Tiranës së një kontrate ku delegacioni i Bashkimit Europian ka blerë një vilë 1.6 milion euro në një zonë...

Policia, institucioni më i besuar

Ambasadorja e BE në Tiranë Romana Vlahutin është treguar e vendosur në zbatimin e reformës në drejtësi si dhe Vetting-un. Ajo ka thënë se...

Vila 1.6 mln euro e Vlahutin, mediat në anglisht: Marrëveshje korruptive?

(Tirana Echo) Ambasadorja e Bashkimit Evropian në Shqipëri, Romana Vlahutin është akuzuar nga e përditshmja në gjuhen shqipe ‘Dita’ se është e përfshirë në një...

Vlahutin: Pushteti i qytetarëve të ushtrohet gjithmonë, jo vetëm kur ka...

Ambasadorja e Bashkimit Evropian, Romana Vlahutin dhe ambasadori i SHBA-së në Shqipëri kanë folur në konferencën e Koalicionit të Vëzhguesve Vendorë me temën ‘Pjesëmarrja...

Vlahutin inspekton punimet në Vlorë: Turizmi shumë i rëndësishëm

Ambasadorja e Bashkimit Evropian në Shqipëri Romana Vlahutin,  zhvilloi një takim me kreun e Bashkisë së Vlorës, Dritan Leli. Pas përfundimit të takimit, në një...

Venecia tha “ok”, Vlahutin: Vettingu nuk negociohet!

Këtë javë Europa dhe raporti ynë me të ishte i rëndësishëm për shkak të asaj që u vendos, ose më saktë që nuk u...

Vlahutin: Qeveritë përgjegjëse për sigurinë dhe cilësinë e ushqimit

Ambasadorja e BE, Romana Vlahutin tha se qeveritë janë përgjegjëse për sigurinë dhe cilësinë e ushqimeve. Në një forum për politikat bujqësore, ambasadorja Vlahutin...

Ekstremizmi i dhunshëm, Vlahutin: Fenomen global, sfidë për ta luftuar

Ambasadorja e bashkimit Europian në Shqipëri Romana Vlahutin teksa ka folur në konferencën ‘Parandalimi i radikalizmit e ekstremizmit të dhunshëm” ka thënë se ekstremizmi...

EDITORIAL

Kryeministri Rama plan sekret për të shkuar në zgjedhje për 45 ditë

Edi Rama është zënë në një çark, papritur, dhe akoma nuk e ka marrë veten nga vendimi...

FORUM

Media e huaj, jehonë thirrjes së dhimbshme të pedagogut: Na ndihmoni, para se të bëhemi Siria e ardhshme

Thirrja e dhimbshme e një pedagogu universitar që sheh vendin e tij të prirur drejt korrupsionit, varfërisë...

Lefterit… (Kokës)

Nga Ylli Manjani/ Lefter Koka është një shok i mirë politik dhe kontribues politik që nga themelimi në...